Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Palomar

    csendes tag

    válasz asexon #12921 üzenetére

    idézet aliexpress faq-ból:
    Please note that the transaction for this order has been frozen since the supplier concerned is suspected of fraudulent business activities. Please be assured that your payment is protected by us now.

    The case is under investigation at present and normally it will take 5 business days. Once the case is verified, the refund will be made to your account.

    Tehát az eladó vizsgálata alatt van frozen, és nem hetekig, hanem 5 nap max. Utána refund.

    Üdv: Palomar

  • Anonymus23

    veterán

    válasz asexon #12921 üzenetére

    Én korábban rendeltem tabletet, de mint kiderült olyan "bolt" volt olyan áron amit százak rendeltek, de nem más volt a dolog mint emailcím gyűjtés.
    Szóval, ha rendelsz valamit, akkor az ali kiértesíti az eladót, hogy van egy rendelése, igazolja le, hogy ki van küldve az áru. Ha az ali nem kap választ az eladótól, vagy sok panasz érkezik be az adott boltra, akkor befagyasztja a bolt áruit, és a folyamatban lévő rendeléseknél felszólítja a boltot, hogy adjon X időn belül bizonyítékot arra, hogy egyrészt van áruja, vagy feladta a rendelésre az árut szállításra.
    Ha erre nem kap választ az ali, akkor szépen jön a refund automatikusan.

    Pl. most néztem meg, hogy volt olyan rendelésem amit 08.01-én fizettem, és mire kiderült, hogy kamu, meg minden 08.26 volt mire visszautaltál a pénzt az ali.
    Szóval érdemes itt is figyelni a megbízhatóságot, illetve, hogy kinek mennyi tranzakciója volt már, vagy akár az adott árunál a visszajelzéseket, akárcsak az ebayen.
    Nincs varázslat, hiper olcsón, értékes cuccot itt sem lehet venni, 99.99%, hogy kamu, főleg ha nulla tranzakciója volt az adott eladónak előtte.

    A te esetedben: 99%, hogy nem fogsz kapni árut. Azért a rendelés oldalon írhatsz üzenetet az eladónak, de ha már a többi tétel vagy maga a shop is le van tiltva, akkor csak kamu az egész, várni, vissza fogják utalni a pénzt.
    Az ali ilyen, előtte kellett volna kérdezni, és mondjuk az én és más kárán tanulni :DDD
    Mondjuk pénzügyi kár eleddig még nem ért.

    ;) - The Power of the Light Side

Új hozzászólás Aktív témák