Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz herion #1 üzenetére

    Sosem volt egy nagy márka :(

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz hevepapa #3 üzenetére

    Gondolom az utóbbi előnyére :DDD

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Fitzgerald #6 üzenetére

    Jól hangzik, mint a Codegen vagy a DANA :DÓ, azok a 2000-es évek... csak legalább azok már PC történelem :D Igazából azt sem ismerték a tehetősebb gamerek. Lent falun, viszont taroltak ... A webshopok előtti időkben... kisvárosok boltjaiban megkerülhetetlenek voltak, mert erre volt pénz.
    Volt egy DANA5140SR routerrel tapasztalatom 2005-ben ... nagy router volt :XD Kolink: azt hiszem egy kábelem volt tőlük, de abban sem vagyok biztos :D

    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Fitzgerald #8 üzenetére

    Mind a kettő FX5200 volt ? :D
    Azért igen, hogy átalakultak a vásárlói szokások, meg lehetőségek. 2019-ig én Berettyóújfaluban laktam. 1997-ben vettem az első PC-met Debrecenben. 486-os AMD CPU-val meg 8 MB RAM-mal.
    Akkoriban az volt , hogy felváltva vásároltam Berettyóújfaluban - ha valamit meg tudtam azonos áron szerezni - és Debrecenben. De főleg Debrecenben. Onnan cipeltem ki az 5.1-es hangfalrendszert is a PC-hez 2003-ban :DMa is azt használom :D
    2005-ben az első APC UPS-emet, ma is használom (APC Back UPS CS650BKEI), de már járt Budapesten is felújításon. Néha Nagypapám hozott le dolgokat Budapestről pl a Ready-ből.
    2008-ban kezdtem el webáruházból rendelgetni. A PCX-szel kezdtem egy 256MB-os Radeon HD3850-essel, az volt az akkori legdrágább VGA-m 40K-ért vásároltam. Onnantól kezdve már futár futárnak adta az ajtót. Vége lett a kisvárosi Mustek, meg hasonló noname szarok világának végérvényesen. Meg annak is, hogy helló, ezt beszámolod ennyiért , és akkor veszek helyette ezt korszaknak?! :D Mondjuk 2001-ben már elkezdtem minőségi hardvereket venni, az első az egy EPOX alaplap volt, 2003-tól az összes alaplapom ASUS. Berettyóújfaluban a Sulinet kifutásával, meg az, hogy a lakosok felfedezték a webshopokat, illetve azt, hogy sokkal olcsóbban tudnak márkás dolgokat vásárolni Budapestről futárral végleg betette a kis zug boltoknak a kaput.
    Addig igen az volt, hogy bementek a helyi boltba, igazi márkás cuccokat nem is láttak, csak Codegány és társai, mert erre volt kereslet. Azt mondta az egyik kereskedő, hogy nem tart eredeti SoundBlastert, mert nem veszik meg... Aztán kettős hatás kezdett érvényesülni. Akiknek csak Codegenre futotta, azok is inkább megrendelték azzal a konfigurációt Budapestről mert olcsóbb volt úgy. Mások meg inkább kinyitottak a szemüket, meg a pénztárcájukat és inkább neves márkákat vásároltak... no nem a helyi boltban rendelték meg, hanem a fővárosból.

    Most Hajdúszoboszlón lakom. A városban nem tudnék mondani egy számtech boltot. Lehet, hogy van, de sosem kerestem. Ha rendelek akkor mindig webáruházból teszem.

    Amúgy volt egy magyar szokás: olcsó vacak ház (ebbe még annyira nem szokás belepusztulni), + olcsó gagyi táp, a megtakarított pénzből meg jobb alaplapot, vagy VGA-t vettek... aztán meg pislogtak, amikor a táp vitte magával az egész rendszert ... de már kezdenek leszokni évek óta erről. Szerintem már nem jellemző a jelenség létezése.

    áááá, de ebből is van táp, és nem is olcsó annyira :D

    Vásárlás: Kolink Tápegység árak, olcsó Kolink Tápegységek, akciós Kolink Tápegység boltok (arukereso.hu)

    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Raysen623 #10 üzenetére

    Tomato ... nekem egy nagyon gagyi Ariston alaplaphoz volt szerencsém 2001-ben, elromlott, arra fizettem rá egy valag pénzt, és abból lett egy EPOX :D
    Codegen számítógépház rémlik, hogy volt... bár az sokkal kevésbé volt veszélyes mint a tápegység :D

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák