Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboj

    őstag

    válasz jjeahh #130461 üzenetére

    Az utolsó amúgy remek ötlet, főleg hogy ott nem 2 hét a tél.

    De ha az egy 12es váz, és te azért olvasol erről eleget, akkor azt pl nem értem hogyhogy nem azt cseréled le legelsőnek, mikor egyértelművé vált még nekem is akit nem érdekel a tech része annyira, hogy egy 18as geó odaveri még az én 15ben kiadott vázamat is, pedig ott csak 3 év a difi.

    Nem gondolod hogy sokkal de sokkal jobban éreznéd magad a nyeregben, ha szereznél pl bikediscountról egy akciós vázat 2-300 euróért?

    Én szeretem a bringámat és elégedett is vagyok vele, de az mondjuk kicsit zavar, hogy egy modernebb váz, lehet annyival kényelmesebb lenne, felfele vagy lefele, hogy megérné a váltást. Másra valahogy fáj költeni, nem érezném magam jobban ha xtr felirat lenne a váltón, mert a mostani sem határol be. Persze arcoskodni lehet vele, de abból azért már kinőttünk. (lehet nem a legjobb példa, nem tudom milyen váltód van, de gondolom xt, szinte minden bringán az van, ami nem a hyperből jön ki)

    És akkor itt kérdeznék is egyet hogy alátámasszam v megcáfoljam magam, nekem a régi XT váltóm van, amiben nincs clutch, ha lecserélném egy m7000-es slx-re, az jelentene bármi előnyt, váltás vagy használtat tekintetében, azon kívül, hogy a clutch miatt kevésbé csörögne a lánc... illetve ha elöl is van váltóm, akkor talán még ez sem igaz?

    (#130457) deny330

    Én mindenképp javaslom, hogy csap alatt folyó víznél dörzsöld össze a két fékpofát valami zsíroldő szerrel a pofákon, és figyeld mennyi koszt kimos a szemcsék közül.
    Ha ez megvan, az első hosszabb ereszkedésnél ahol féket használ felhevül, és kiszárad szépen, onnantól rendben kell legyen, hacsak nem szennyeződött nagyon.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • Massmurderer

    őstag

    válasz jjeahh #130461 üzenetére

    Más elönye is van neki :) Pl. ha alkatrészeket cserélgeted,még kibir jópár évet,nem kell új bicot venni.Hasolót gondoltam énis a kerekek miatt,de aztán mégse.Racsnis rendszerrel nem akarok szarakodni már.Azért ha van tartalék cucc,az meg csak jó.

Új hozzászólás Aktív témák