Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • őstag

    válasz Cyberpunk #61772 üzenetére

    Pont azért mert a mai ismereteink szerint jó, és ha sikerül megdönteni, azt jelenté, hogy nagyobb rálátásunk lenne a világegyetemre. Az is igaz, hogy ezzel sutba dobhatnánk a ma ismert alap fizikai törvényeket, amiket egy fejlettebb, ma még ismeretlen együtthatókkal váltaná le. A másik gondom az ősrobbanás. Nem tudják hogy keletkezett, mi hozta létre. Problémás az is, hogy a mai univerzum összes eleme, az utolsó atomig az első másodpercben keletkezett.

    Nekem az is problémás, hogy a fény sebességét átlépni semminek sem lehet. Nálam a fizikában minden korlát gyanús, mert soha nem teszik hozzá, hogy a mai ismereteink szerint.

    Azt sem tudják, hogy a sötét anyag valójában hogy került a világűrbe, mi hozta létre. Jelenlétét azzal magyarázzák, hogy az univerzum felfújódása nem lassul, hanem gyorsul.

    Ha nem megdöntésről beszélünk, mindenféle képen felül kell értékelnünk, és új ismeretekkel kell kibővíteni. A húrelmélet is azt bizonyítja, hogy léteznek más dimenziók is, ami nem összeegyeztethető A.E. törvényeivel.

    Ha az űrt egy nagy lufinak képzeljük, aminek a belsejében olyan öngerjesztő folyamatok zajlanak le, ami térfogat növekedéssel jár, akkor felfújódik a térben. De mi az a közeg, ahová a világegyetem határai behatolnak?

    A sötét anyag minden általunk ismert anyag ellentettje, ahol a proton - elektron +. Ezáltal taszítja a látható anyagot, ezért gyorsul a tágulás, holott, már lassulnia kéne. A világegyetem tágulása az ember szemszögéből oda vezet, hogy kiürül az égbolt. Eltávolodnak egymástól az objektumok. Galaxysok, csillagok, bolygók.

    Van még egy rossz hírem. Az Androméda ütköző pályán van a Tejúttal. Ez két galaxys, mi a Tejúton vagyunk. Sőt, a tejút közepén is van egy nagy fekete lyuk. Az is végezhet velünk.

    A napunk egy közepes méretű csillag, ha kifogy a fűtőanyagából, nem lesz belőle fekete lyuk, hanem kitágul. Olyan nagyra, hogy a Földet is elnyeli.

    Tehát rengeteg elháríthatatlan veszély fenyegeti az emberi faj hosszútávú létét az Univerzumban, ezért kell megoldanunk olyan kérdéseket, mint az idő ugrás, térhajlítás, hogy túléljük.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák