Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joghurt

    addikt

    válasz T. Almeida #46 üzenetére

    Petőfi oválját körbe lehetett volna futtatni, mert így a ''hogy'' és a ''Gusztáv'' előtt nagyon nagy üres hely maradt.
    Az 1. oldali alsó keret belső mérete helyett a külsejének kellene a kép magasságával egyeznie, valamint a margó túl szűk. A szavak közötti túl nagy helyeken lehet segíteni kézi elválasztással, pl. a ''Mészáros-tanyától''-nál magától értetődő helyen.
    A 2. oldalon a Parlament háromszög alakú képkivágását én öncélúnak és feleslegesnek érzem.
    2. oldal alja: Teljes lapszélességűre (1 hasábosra) legfeljebb lead-et (nagyobb cikk tartalmi összefoglalóját) szoktuk venni. Nekem amúgy is túlságosan összefolynak az egy lapra került különböző cikkek (a 3. oldalon is).
    A cikk alatti aláírásokat ki szoktuk emelni, pl. dőlt betűvel.
    A túlzsúfoltságot én is említhetném. A szerkesztőket (főszerkesztőt) rá kell szoktatni, hogy kb. mekkora egy oldalnyi cikk (a Word kiírja a betűszámot); ha meg normális tördeléssel nem fér be, akkor meg kell vele húzatni. Nekem csak egyszer kellett odáig fajulnom, hogy egy cikkből kihúztam minden igét. ;]
    6-7. oldalon szintén túl kicsik a margók a keretekben. A képkivágások nekem itt szintén öncélúak.
    A 12. oldal képkivágásai az ollós-ragasztós kiadványszerkesztés korát idézik.

    Tudom, hogy nem szorosan vett kiadványszerkesztés, de mégis a kezed közül kikerült termék színvonala: Vedd már rá őket, hogy legalább a Word helyesírás-ellenőrzőjét futtassák le! Csak az első oldalról:

    ''2006.(szóköz)MÁRCIUS''
    ''1848(pont) március 15-én''
    ''Palermo,(szóköz)Bécs, Berlin''
    Magyarban a kezdő idézőjel lent van, a felső idézőjel is ''kunkori'', az egyenes helyett. Mindenhol. A cikkben lényegében az összes lehetséges hibás kombináció előfordult.
    Hullámos ő-ért (''jelentőségét'') én ölni tudok.

    A tej élet, erő, egészség.

Új hozzászólás Aktív témák