Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AAntii

    őstag

    Sziasztok! Lehet az én problémám nem szorosan tartozik ide, mivel nem kékhalálról van szó, hanem sima gép leállásról, de az itteni törzsgárda olyannyira felkészültnek tűnik, hogy hátha tudtok ebben is segíteni.

    Kezdetnek annyit, hogy win7 home professionalt használok, service pack 1-gyel felszereltet. Szóval ma egy hete feltettem az ati catalyst legújabb verzióját az sapphire 5850-hez, ami után a call of duty modern warfare 3 kb. tíz perc játék után lefagyott, a gép pedig leállt. A gép ekkori összetevői: fsp 400 apn, asrock N68-S UCC, 5850, 2*4 giga kingmax 1333-as ram és egy x3 445 @x4 b45-ös processzor.

    Mivel a mtax lap szűkössége miatt és az átalakítózás elkerülése végett a lapot és a tápot is le akartam cserélni, így a hiba felkutatását már az új táppal (FSP450-60EP) és az új lappal kezdtem meg (ASUS M4A785TD-V EVO).

    Mivel a hiba az ati driver feltelepítése után kezdődött, így elsőként a frissen telepített drivert cseréltem le egy régi változatra, letöröltem az ati driverét, kipucoltam a registryt, majd feltettem a régit. Változást nem sikerült elérnem, mivel a játék hol 5 perc után, hol 15 perc után de leállt a géppel együtt. Ekkor elkezdtem hardveres problémaforrás után kutakodni.

    Kezdetnek lefuttattam a memtest86+-ot, a memóriákban nem talált hibát az alkalmazás. Utána megpróbálkoztam a prime-mal, hátha a processzorral van valami, de a processzor stabil a 2 órás futási alatt, nem talált hibát. Utána a furmarkhoz fordultam, hogy hátha a vga melegszik, de a 70 fokot sem érte a videokártya hőmérséklete. Utána a primeot és a furmarkot párhuzamosan kapcsolatban be, hátha a táp nem bírja a megterhelést, de két órán keresztül semmi rendellenesség nem volt. Mindkét hdd 100/100-as, így elvileg merevlemez probléma sem lehet. A probléma továbbra is fennállt.

    Utána újratelepítettem a windowst, formázott partícióra, hogyha mégis maradt valami a registryben, amit nem vettem észre, akkor a továbbiakban ne zavarjon be. Elkezdtem játszani rajta, majd 2 óra múlva ugyanaz történt, leállt a gép.

    Az eseménynaplóban a kernel 41 hibajelzés előtt ennyi szerepelt:
    Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected.

    Erre a neten találtam egy fixet, amit feltéve az eseménynaplóba több ilyen jelzés nem került be, ennek ellére a kernel 41-es hiba továbbra is él, és ha szerencsém van, csak 20 perc után, ha nincs, akkor 5 perc után áll le a játék.

    A hardveres hibát amiatt zárnám ki első körben, mert ha a kártya fizikailag hibás lenne, akkor szerintem nem szabadna a furmarknak simán lefutnia, illetve a játékokban sem akár csak 20 perc után kellene jelentkeznie a jelenségnek, bár előfordulhat, hogy tévedek. Próbáltam a dirt2 illetve a hawx2 benchmarkját is, bár ezeket relatív rövid ideig lehet csak futtatni, így megeshet, hogy emiatt futottak le. Illetve még egy kis alkalmazást, ami a vga memoriáját tesztelte, az sem talált semmit.

    A tesztek során a hőmérsékletek mindvégig rendben voltak, mind vga, mind processzor fronton.

    A processzor teszteléséhez még annyit adalékként, hogyha letiltottam a letiltott negyedik magot, akkor is ugyanúgy megtörtént a leállás, tehát a magok száma nem javított és nem is rontott az egyébként is siralmas helyzetemen.

    A segítő válaszokat és önmagában már csak a szándékot is hálásan köszönöm :R , illetve ha eltévesztettem a címet és ide végképp nem fér be a probléma, kérlek irányítsatok át, mert nekem már elfogytak az ötleteim :O

    [ Szerkesztve ]

    "Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

  • AAntii

    őstag

    válasz _DiEGO_ #1998 üzenetére

    Szia!

    Igen, a meglévő alaplap a linkelt. A bios frissítés az első dolgom volt, mivel valóban nem új lapról van szó, mondjuk meglepődtem, hogy két éves a legfrissebb, mintha a fapados asrock ezen a téren jobban állt volna.

    Tehát a bios friss. A chipsethez tartozó csomagot már feltettem, de azóta driver sweeperrel el is távolítottam, hátha az zavar be. Felrakom megint.

    Igen, az igp le van tiltva. Közben olvastam a catalyst fórumot, állítólag ha 11.xx után telepítem fel a 12.4-et vagy tegnaptól a 12.6-ot akkor az energiagazdálkodással gond lehet és az vezethet ilyen hibához.

    Windows helyreállítás segítségével varázsolok egy telepítési után friss windowst, aztán újra felteszem a chipset és a vga driverét is, hátha.

    "Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

  • AAntii

    őstag

    válasz #04441088 #2000 üzenetére

    Szia!

    Pendriveról, Win7, XP. A videósat már próbáltam is a leírásnak megfelelően, flottul működött és a videós segítség miatt gyerekjáték az egész.

    "Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

  • AAntii

    őstag

    válasz #04441088 #2004 üzenetére

    Van olyan alaplap, pl. az enyém is ilyen, ahol konkrétan nincs benne az usb-s boot, de..
    A bootsorrend állítási opció alatt ki lehet választani a merevlemezeket és ezeket sorrendbe lehet tenni. Értelemszerűen ha merevlemezes bootra van beállítva a rendszer, akkor az egyes sorszámúról fog próbálkozni. Szóval itt kiválasztod az elsőt és ott be tudod állítani a pendriveot, mint első merevlemez. Nem tudom miért alakították ki így a dolgot, de nálam ez a helyzet, hátha nálad is.

    "Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

  • AAntii

    őstag

    válasz _DiEGO_ #1998 üzenetére

    Ha ezekkel megvagyok, akkor milyen programmal tudom megnézni, hogy megy-e végülis? Valami olyasmi kellene, ami játszik helyettem 3 órát :) Mióta van ez a betegsége a gépnek már rossz érzés fog el a játék elindításakor is, hogy vajh mikor fagy ki a francba az egész :(

    "Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

  • AAntii

    őstag

    válasz #04441088 #2007 üzenetére

    Vagy egy közelben lévő laptopból operáld ki a cd olvasót/író dvd olvasót/írót és jó lesz az :)
    A másik variáció, hogy tedd be abba a gépbe amiről most is írsz a hdd-t a gépéből, húzd le a te vincsesztered, telepítsd fel és utána tedd vissza. Kicsit matekozni fog a rendszer, de szerintem menni fog. (Mondjuk ennél a dvd szerzése, akár kölcsönkérése okosabb megoldás).

    "Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

  • AAntii

    őstag

    A leírtaknak megfelelően megcsináltam mindent, a gép ment kb. másfél órát, majd leállt. Előrellépés ahhoz képest, hogy korábban eddig csak ritkán ment, de a probléma továbbra is fennáll.

    "Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

  • AAntii

    őstag

    válasz #04441088 #2011 üzenetére

    Nem, kb. három napja full ki lett takarítva a gép, illetve minden alaktrész.
    A ramnak most adtam 10 óra memtestet, míg aludtam, nulla hibát talált, de a többit bekapcsolom még egyszer. Még valami: ezek mennyi ideig fussanak?

    [ Szerkesztve ]

    "Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

  • AAntii

    őstag

    válasz _DiEGO_ #2014 üzenetére

    Hogyha ezek egymás mellett futnak majd x órát gond nélkül, akkor a hardveres hiba nagy eséllyel kizárható?
    Ezzel tisztában voltam, de gondolom x idő futtatás elég arra, hogy ezeknek az összetevőknek a hardveres hibáját nagy eséllyel ki lehessen zárni, mivel én nem tartom kizártnak azt sem, hogy ezek napokig elfutnának, annak ellenére, hogy valamiért játszani mégsem tudok.

    Tíz perc után a proci 54 fokos, alaplap 39, gpu 62, hdd-k 28, illetve 30. Szenzoros "mérés", nem lézeres hőmérő.

    [ Szerkesztve ]

    "Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

  • AAntii

    őstag

    válasz _DiEGO_ #2018 üzenetére

    Másfél órája megy, hibátlanul. Akkor hardveresen minden rendben van? Vagy mi a tanulság?

    "Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

  • AAntii

    őstag

    válasz _DiEGO_ #2020 üzenetére

    Semmit nem tapasztaltam, ment minden rendesen. Próbáljak kölcsönkérni valakitől egy teszt erejéig egy régebbi os-t, hátha az enyémmel van a baj, mivel már vagy háromszor feltelepítettem, de javulás semmi :(

    [ Szerkesztve ]

    "Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

  • AAntii

    őstag

    válasz _DiEGO_ #2022 üzenetére

    Nem, Home Premiumot. Az enterprise nekem felesleges lett volna úgy gondolom. Akkor megpróbálkozok egy ismételt új telepítéssel. Ja, ha nem ide, akkor nem :(
    :F most akkor ide, vagy nem ide? :D

    Ja és nem tudom jelent-e valamit, de megpróbálkoztam a win8 teszt példányával, azzal is kikapcsolt játékok alatt :(

    [ Szerkesztve ]

    "Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

  • AAntii

    őstag

    válasz CoolMan #2024 üzenetére

    A router bekavarhat a dologba? Ugye a tesztek alatt a netet nem használom, játékoknál meg csak multit játszok és azt ugye ezekkel a tesztprogramokkal nem terhelem. Lehet bődületes nagy baromság erre még csak gondolni is, de olyan sok választási lehetőségem már nem maradt.

    Még ami felmerült bennem, hogy kezdetben a régi lappal tényleg az ati driver okozta a problémákat, az új lappal pedig egyszerűen a jelenlegi konfigom olyan kombinációt alkot, amiben hiába nem hibásak az összetevők, együtt mégsem működnek játékok alatt.

    Gondoltam arra, hogy veszek egy másik videokártyát, míg tesztelem az összetevőket, de ha valamiért a mostani driver kombinációim nem jók, akkor könnyen lehet, hogy azzal is ugyanígy járok és akkor lesz mindenképp egy felesleges videokártyám és a probléma megoldásához nem kerülök egy kicsivel sem közelebb.

    [ Szerkesztve ]

    "Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

  • AAntii

    őstag

    válasz _DiEGO_ #2027 üzenetére

    Nem volt lehúzva a net, csak míg a teszt futott, nem ültem a gép előtt, így akár az is megeshetett, hogy a net kihasználtsága minimális volt. Már csak ötletelgetek, mivel a tünetekből levezethető ésszerű megoldási javaslatom már nincs.

    A szerviz egy csuda jó dolog, akkor ha az ember ismeri a szervízest és tudja, hogy egy megbízható, nagy szakértelemmel rendelkező emberről van szó. Sajnos én helyben ilyet nem ismerek. Emellett még az sem elhanyagolható, hogy a szervízes nem fog három órán keresztül ülni a gép előtt és játszani, így esély se sok lesz arra, hogy a hibajelenség egyáltalán felbukkan, mivel tesztprogramban, benchmarkprogramban nekem sem produkált semmit, full-full terhelésen sem. Tehát ha csak ezekkel a szintetikus tesztekkel nézi meg, akkor kiadtam 5-10 ezer forintot a semmire, amit költhetnék az esetleges hiba tényleges elhárítására is.

    Az egyik ismerősöm most ment el nemrég az egyik ph-shoz videokártyát vásárolni. A kártyáról a szervíz igazolást adott ki, hogy rendben működik, miközben a próba során otthon több különböző hardverkörnyzetben még bekapcsolni sem volt hajlandó, képet nem adott. Személyes tapasztalatom annyi, hogy egy sima púpos kondi miatt egy akármilyen szuper lapot is kukára (szelektív hulladékgyűjtőre) ítélnek, mivel könnyebb vetetni a kuncsafttal egy újat, mint forrasztani és lehet még több haszon is van az új vételen.

    NEM MINDEN szervízre vonatkozik ez természetesen, de én azt gondolom, hogy egyre inkább egy ilyen irányba mozdultunk el. Szóval hamarabb küldöm el az ország másik végébe tesztelni a gépet az ismerősömhöz, minthogy itt bevigyem szervizbe, hogyha az új telepítéssel sem oldódik meg a dolog, lehet ez is lesz a vége :(

    Hogyha valaki tud Kecskeméten vagy a közvetlen környéken megbízható, hozzáértő embert, hozzá szívesen elviszem és nem sajnálom az általa elkért díjat sem, mivel a saját szabadidőm megmentése is ér annyit, amennyibe kerülne. Szóval ha tudtok ilyet, akkor szóljatok legyetek szívesek!

    "Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

Új hozzászólás Aktív témák