Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roba

    tag

    válasz Roba #4556 üzenetére

    Nem volt jó ötlet a Load Line Calibration Level 6 beállítás (max. beállítás nálam a Level 7), mert veszélyes lehet a processzorra. Ott már könnyen overshot (kap egy magas fesztüskét, ami degradálhatja a CPU-t) lehet a vdroop túlkompenzálásából. Visszavettem Level 5-re, ami sokkal biztonságosabb és idle-ben (terheletlenül) is alacsonyabbak a hőmérsékletek.

    CB R23 eredmények, terhelés alatt a Vcore LLC5-tel: (leadott max.), current = leadott min., amin már stabil:

    4.8 Ghz bios1.2V&(1.199V), 1.172V OK!, alacsonyabb vcore-t nem próbáltam.
    4.9 Ghz bios1.25V&(1.252V), 1.217V OK!, bios 1.245V& 1.208V WHEA.
    5 Ghz bios1.31V&(1.314), 1.279V OK!, bios 1.305V&1.27V WHEA.

    5.1 Ghz-et nem próbáltam és szerintem felesleges is, de valószínűleg terhelve, tényleges 1.35V vcore-n stabil, de hűthetetlen lenne.

    Tapasztalatom az, hogy a CB R23 teszt alatt ha 1 lépcsővel (0.005V) kevesebb a Vcore, akkor ugye pirossal írva hibázik, ha min. 2 lépcsővel (0.01V) kevesebb a feszültség a szükségesnél, akkor keményen csak BSoD.

    Egy google fordítóval olvasott angol nyelvű írásban felfedeztem, hogy nem csak a bios, hanem a CPU-Z is megmutatja a 2 db. előnyben részesített, jobban sikerült magot piros színnel az About/Clocks menü alatt.

    [ Szerkesztve ]

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

Új hozzászólás Aktív témák