Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bsh

    őstag

    válasz tibibi #108866 üzenetére

    bemegyek időre (busszal). behív asszisztens nő, hogy csinál ekg-t. oké, megcsinálja. majd várok kint egy órát! de se be se ki senki... egy csávó mondja, hogy ő fél 9 óta van ott (én 13 után voltam...) behívnak, de másik ajtón mint ami a papíromon van (meg ahol az ekg is volt) :U orvos így kezdi: maga miért hozzám jön? he hö mivan? én nem jöttem senkihez, én egy kibaszott beutalót kaptam meg egy időpontot és arra jöttem. mer te ki a fszom vagy, mer se be nem mutartkoztál se az ajtóra nincs kiírva név. :U de én voltam a fasz mer hozzá mentem :U hát aztán terheléses ekg-m van-e? hát mondom, nincs, az mi? erre nézi a plafont, hogy ez biztos kandi kamera, hol a rejtett kamera, biztos rajta röhög az orvostársadalom. mondom, az nem olyan, hogy bemegyek hogy jöttem terheléses ekg-ra, hanem oda kell küldjön valami orvos. ha nem küldött soha senki, se kardiológus, se hgáziorvos, akkor honnan a fszomból lenne terheléses ekg-m he? mondja hogy akkor azok az orvosok is mind hülyék. (meg persze én is, nyilván). jó akkor nővérke adjon neki időpontot terheléses ekg-ra. november 9.
    milyen gyógyszereket szed? mondom nézze meg a rencerbe. azt ő nem látja. akkor mondom, ilyeneket. de hány miligram? há mittom én he, a nevüket se tudom megjegyezni. ha ezt esetleg előre mondták volna, elhozom őket megmutatni vagy valami... laborba voltam-e? igen voltam, de nem hoztam el a papírt, mert senki nem mondta hogy azt is kellene hozni. azt nem kell, mert azt viszont látja a rendszerben (érdekes...)
    miért magas a koleszterinje?! miért, magas? honnan kéne azt nekem tudni? nem látom a labort, meg nem értek hozzá, nem vagyok orvos. a háziorvos látta és sose mondta hogy magas lenne. akkor az hülye az az orvos. ja oké. :U
    nézi az ekg-t, amit a nővérke csinált előtte. hát ez nem jó, nem csúszott el az elektróda? he? honnan tudjom ém azt bazzeg? kérdezze a nővérkéjét akkor. de mutassam meg hol volt a 58 elektróda? tessék bazmeg? most viccelsz?! nem, halál komolyan gondolta. :W
    mondom neki, kardilógus kollágja felírt egy gyógyszert, csak lejárt róla a szakvélemény, azért is küldött be a háziorvos hogy arra adjon új szakvéleményt, mert anélkül gecidrága. hát igen, az jó cucc, ő is szokta felírni, satböbbi satöbbi. de nem írta fel, nem adott szakvéleményt :W de én voltam a hülye mindenért. közben 3x elmondta, hogy menjek privátba ha gyorsabbat akarok, és mindez a fentiek miatt van és menjek tüntetni. ja az lehet, de attól még neki nem kéne ilyen parasztul beszélnie velem mint beteggel. :W
    meg mondtam neki, hogy előző kardiológus szerint valami koszorúér izém is lehet és ki kéne azt vizsgálni szerinte, lehet az okozza a gondokat. hát ez meg mondja, hogy ő ezt így nem tudja eldönteni és azt se tudja a kolléga mia alapján mondta ezt terheléses ekg meg minden nélkül, de az nem egyszerű dolog és drága. de ha akarom privátban megcsinálják pesten.... :U itt meg másfél év, ha van rá indok. ami jelenleg szerinte nincs.
    jó, hazafelé a busztól a piáron át mentem és pont a háziorvosnál délutános rendelés van, és az meg mondta, hogy majd vigyem be a papírokat a kardiológiáról, a gyógyszer miatt. gondoltam bekérdezek, hogy ha épp unatkoznak bent akkor leadnám a papírokat. mondja nővérke, hogy hát izé, de sokan vannak meg izé meg hozé, mondom oké nem gond, akkor adjon időpontot és majd jövök amikor nekik alkalmas. hát izé, na jó, akkor várjon és majd behív az orvos. jó, vártam EGY ÓRÁT... ebből 3/4 óra semmi nem történt, majd megjött az orvos, benn se volt :W majd kijön a MÁSIK nővérke a naptárral, hogy hát izé sokan vannak meg izé, mondom nem gond, mondtam a kolléganőjének is, akkor adjon időpontot oszt majd jövök (csak mondjuk akkor minek vártam egy órát?!) hát na izé, jó van, akkor várjon. :U jó, nagy nehezen bejutottam (pedig már vége volt a rendelésnek, csodáltam is, hogy még behívtak, sőt még kint vártak sokan) mondom az orvosnak, hogy minden hülye fasznak el lettem hordva a t. kardiológus kollégája által, de ő mint háziorvos is, mert hogy nem szólt a koleszterinről meg nem küldött terheléses ekg-ra. igen? na majd ő jól felhívja akkor ezt a kedves kollégát... na annak is elmeséltem mi mindennel lettem lehülyefaszozva (meg ő is mint hülye háziorvosom). meg hogy nem írta fel azt a szakvéleményes gyógyszert. meg amit a háziorvos megváltoztatott nemrég, azt visszaváltoztatta. meg hogy ez meg az nem kell. meg hogy egy gyógyszerből 10mg-ot kéne szedni (és ez így van leírva a papírra!). pedig 2x5 mg-t szedek (egyszerre), az akárhogy számolom 10mg. vagy most itt arra gondolt, hogy 2x10mg? háziorvost kérdezem hogy ezt most ő mint orvos érti? mondja, hogy hát ezt ő sem érti mire gondolt. az fasza akkor :W kérdeztem a koleszterint, erre megnézte a laborleletet (eddig nem, vagy mi? :Y ) és mondja, hogy hát picit magas de nem vészes, nem tragédia, nem érti a kardiológus mit patáliázott ezen meg milyen kezelést írt elő)
    na kihümmögte magát de én még mindig nem tudtam, hogy akkor most mi a fasz legyen? most kell az a gyógyszer vagy nem? hát ő nem tudja... szerinte az egy ártalmatlan segítő gyógyszer, nem okoz problémát, ő szedné, nem érti a kollgéa szerint miért nem kell. jó, akkor most szedjem vagy ne? hát ő nem tudja... nem bazmeg? hát ki a faszom tudja akkor? tán nekem kéne eldönteni, hogy szedjem vagy ne, hogy felírják-e vagy ne? :Y és a koleszterin? hát akkro felír rá gyógyszert (de nem azt és nem annyit mint a kardiológus javasolt) de az vagy használ vagy nem... és amire nem kaptam szakvéleményt? hát az szerinte pedig kéne, nem érti miért nem írta fel a kolléga. de ha meg tudom venni drágán, akkor szerinte szedjem. :W
    és a másik gyógyszerből akkor most felet szedjek vagy egészet? hát ő nem tudja... szerinte felet, de ha akolléga mást mond... de nehogy túl leesesen a vérnyomásom és elájuljak, ő felet szedne. :W jó hát akkor hétfőn menjek be fél12-re (a lehető legjobb) és kapok egy 24 órás vérnyomás mérőt és majd az alapján dönt a gyógyszerről. magyarán akkor kedden is vihetem vissza fél12-re... :W

    hát itt egyszerűbb megdögleni mint kivizsgálást vagy gyógyulást elvárni. :O

Új hozzászólás Aktív témák