Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz #61790 üzenetére

    Problémás az is, hogy a mai univerzum összes eleme, az utolsó atomig az első másodpercben keletkezett.

    Ez nem egészen igaz. Hidrogén, és hélium keletkezett abban az időszakban. A többi elem (nehéz elemek) a csillagokban lejátszódó termonukleáris reakciók során keletkeztek (nukleonszintézis). Részben igaza volt Fred Hoyle-nak ebben.

    Nekem az is problémás, hogy a fény sebességét átlépni semminek sem lehet. Nálam a fizikában minden korlát gyanús, mert soha nem teszik hozzá, hogy a mai ismereteink szerint.

    Ez attól függ hogyan. Elméletben a relativitáselmélet is lehetővé teszi, ugyan is megjósolja az úgynevezett "féreglyukakat". Az más kérdés, hogy ezek valóban léteznek e.

    Azt sem tudják, hogy a sötét anyag valójában hogy került a világűrbe, mi hozta létre. Jelenlétét azzal magyarázzák, hogy az univerzum felfújódása nem lassul, hanem gyorsul.

    Valóban nem tudjuk. Nem hiába nevezik misztikus "sötét anyagnak". De tudjuk van valami, most nevezhetnénk bármi másnak is az mindegy. A tágulást meg egy másik misztikus erővel magyarázzák a "sötét energiával". Normál esetben a tágulásnak lassulnia kéne, és egy időszak után meg is kéne torpannia, aztán a gravitáció miatt összehúzódna. Van valami erő, ami a gravitáció ellen hat, ezt illetik ezen a néven. Szerintem kimutatni csak a fejletlenségünk miatt nem tudjuk.

    "A húrelmélet is azt bizonyítja, hogy léteznek más dimenziók is, ami nem összeegyeztethető A.E. törvényeivel."

    A húrelmélet az egy elég elegáns elmélet, sok mindenre magyarázattal szolgálna, de a probléma a húrok. Ugyan is a méretük oly kicsi, hogy kísérleti úton nem nagyon fogjuk tudni igazolni a létezésüket. Egyes becslések szerint az univerzum átmérőjével rendelkező részecskegyorsító is kevés lenne hozzá. :D Szerintem megreked az elméletnél ezért.

    Ha az űrt egy nagy lufinak képzeljük, aminek a belsejében olyan öngerjesztő folyamatok zajlanak le, ami térfogat növekedéssel jár, akkor felfújódik a térben. De mi az a közeg, ahová a világegyetem határai behatolnak?

    Fogós kérdés senki sem tudja.

    "A sötét anyag minden általunk ismert anyag ellentettje, ahol a proton - elektron"

    Nem hinném, hogy antianyagként funkcionálna. A sötét energia mibenlétét másban kel keresnünk szerintem.

    Persze a mostani modell lehet megdől egyszer, a tudományban semmi sincs kőbe vésve. Jó nyilván vannak axiómák. Mint a termodinamika törvényei.

    [ Szerkesztve ]

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Új hozzászólás Aktív témák