Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • iatti

    aktív tag

    válasz Azie #17345 üzenetére

    az első mondatoddal talán vitatkoznék. ;) igen,sok parfüm van,talán túl sok is.gomba mód szaporodnak az újabbnál újabb nevek.persze az ember pár vásárlás után rájön,hogy itt is csak a pénz csinálás indult el.persze honnét is lenne annyi drága alapanyag,amennyi márka van a piacon.gondolom Piftuka se a 20-30-as éveit tapossa.mi még a 90-es években talán hozzá jutottunk korrekten megcsinált anyagokhoz.én is a givenchy gentlemanre gyúrnék.de a 25 évvel ezelöttire. ;) nem szeretnék olyat,ami negyed óra múlva köddé válik.volt rengeteg montalem,pár rasasim,de egyik se győzött meg. most merre tovább?/remélem ne bántottam meg senkit/nem akarok minden héten újabb mintát venni.elég hobbinak a kávé,zseblámpa.

  • Piftuka

    veterán

    válasz Azie #17345 üzenetére

    "véleményem szerint annyi szuper illat van, hogy kár a régiek után kajtatni és vagyonokat fizetni értük."

    Minden tisztelettel, de ez nem így van.

    Egyrészt "szuper" illatból kevés van, "egyediből" még annál is kevesebb.

    Nem véletlenül kérdeztem az IQUITOS-t, vagy "vadászom" a Yardley English Blazer-re. Én is "elcsábultam" többször, az elmúlt ~25-30 évben más illatok iránt, aztán mindig rájöttem, hogy "nem az igazi".

    Most is több olyan van a szekrényemben, amiből még csak egyszer fújtam, és szerintem az életben nem fogom használni többé.

    Az ominózus IQUITOS pedig olyan különlegesség, hogy a Fragrantica, és Basenotes "parfüm gurui" sem tudtak még hasonlót sem mondani. (Pedig általában igen sok illatnál mondják, hogy "erre, vagy arra hasonlít"...)

    Ezért vagyok nagyon kíváncsi a "Montana" fekete dobozos, a parfümcég szerint a régivel teljesen egyező illatára. Ugyanis az volt a harmadik kedvencem.

    De hogy nem találok nekem megfelelő illatot manapság, az nem véletlen. Mert a fent említett illatok a "saját" illataim.

    Egyébként is büszkén vallom, és vállalom, hogy soha nem tartoztam az "átlaghoz", a "tömeghez".

    Az emberek többsége által népszerű illatok nekem jellemzően cseppet sem tetszenek.


    "a zöld majdnem pontosan olyan, mint a tdh eu fraiche,"

    Amennyiben annak is olyan illata van, mint a TDH Eau de Toilette-nek, akkor elmondhatom, hogy szerencsére nem. Ahogyan már írtam, engem az kimondottan taszít.

    Ebbe az illatba pedig beleszerettem. Egyébként az általad megszagolt 4 illat nem a teljes paletta. Ezek "limitált kiadások".

    Már 2 éve is láttam a Müller-ben az akkor újdonság Acqua Colonia sorozat darabjait. Abban van még 1-2 férfiaknak is érdekes illat.

    Nem meglepő módon ott is a "zöldek". Tehát a "Vérnarancs & Bazsalikom", a "Citrom & Szerecsendió". És talán még a "Citrom & Gyömbér".

    Ám ezek azért nem annyira határozottan, markánsan férfiasak, mint "Woods of Scandinavia".

    Persze az egyén bőrétől is sok minden függ (mint mindig).

    Abban viszont igazad van, hogy drága. Én is átgondoltam... és azért 170 ml kölnivízért 19.000 forint.

    Az én pénztárcámnak ez sok. Másfelől még azért "érlelem a döntést"... Mert ezek limitált illatok. Szerintem maximum pár hónapig lesz kapható ez a 4 új illat, így ha ezt meg akarom venni, akkor sokat nem várhatok. Majd meglátom még...

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák