Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • temerole

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy olyasfajta probléma állt elő és tart már egy jó ideje, mégpedig az, hogy rokonomék légvonalban ~350-400m-re laknak tőlünk, másik utcában. Ugyanaz a szolgáltató, Invitel (pfujj...).
    Az rokonomék gépe wifi-n csatlakozik egy routerre, az meg a modemre.
    Az én gépem pedig kábelesen csatlakozik egy routerhez, ami pedig a modemhez. (TP-LINK Archer C2-es router)

    A probléma a következő:
    Valamilyen oknál fogva (kábelhiba valszeg) nálunk kétszer akkora a válaszidő mint a rokoni gépen.
    Van egy teamspeak szerverünk, ami Budapesten egy szerverközpontban van, csak egy teamspeak fut rajta, semmi más.
    Nekem 36-40ms-os a ping, viszont a rokoni gépnek (ami ismétlem, WIFI-n keresztül éri el a netet), pedig 18-20ms-os pingje van. Normális ez?!?! Egy falun belül, egy utcával lakunk arrébb és már dupla akkora a ping?! Ugyanahhoz a szerverhez, ugyanabban az időben?!
    Nálam semmi letöltés nem ment, náluk se. Nyugalmi állapotban ezek az értékek vannak.
    Most jön a horror. (Számomra mindenképpen...)
    Egyik ismerősöm fent volt még a teamspeak szerveren a rokonommal együtt és nézte az adatokat. (Ping, csomagveszteség)
    Elkezdtünk letölteni valamit, tehát terhelést kapott a hálózat és a csomagveszteség lazán fel ment 30% fölé! :Y
    Valahol 38% környékén volt a csomagveszteség, amikor ledobott a teamspeak szeró, 60ms-os ping mellett, míg a rokoni gépet 300+-os ping mellett se dobta le a szerver (minimális csomagvesztesége volt, talán 1-2%)
    A modemet már sokszor cserélték, a szűrőt is, kábeleket is, de a hiba még mindig fenn áll.
    Online FPS játékokban elég durván látszik az eredmény... a lövések fele szimplán meg se történik a szerver oldalán...

    Az lenne a kérdésem, hogy nem köteles ezt az Invitel kijavítani?! Mert ennek biztosan valami kábelhiba lehet az oka kint az utcán, valamelyik villanypóznán.

    Kissé irreálisnak tartom, hogy az én gépem válaszideje a duplája legyen egy másikhoz hasonlítva, úgy, hogy az csak 350m-rel van arrább... :W
    A csomagveszteségről már ne is beszéljünk!

    Nektek mi a véleményetek erről?

    Temerole

    "Az élet egy játék, eléggé zord, de a grafikája nagyon ott van :D"

Új hozzászólás Aktív témák