Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Golyobis #581 üzenetére

    Van olyan (filozófiai) irányzat, amely nem adja be oly könnyen a derekát az érzékelés kénye-kedvének...
    Számomra az furcsa, hogy az "államot" megkérdőjelezi valaki. Mert kritizálni szokták, reformálni szeretnék, de a létét megkérdőjelezni? (Max, amikor harcok árán szétválik egy és újak jönnek létre, akkor megy az ötletelés, hogy ez most legitim-e, lásd Balkánt.) Magyarországot nem vonják kétségbe.
    Van jog, van határ, vannak hivatalok, az emberek megélik, kitöltik --> elfogadják (a magyarok is, a külföldiek is).

    Kezdem sejteni, mire gondolsz, de akkor azt tisztázni kell: nem a létét, hanem a "jóságát" firtatod. Hogy a vezetők (politikai elit) konkrétan visszaélnek a rájuk ruházott jog- és feladatkörökkel, és vígan elvannak, míg Te csak ámulsz, hogy "ezt így most hogy képzelik?"

    "Jelenleg nem látom hol van az leírva hogy kire és mit, és miért kellene bíznom, csak úgy ösztönösen mindenki elfogadja, hogy vannak ezek az államok és akkor mindenki lemond minden jogáról."
    Anno sokkal többet filóztak ezen az emberek (filozófia és aztán jogelméleti vonalon: államelméletek), de ma már bevett joggyakorlatok alapján zajlik a rendszer. Alaptörvény/alkotmány alapján (ott találhatók a szabályok: kik, kikre, hogyan, miért stb. ruházzák át a bizonyos jogokat, hogy lényegében képviseleti demokrácia keretében igazgassák a sokaság alkotta társadalmat, az államot).

    "Az meg hogy a többi ember miben hisz, az rám nézve semmilyen kötelezettséget nem jelent. Mint mondtam, az az ő saját, magán dolguk."
    Bizonyos kérdésekben igaz (pl. vallás, vagy más meggyőződés, hit, mozgalom, stb.), de államjog vonatkozásában nem igaz: kötelező oltások, és más egészségügyi (kötelező) dolgok, adó, személyigazolvány és lakcímkártya (hajléktalanoknál ez utóbbi nyilván nem "lényeg"...bár munka kapcsán szálló, vagy menedék címe megadható, stb.), népszámlálás, stb. vonatkozásában nem játszhatod az öntörvényű cowboyt, max. leadhatod az állampolgárságodat...

    Szóval konkrétan, ha nem vagy elégedett az elit teljesítményével, akkor vagy reform-mozgalom, vagy valamely "zsarnokölés-elmélet" alapján visszahívás-petíció, vagy állampolgárság-váltás, vagy más megoldás szóba jöhet, de ez a problémakör nem egyenlő az állam létezésével (jogilag).

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák