Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ájvé

    veterán

    válasz kilinked #4010 üzenetére

    20/10-es intenzívebb szerintem, kevesebb pihenő és gyakrabban dolgozol, szinte alig állsz meg közben. Szóval ez állóképességre legjobb, mivel kevés a pihenőd szinte folyamatosan dolgozol. 30/15-nél már több a pihenőd, viszont itt tovább dolgozol, vagyis több ismétlést végzel el egyszerre két pihenő közt, ezzel erőre vagy nagyobb hatással (nyilván swing eleve ballisztikus és nem erősítő gyakorlat, de itt inkább hozzáedzed magad a magas ismétlésszámhoz, főleg az alkart tudod megedzeni, ami gyenge pont szokott lenni).
    Ha állóképességet akarsz legjobban fejleszteni, akkor rövid pihenő kell, ha erőt/kitartást akkor meg nagyobb ismétlésszám kell egyszerre.
    Időben ugyan annyi csak amiket felsoroltál, hatásukban eltérnek, de szerintem próbáld meg, bár ilyen 120/60-at nehéz lesz lenyomni, jobb ha először 20/10-et és 30/15-öt veted össze. Én mondjuk nem biztos hogy csinálnék 120/60-at akkor már majdnem folyamatosan is csinálhatod, 2 percet bírsz egyszerre akkor igen csak hozzá vagy már szokva, akkor meg minek ennyi pihenő közben.
    Szóval mivel swing ballisztikus gyakorlat szerintem felesleges túl hosszú pihenőt alkalmazni benne. Még mondjuk nyomások közt (military press) hosszabban kell pihenni, hogy legyen erőd egy új sorozathoz, hiszen itt az a lényeg hogy meglegyen a sorozat, szépen lassan kivitelezve, addig swing esetén meg pont fordítva, az a cél hogy lefáraszd magad, minél jobban terheld a szervezeted, ha hosszan pihensz akkor lassul a szívverés pulzus alacsonyabb lesz, de itt pont ezt kellene magasan tartanod, hiszen állóképesség javítása a cél.
    1000 swing egyén függő, én 16-al csak 10-vel tudtam megcsinálni, pedig volt hogy úgy kezdtem az edzéseket hogy 10x30 vagy akár 10x50 swinget végeztem el, de akkor is beállt a karom. Maximum még annyit variálhattam volna, hogy eleinte nagyobb ismétlésszámmal csinálom, mikor már fárad az alkarom akkor meg kis ismétléssel folytatom. Valaki írta, hogy tud egy jó felkészülést rá én nem tudok. Ha magamtól készülnék a jelenlegi tudásommal akkor több fajta edzést végeznék, rövid tabata jellegűt az állóképesség miatt, és nagyobb ismétlésszámot, hogy alkarom is bírja majd. Ha csak teljesíteni akarod vagyis nem annyira az idő dominál, akkor nagy ismétlésszámot javasolnám, mivel alkar lesz a gyenge pont, de ha van időd akkor tudsz pihenni. Ha nagy ismétlésekre képes vagy, alkarod jobban bírja, úgy ha idő nem lényeges kis ismétléssel valószínűleg teljesíteni tudod (ha más nem a végén kis ismétléseket csinálsz csak).
    Ezt úgy tudod lemérni, ha akármennyire is fáradt vagy már, de 10 swinget biztos megtudsz csinálni (akármennyire fáj már az alkarod), akkor szerintem neki lehet vágni a kihívásnak, de persze ez a saját véleményem, nem vagyok instruktor, így legjobb ha szakértői véleményt kérsz ki.

  • Integra

    titán

    válasz kilinked #4010 üzenetére

    a 120/60 azért vicces szerintem :DDD és szubjektív, de sok a 60 sec pihenő, én már most érzem, hogy egy hónap múlva a 2 perces cooldown-t leviszem 1 percre és úgy fogom csinálni, mert kezd feleslegesen sok lenni, de még szoknom kell, nem kapkodom el.
    olvasd el lejjebb amit írtam a tapasztalataimról, én most nagyon nekifekdütem a tabatázank az 5x8 (2) 20/10-es felállásban, mert az abszolút prioritás a zsírégetés, a kalória pusztítás. magas pulzus kell, gyors keringéssel.

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Új hozzászólás Aktív témák