Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gosti

    csendes tag

    válasz Szyszko #37390 üzenetére

    Pangó őrleményről: ma reggel kibontottam a már összecsomagolt Cunillt, és nekiálltam pangó őrleményt mérni ;] Az én olvasatomban kétféle pangó őrlemény létezik.

    1. a teljesen üres Cunillba (fentről, és alulról is többszöri darálóindítással egybekötött porszívózással "kicsontoztam" a bendőjét) beöntöttem pontosan 20g szemes kávét. Utána darálóindítás, őrlés, a végén gépütögetés/kocogtatás. A kinyert őrlemény mennyisége: 12g,

    2. Ezt követően esmét a garatba öntöttem 20g szemes kávét. Utána: lásd, mint fent, a kinyert őrlemény: 18,9g.

    Érdemes "lejátszani", miből adódik a baromi nagy (6,9g) eltérés, illetve ki melyik értéket tekinti mérvadónak? A 2. metódus az életszerűbb - de ne feledjük: a "szűzfeltöltés" utáni darálás után bennmaradt 8g azt jelenti, hogy 8g pangó őrlemény mindig lesz a daráló gyomrában - hogy aztán abban a 8g-ban mennyi lesz az 1, 2, 3, x (x=ahány nappal ezelőtt utoljára a-la-po-san kiporszívóztuk a darálót) napos pangó őrlemények aránya, azt...azt derítse ki, aki akarja :)
    ...és végül: ma délelőtt beüzemeltem egy zsírúj (én bontottam ki a gyári dobozából) Fiorenzato F64E darálót, ennél is elvégeztem a fenti mérést.

    1. Üres darálóba beöntve 20g, kinyert őrlemény: 13g

    2. Ezt követően be 20g, kinyert őrlemény: 18,5g

    Valamelyik nap a kis Ascasót is kivallatom :D

    yeahhh

Új hozzászólás Aktív témák