Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyapo11

    őstag

    válasz dzsi23 #17732 üzenetére

    Két éve volt egy esküvő a családban, és gondoltam veszek egy alkalmi órát. Volt vagy 2 $, Geneva. Utána féretettem, lemerült az elem, mostanában került a kezembe, tettem bele elemet, szépen jár. Ennyiért nem hogy ebédet, de még egy szendvicset is alig kapni, az óra mégis működik, szép.
    Apám vagy 30 évig használt egy felhúzós Doxát. Minden nap 1 percet kellett rajta állítani, már nem emlékszem hogy előre vagy hátra. És a Doxa nem a legolcsóbb márka, de semmiképpen nem 2 $. Persze a Doxa 30 évet bizonyított, ez a Geneva meg még csak két éves. Nem kétlem, hogy a Doxa jobb minőségű, de miben nyilvánul ez meg? A kinézetben nem, a pontosságban nem, kizárolag a tartósságban?
    Hirtelen 60 ezerért találtam egyszerű kvarc Doxát, óra és percmutató naptár nélkül, kb. úgy néz ki mint a Geneva. Az 210 $, 100 db Geneva. Két évet már ment, ha még egyet megy, akkor 300 évig kitart a 100 óra. A Doxáról ezt nem hiszem. Kb. 10 elfogyhat a 300 év alatt.
    Van egy dédnagypapámtól örökölt Doxa zsebórám, kb. a 30-as évekből származhat, még megy, de sokat siet és elég kopottas, vasutas volt, gondolom állandóan húzgálta a zsebéből, hogy mikor jön már a vonat. Ki tudja mióta van már a fiókban, a 60-as években beköltöztek a városba, onnantól éjjeliőr volt, nem tudom használta-e még.
    Végülis az is kérdés, hogy meddig kell egy órának kitartani, és mennyivel lesz több a TCO, ha hosszabb időre gyártják.

    [ Szerkesztve ]

    menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Új hozzászólás Aktív témák