Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lemmy71

    Topikgazda

    válasz Essejó #287 üzenetére

    Le ég ;) Ezt csak azért tudom mert anno egy élelmiszer ipari cégtől rengeteg horganyzott szögvasat hoztam magamnak, a hobby telken ebből lett a kerítés :D Hegesztésnél ahol nem köszörültem meg rendesen, ott hőtől szépen leéget a horgany, bár nagyon nehéz úgy hegeszteni mert rettenetesen fröcsköl :DDD Amikor leég a horgany sárgásfehér anyag keletkezik a felületen, ami drótkefével könnyedén eltávolítható :K
    Bár így vissza olvasva a fórumtársat én rosszul értelmeztem, azt hittem hogy csak egy faszén begyújtót akar készíteni.
    UDS .be talán én sem raknám, de ha elég vastag és leköszörüli a felületet akkor szerintem jó. Azt meg hogy milyen anyag szabadul fel benne égetés közben nem tudom. Egyszer zárt műhelyben hegesztettem egész nap horganyzott anyagot, másnapra rendesen belázasodtam :DDD
    tzimash
    Én már nagyon régen nem láttam horganyzott hordót. Kívülről festik (porfestik) néha, belülről sokszor egy lakk szerű anyaggal kezelik le, nem minden esetben van színre fújva a belseje. Amit linkeltél az festett így a kép alapján :K
    Ócskavas (MÉH) telepen néz körül, szerintem ott találsz vastagabb rostalemezt vagy valami perforált acél lemezt és abból egyszerűbb megcsinálni a tűzkosarat. De akár egy [furatos acélfelni] .ből is elkészíthető, középen ketté flexeled az agy furatot meg behegeszted, az biztos hogy az örökös lesz és nem fog elégni

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák