Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • westlake

    félisten

    válasz jeni #2861 üzenetére

    Nem ismerem az "összes" alaplapot, de szerintem nem. Legalábbis elméletben. Gyakorlatban megoldható, ha az alaplapon van flashback funkció. Ez csak a drágább lapokon van és nagyon hasznos tud lenni, ha valamiért megsérül a BIOS tartalma. Akkor is újraírható az EEPROM tartama, ha az alaplap nem működik (persze ez csak a BIOS hibára vonatkozik). Senkinek nem kell próbálkoznia, hogy melyik BIOS-szal működik az AVX512 és melyikkel nem, ha ezért kérdezted. A mikrokódok alaplaptól független kiolvashatók "bármelyik" BIOS-ból. Tudomásom szerint jelenleg csak olyan Alder Lake processzor van a piacon, aminek a CPUID-je 90672. Az ES példányokkal most nem foglalkoznék, az más történet. A cikkből látszik, hogy a 15-ös mikrokódban még aktív az AVX512, a 18-asban meg már nem. Van még a kettő között a 16-os (jelenlegi információk szerint 17-es nincs, vagy csak nem adta ki az Intel), de erről nincs szó a cikkben. A 18-as meg egyelőre csak teszt BIOS-ban van benne, mivel én még nem találkoztam vele. Ha megmondjátok, hogy milyen alaplapotok van pontosan, akkor megmondom, hogy melyik mikrokód van benne és akkor le tudjátok ellenőrizni, hogy aktív-e a 16-osban, vagy sem.

    [ Szerkesztve ]

    Play nice!

Új hozzászólás Aktív témák