Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Löncsi

    őstag

    válasz kace #19381 üzenetére

    Először is alapon stabil a gép?

    Az FSB-t ne egyből 400-ra rakd,a lap meg tud hülyülni tőle, apránként emeld az FSB-t és teszteld le (IBT/Prime/3DMark vagy akármi). Érdemes lehet még áramtalanítani a gépet kis időre.

    Illetve lehet memória is, állítsd be azt a feszültséget ami rá van írva a memóriáknak, gondolom ez tuningos ram lehet.

    [ Szerkesztve ]

    Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

  • lipi67

    veterán

    válasz kace #19381 üzenetére

    Memória beállítási hiba.
    (G)MCH-t tedd 333-ra. Úgy, csak a választható szorzókkal nézd meg. Subtimingeket tedd először auto-ra, nézd, a lap, hogy lövi be.

    Itt keresgélj.

    (#19380) ttt1: Nézd meg a hűtés felfogatást, pasztát. Nem sok idő és legalább 1tényezőt kizárhatunk ha nem az a baj.

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • F_Zolee

    veterán

    válasz kace #19381 üzenetére

    XMP-t is érdemes kikapcsolni szerintem. Nálam a (G) MCH Frequency Latch Auto-n van és alatta meg 3.20B-re van állítva. Így a ramok 1280-on járnak ami nem lehet gond, mert így legalább ez miatt nem fog lefagyni a gép. Csak a többi beállítás lehet a ludas. Esetleg több fesz is kellhet a ramoknak. 1.7ig még kipróbálhatod szerintem. Most néztem a honlapján, hogy 1.65V kell a ramnak 1600-on.

  • Laci2277

    senior tag

    válasz kace #19381 üzenetére

    Azt a mindenit. :Y Az én Gigabyte X48-DS5 lapomban fele annyi állítási lehetőség van, mint a tiedben, főleg a feszelős részre értve. Ezért nem tudom a legtöbbet kihozni a prociból, úgy látszik ez nem egy tuning lap. :(

    (#19385) lipi67 Tudom, hogy nem sokat számít az a 200Mhz, de egy 3.2-3.3Ghz-en járatott Q6600 után ki kell préselnem a legtöbbet ebből a prociból, hogy valóban azt mondhassam magamnak, hogy valamilyen szinten megérte a beruházás.

  • lipi67

    veterán

    válasz kace #19381 üzenetére

    ******Motherboard Intelligent Tweaker (M.I.T.)******

    Robust Graphics Booster.........................[ AUTO ]
    CPU Clock Ratio.................................[ 8 ]
    Fine CPU Clock Ratio............................[ + 0.5 ]
    CPU Frequency 2,83GHz............................[ 400 x 8.5]

    ******Clock Chip Control******

    CPU Host Clock Control..........................[ Enabled ]
    CPU Host Frequency (Mhz)........................[ 400]
    PCI Express Frequency (Mhz).....................[ 100 ]
    C.I.A 2.........................................[ Disabled ] -"-

    ******DRAM Performance Control******

    Performance Enhance.............................[ Standard ]
    Extreme Memory Profile (X.M.P)..................[ Disable ]
    (G) MCH Frequency Latch.........................[ 333! ]
    System Memory Multipler.........................[ Ami a ramodnak megfelel ]
    (A lapod bizonyos FSB-k használatzánál nem szeret x-y -os ramvisszaosztást. Ezt kell kitapasztalnod, de sose a ram órajele legyen a perdöntő, elsődleges a cpu, annak tuningjából sokkal többet profitálhatsz.

    Memory Frequency 1066...........................[ Ez majd adja magát ]
    DRAM Timing Selectable..........................[ Auto először, s nézd, hogy lüvi be, vagy..tedd fel a memset nevü progit, s nézd meg vele, mit szeret a ramod, olvastasd ki vele és azokat az értékeket lődd be biosba! ]
    CAS Latency Time................................[ 9 ] 9
    tRCD............................................[ 9 ] 9
    tRP.............................................[ 9 ] 9
    tRAS............................................[ 27 ] 27

    ******Motherboard Voltage Control******

    Load-Line Calibration...........................[ Enabled - használd nyugodtan!! ]
    CPU Vcore [ 1.22500 ].....Ha ez a vid-ed, adj hozzá kb, 005V-ot (VDroop) így kb 1,275-re állítsd.
    CPU Termination [ 1.2 elég kéne, hogy legyen, de 1,24 tuti elég 3,4hez ]
    CPU PLL [ 1.55 ]
    CPU Reference [ 0.805 ] -VTT függő!! Ha "alapon van a VTT (Cpu term..) akkor mikor 1,24-re emeled, ez is emelkedni fog. Sztem 0,76-ról indul Nálad is..

    MCH Core [ 1.100 ] - 400-as FSB-hez 1,22-1,24 abba a lapba is tuti elég!!!!!!!!!!
    MCH Reference [ 0.760 ] -Ha a VTT alapon van, akkor van ,076. Ha emeled, EZT IS KELL, ill. u.úgy viszi magával mint a cpu Ref!

    ICH I/O [ 1.550 ]...................[ 1.550 ]
    ICH Core [ 1.100 ]...................[ 1.100 ]

    DRAM Voltage [ 1.500 ]...................[ 1.5 - 1.6 próbálva]
    DRAM Termination [ 0.750 ]...................[ 0.750 ]

    DRAM Voltage: A legkisebb emelést tedd rá, ennek a fesze is esik, (droop-pol), ha van 1,52V körüli beállításod, akkor azt használd.
    Más: A Dram voltage mindíg jó ha a duplája a dram term-nek, MCH/Dram ref. értékeknek.
    Tehát ha a feszt 1,54-teszed, akkor ezeket is meled ,077-re.

    Többi rambeállítási lehetőséged???????

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés