Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • superecneB

    őstag

    Sziasztok,

    Számos fórumot olvasgattam, de mindenhol csak magánvéleményekbe futottam, és amolyan "A": azt mondja nem jó"; "B": azt mondja jó.

    Tiszta vizet szeretnék önteni a pohárba.
    Adott egy Asrock Z77 Extreme-M lap
    Benne csücsül egy 3570k + alpenföhn himalaya
    Egy pár G.skill f3-12800cl9d-8gbxl rammal, de ez nem lényeg, őt most nem bántom.

    Kicsit húztam a procin. Amit csináltam:
    Szorzó 44-re (bclk 100)
    Intel turbo boost enabled
    Additional turbo boost voltage off. +0,055V
    cpu voltage offset 0,005V
    vtt, pch, cpu pll, vccsa - auto

    Eredmény:
    Így 20min prime95 alatt stabil, nem hibázik, Tmax 67°C, Vmax 1,248V

    Kérdés az, hogy most ezzel a turbo boost offsettel tulajdonképpen ugyan azt állítom mintha a cpu offsetet állítanám, csak ez csak terheléskor kapcsol és idle visszafogja magát?
    Azt olvastam valahol, hogy:
    1. a turbo boost hatására, ha 1 szálú terhelés van, 1 magnak megemeli az órajelét.
    2. a turbo boost hatáséra, ha 2 szálú terhelés van, 2 magnak megemeli az órajelét.
    3. ha mind a 4 szálat terhelem, mind a 4 magom default 3,4Ghz-n megy.

    A cél egyébként 4500mhz lett volna, az is meg van +0,0113V turbo offsettel, de a 3. mag 47 percnél csinált egy errort primeban. Tippem szerint eggyel nagyobb offsettel meg lenne az is, de itt már Vmax 1,318-ra is felugrott - egyébként 1,2XX körül mozgott, de 1,318 volt a max. Hőmérsékletekkel nem volt gond 1000rpm-en 70-71 fok.

    Számos tesztben néztem, hogy 1.25V alatt elkapták a 4500-at. Nekem 4400-is épp, hogy megvan. Ennyire anti tuning a procim, vagy ez normális, vagy nem turbo boosttal kellene tuningolni?
    Azt szeretném, hogy alapból netezni, excelezni szoktam, tehát akkor nem kellene hogy 24/7 4500-on menjen, viszont ha játszom vagy terhelem akkor jól jön az a kis plusz, tekintve, hogy az integrált vga-t használom.

Új hozzászólás Aktív témák