Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • balintbaba

    tag

    válasz polonic #190081 üzenetére

    Ahol a bovden befut a váltóba kell lennie egy feszességállítónak. A te esetedben a kisebb fogaskerekekre váltásnál van baj, lazítani kell a feszességen. A feszességállítón próbálj meg óramútató járásával megegyező irányba tekerni.

    Youtubon keress rá a "how to index gears" szavakra, videóból tuti egyszerűbb megérteni. :)

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz polonic #190081 üzenetére

    Ne járj a beállításokkal, befelé görbült a fül, tehát vissza kell húzni, de ha most elállítod akkor majd a helyén már nem lesz jó elállított bowdenhúzással. Tehát hagyj mindent ahogy most van, válts a középső tányérokra, lánckerekekre és nézz bele hátulról szemeddel a lánc vonalába mert látni fogod merre csavarodott, görbült el a fül...így né, ez a tökéletes láncvonal, egyenesen indul a lánc az egyik kerékről és ugyanúgy érkezik a másikra. utána belenézel a váltó állásába és látni fogod mennyire van elgörbülve a váltófül. Utána veszel egy állítós kulcsot melynek pofáit szépen rápászítod kotyogásmentesen a váltórögzítő csavarra ahogy itt a képen látod a 2 piros vonal a kulcs pofái.Ha ez megvan akkor egy második kulccsal, fogóval akármivel megfogva a rátett állítható kulcsot óvatosan oda húzod, esetleg csavarod ahova éppen akarod míg teljesen nem párhuzamos a váltó a váz középvonalával. ;)

    ivana...tegnapelőtt eldőlt a kerékpárom kemény, sima járólapon, látszólag a pedál és kormány ért földet, ugyanakkor hintázhatott egyet és visszafelé kapott egy lepattanót a váltó is. Nem esett nagyot, inkább csak elcsúszott így nem tulajdonítottam figyelmet a dolognak, de másnap vacakolt a váltó és nem értettem miért amíg meg nem pillantottam egy tűhegynyi festék leverődést a váltón amitől azonnal eszembe jutott az eldőlés. Otthon, a fentebb leírt módon belenéztem és láttam a pici eltérést, állítható kulccsal finoman visszahúztam és ennyi, pedig az 1/12 olyan érzékeny, hogy a karnál már csak a finomállítóval egy nagyobbat tekerve egy egész sebességet átugrathatsz. Az a fül (mind2 Cubomon) olyan mint a gyurma, szinte mindig az görbül, nagyon meg kell ütni egy váltót ahhoz , hogy az görbüljön.

    [ Szerkesztve ]

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Új hozzászólás Aktív témák