Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • greenface

    aktív tag

    válasz Fecó #23 üzenetére

    A szorzót azért nem tudod állítani, mert gondolom nem unlockoltad a procit. Az FSB meg sok minden miatt nem lehet stabil 133 felett, legfőképp a ram miatt.

    A KT7E különben mindenben megegyezik a KT7A-val, csak a színe más... Hivatalosan csak a 100-as FSB-t tudja, de valójában vígan megy 140-150-en is, ha bírja a ram. (Anno a KT7E jóval olcsóbb volt, mint a KT7A. Az Abit a 'specifikáció-szintű lebutítást' választotta ennek indoklásául, ami igen szimpatikus megoldás szerintem... :) )
    A bioszról: KT7E ugyanazt a bioszt 'eszi', mint a KT7A v. 1.2-ig. Hogy a v. 1.3-hoz készített biosszal megy-e, nem tudom.
    HIVATALOSAN csak a 1.3-as verziójú, vagy a fölötti KT7A támogatja az AThlon XP-t. De az esetek többségében (de nem 100%-os biztonsággal) gond nélkül megy az alacsonyabb verziójú KT7A-kban, ill. a KT7E-kben (hivatalosan ezek sem támogatják, ezekből tudtommal 1.0 és 1.1 létezik, nekem 1.0-ás van és megy benne egy Pal. XP).
    Hogy a TBred magos procikkal mi a helyzet, nem tudom, de szerintem - mivel a gyártástechnológián kívül nem különböznek a Pal. magosoktól - jó eséllyel mennek a KT7A/E-kben. 12-nél nagyobb szorzót viszont nem tudom hogyan kezelik.

    Ha meg véletlenül nem akarózik neki menni, érdemes más szorzójú procival is kipróbálni. Tudom, elvileg nem volna lehetséges, de hallottam már boltos ismerőstől, hogy vkinek 1600,1700+-al meg se nyikkant a KT7E, 1800+al meg atomstabilan ment...

    A lényeg: próbálkozni kell, jók az esélyek... Ezekre a lapokra a mai napig ütős kis rendszert lehet építeni, egy 1,5 Ghz körüli XP-t még nem nagyon fog vissza az SD (főleg nem 140-150-es FSB-nél), viszont jó olcsón megpakolhatjuk rammal :)

    ''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

Aktív témák