Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chandler008

    csendes tag

    Hali mindenki!
    a témát azért dobtam fel mert már nagyon fór a kíváncsiság. Szerintetek melyiket érdemes használni: az alaplapra integrált Intel High Definition Audiót (7.1es, 2 bemenettel, EAX 1)), vagy a korábban vett SoundBlaster Live-t(ezis 7.1es, EAX 1,2,3 tám.))? Nem tudom h az utóbbit tényleg lehet-e használni 7.1es rendszerhez mert csak 3 kimenet és 1 bemenet van rajta. Ja és ez a fajta integrált audio érdemben mennyire terheli a CPU-t?
    Ti hogyan választanátok? jó lenne ha vki tudna segíten a döntésben, mert akkor túladnék a sonundblasteren.

    válaszotok előre is kösz!

  • Cartman002

    aktív tag

    válasz Chandler008 #1 üzenetére

    Én a helyedbe nem használnám az alaplapi hangvezérlőt. Az én alaplapomon is ilyen Intel HD van, amikor tönkrement a Live-om, ezt kellett használnom 2 hétig. Rémes volt :( . Amúgy nálam az 5.1-et se tudta, pedig a mixerben végigmondta mind az 5 hangfalat, viszont se zenénél nem szóltak a hátsók, se játéknál, DE! Még olyan DVD-filmel sem, ami a Live-al szólt 5.1-ben. És sajnos fogja a CPU-t :(
    Én a helyedbe hagynán a Live-ot a helyén, és letitlanám a HD audiot.
    De persze ez csak egy ötlet. Mindenki tapasztalja meg maga, hogy neki mi a jobb :)

  • Laca 012

    őstag

    válasz Chandler008 #1 üzenetére

    Sb Live 5.1 vs. INTEL High Definition Audio (ABIT AL8)

    Sziasztok!
    Én csak tapasztalataim szeretném veletek megosztani.
    Elöljáróban annyit,hogy az általam épített autóhifivel A 3.országos autohifi show-n
    hangzás-ban 2. helyezést értünk el, holott rajtunk kívül az első 10-ben mindenkinek spectrumanalizátorral volt belőve a cucc, míg én ennek hiányában csak fülre állítottam be.
    Magyarul: nem vagyok tipikus süket !!!
    Tavaly decemberig nekem is sb Live! 5.1-es hangkarim volt(kb 5 éve) amit egy Fadobozos Genius 5.1-el használtam.
    Decemberben konfigot frissítettem, és mivel az alaplapra A új, forradalmi, szuper....INTEL High Definition Audio 7.1-es hang van integrálva elajándékoztam az öreg SB-t az előlapi DriveII-essel együtt Apukámnak!
    ÓRIÁSI HIBA VOLT!
    Az egész egy nagy határ...

    Amivel jobb az alaplapi: 7.1-es( nem használom ki..)

    Amivel rosszabb:
    ( vélhetően a realtek 880-as új fejlesztésű codec chip-nek köszönhetően)

    -Nincs magas hang. Vagyis minimális van, de koránt sem azt a ''cin''-t hallod,mint az sb-vel. Olyan mintha levetted volna a magas hangokat. Ha equalizerrel feltolod, akkor meg serceg-torzít a magas (kis hangerőn is), és még úgy sem közelíti meg az sb-t.

    -A mély nincs kellően megvágva, emiatt a közép hangoktól búgó püfögő hangja van.Amúgy is dinamikátlan az egész. Az sb-vel ellentétben nem lehet a mély vágási frekijét állítani, ezért ez nem is lesz jobb! kb 100-120Hz-en vág a 70-80 helyett!

    - Nem működik a windows-ban a gyári hangerőszabályozón belül a mély-magas állítás, mert nem támogatja. Ez ízlés kérdése, de ez szvsz többet érne, mint a 80 féle equalizer, amelyik mind csak a zajt emelik.Nekem nem kell , hogy különleges hanghatások legyenek, ez mind csak arra szolgál, hogy laikusokat megtévesszen!! (''Apám! Úgy szól mintha egy templomban szólna! milyen állat!'') Nekem az élethűhöz közelebbi úgymond hi-fi szerű hangzás kellene. Egyedül lennék? Az öreg SB-nél mindent nullán hagyva is kihallatszott minden hang jellege.Szándékosan nem hangszert írtam, mert véleményem szerint a''tuc-tuc'' zenéknek is vannak brutál jó hangjaik, és még élvezhető is ha jól szól. Nem csak a ''klasszikus'' zenéhez kell hi-fi hangzás!!!

    - A többi már hardver probléma. Az előlapi kivezetés új szabványú kapcsolós aljzatokat igényel, ami beszerezhetetlen.Szoftverből át lehet kapcsolni AC'97-es szabványra, de ki-be kapcsolás után elfelejti. Tehát minden nap az első skype- vagy msn csevej elején állítgatnom kell. A hátlapi jack csatlakozók is''érzékelős''-ek, amit nem is értek miért. Ha bedugsz egy csatit megkérdezi, hogy első-hátsó sub/center avagy bemenet.... Mi szükség van erre? Az sb-n is tudta mindenki mit hová kell dugni. Ez is arra jó, hogy néha elfelejti, akkor felcseréli mindet, és mászhatsz a gép mögé kihúzni-bedugni, hogy újra felismertesd vele. Elöljáróban ennyi. Ha valakinek még kérdése van szívesen válaszolok!

    ( Ennél az audigy csak jobb!!!!)

    Üdv mindenkinek:
    Laca

  • tsabo84

    csendes tag

    Sziasztok!
    Nekem 7.1es SB-m van, de a driver cd-jét valahol elhagytam. Nem tudjátok honnan lehet letölteni hozzá drivert?? A creative honlapján nem találtam... :(
    thx
    tsabo84

    (ja és bocs hogy picit off)

Új hozzászólás Aktív témák