Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • apeelme

    addikt

    válasz ÁrPi2 #1557 üzenetére

    A ClockworkMod recovery-k - emlékeim szerint - már kezdetek óta md5 hash check alapján restore-olnak. ;)

    LeWaOS ügyben: személy szerint én voltam aki megtaláltam ezt és elindította a lavinát anno Blade1-nél. Akkor - a nyomásunkra - XDA-n meg is tiltották a kirakását ezeknek a romoknak. Elég durva dolgokat művelt...pl. IMEI-t és egyéb személyes adatokat továbbított...ööö valahová. Mindezt figyelmeztetés és felülbírálhatóság nélkül. Azóta sajnos a tömeges - buta - felhasználói kérésekre visszakerültek az említett rom-ok, nem csak Blade1-el kapcsolatban, de állítólag megszűntek az adatküldések. A legnagyobb gondot az okozza hogy a "fejlesztői" eme csodának NEM hajlandóak kiadni a forrását a rom-nak mai napig, így NEM lehet biztosan megmondani hogy mi történik a háttérben.
    Ugye ilyenkor felmerül pár kérdés: ha nincs adatküldés, akkor miért nem ellenőrízhetjük le magunk a forrás átvizsgálásával...ráadásul az android a GPL licenc miatt nyílt forráskódúnak számít, tehát kötelesek lennének kiadni. Én a mai napig tiltok ettől mindenkit aki engem megkérdez, vagy javasolja hogy foglalkozzak vele. Sajnos rá kellett jönnöm hogy a felhasználókat kicsit sem érdekli a biztonság ezen a téren így letettem arról hogy "keresztes hadjáratot" folytassak.
    De LeWa-n kívül említhetném JoyOS-t (ami egy az egyben iOS utánzat), LiGux, LezoOs, ShenduOS-t is - és még sorolhatnám - mint "kínai iparos" munkákat. (Ugyanúgy nincs elérhető forrásuk!) Sajnos tavaly év végén tapasztaltam saját bőrömön 1 hétig, a kínai "ellenőrzésmentes szabadságot", ami csak megerősítette a félelmemet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák