Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz varsam #147032 üzenetére

    Most Toobee-vel összekacsintva azt mondom, hogy ha hobbista vagy, akkor igazán az számít hogyan érzed magad a bringán és hallgass a szívedre, akkor nem fog ott motoszkálni a fejedben, hogy de mi lett volna, ha...
    A spectral esetén nyitva marad az a lehetőség, ha nagyon elkezdenéd élvezni a túráid, vagy trail felhasználás során a lefelé veretést, azzal mehetsz utána bárhova, még van tér az agresszívebb bringázás felé, míg a neuronnal nem. Ellenben a neuron meg pont arra való, amit elsőre írtál, így a szíved és a későbbi ízlésbeli változásnak az opciója az ami a spectral felé vezethet.

    Nekem az AL 6.0 pedállal együtt 14,6 kg (tubeless-en megyek), a gyár a pedál nélküli súly adatot adja meg (ott szerintem belsővel). Akikkel együtt parkozok először mindenki meglepődött az enyémet megemelve mennyivel könnyebb az ő gépeiktől, pedig csak egy srác használ DH bringát, a többiek szintén hosszú rugóutas enduro, freeride gépekkel mennek, hátul kisebb és kevesebb fogaskerekekkel.

    Amikor én választottam, a komponenseknél nálam fix elvárás volt az, hogy eagle hajtás legyen rajta (1x12 tényleg nagyon jó és örülök, hogy ehhez ragaszkodtam), ezzel a használt piac 90%-a kihullott.
    Az új bringában az vonzott még, hogy az up to date geo, főleg azoknál a gyártóknál, akik folyton reszelnek, fejlesztenek valamit a vázaikon évről évre is. Ez utóbbi téma már jobban pénz kérdés az új vagy használt.
    Ezt a döntést viszont neked kell meghozni.

    Így a szezon utolsó harmadában új gépet, ha van akciós készlet abból érdemes venni, míg ha nincs akció, akor teljes áron a következő évi verziót és frissített felszereltséget érdemesebb lehet megvárni, kivéve, ha valamelyik gép felszereltsége teljesen telitalálat neked.

    Még annyit megjegyeznék, ha a 2000 EUR-ról 2500-2600-ig kitolnád a keretet, akkor felszereltségben és választékban nagyon sokban bővülnének a lehetőségeid. Amerre nézelődsz árkategóriában az a kb 150 kHUF felfelé már nem olyan vészes.

Új hozzászólás Aktív témák