Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    válasz Degeczi #3684 üzenetére

    Tételezzük fel hogy a kütyü 3 évig bírja akkuval úgy hogy 1 havonta töltöd. (ami marhaság, tekintve hogy az akkumulátor attól fárad jobban ha igénybe van véve, legalább is így tanultam anno). Tehát akkor a készülék éves díja neked 12 ezer forint, azaz havi 1000 forint. Szóval ha a megvásárlás pillanatában elkezdesz havonta 1000 forintot bedobni egy perselybe akkor 3 évre rá mikor tönkremegy az akksi veszel egy másikat azonnal.

    Én mondjuk úgy gondolom hogy:
    - Mivel a készülék lényegében csak lapozásnál fogyaszt áramot, ezért nincsenek az alkatrészei olyan szinten igénybe véve mint más eszközöknél (cáfoljon rá valaki, mert nem vagyok annyira képben)

    - Mivel a készüléket csak havonta 1 egyszer töltöd fel 3 órán át, akkor a készülék három év alatt 36x lesz feltöltve 108 órán át. Számold ki hogy az okos-telefonod mennyit volt eddig töltőn. Csak mert az én 1 éves készülékem 2 naponta töltődik 2 órát (365 órát volt már töltve). Azaz ha utol akarom érni a telefonom akkor 10 éven át kell havi egyszer töltenem (úgy hogy a telefont viszont 10 évig nem töltöm :D ).

    Tehát nem aggódnék annyira az akkumulátor cserélhetetlensége miatt. Engem jobban érdekel a strapabírás, mert tapasztalatom szerint hamarabb esik darabokra egy készülék mint az akkumulátora tönkremenjen.

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák