Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #692 üzenetére

    De ez labormatematika:
    menj, és mondd el azoknak a T(új sokkal több)-knek hogy hiába éheznek és halnak meg gáz körülmények között nagyobb számban, mint ahányan elődeik éltek pl. 200 évvel ezelőtt, ők a matematikai képlet alapján jobban élnek (vagy épp halnak/éheznek a magyarázat közben) mint régebben.

    Nem tudom, világos-e, hogy mi a különbség egy elvont elméleti képlet és a megélt élet gyakorlata között. Figyelembe véve a számszerű létszámot, és a komplex kihívásokat (éhség, háborúk, járványok, (burkolt) rabszolgaság, stb.).

    Értem, hogy sok helyen kényelmesebb élni (pl. nálunk), értem, hogy gyorsabban elérhető az egész világ (akiknek ahogy), de az alap problémák adottak ma is, legfeljebb nagyobb a zaj ma, mint amennyire nem is tudtak róla régen ugyanerről a problémáról.

    Hogy kicsit szűkítsük a témát: hajléktalanság kérdése. Adott. Mindenhol. A legfejlettebb/gazdagabb államokban is. Most vitázzunk azon, hogy kényelmesebb-e ma hajléktalannak lenni, mint régen?
    Több ember él a világon. Egyre a városok felé tolódik a népesség. Nem megoldódik a probléma, hanem statisztikákkal vívott csatározásokkal elfedik.

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák