Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Macka #15054 üzenetére

    hm. nem minden esetben. nem akarok belerondítani, de pár tapasztalat.
    e8400, most már e8500-am van. volt szerencsém 2 napra használni egy qx6850-et. sajna a lapom gyengesége miatt nem bírtam 3600 fölé vinni, (ezért fájó szívvel el is adtam, mert nem akartam lapot cserélni), itt futtattam pár szintetikus, és pár valós alkalmazást.
    az everest cpu tesztjeiben gyakorlatilag 1,5x akkora pontszámokat hozott, mint egy 4 gigán járó e8400.
    2db 8800gt sli-ba kötve 3dmark 06 gyakorlatilag ugyanaz. (18k fölött kicsivel)
    de a valós alkalmazásoknál már kicsit megdöbbentem. többre számítottam. egyik kedvenc játékom a dirt. van egy mért tesztpontom: 1680x1050, fullgrafka, többautós verseny, visszajátszás. a 8400-nál a min fps 34-35, a qx6850-nél pedig ez leesik 23-24-re. apedig a dirt elvileg már több magot használ. a 2 magosnál kiakad 100-100 %-ra. a qx6850-nél pedig monitorozva valahogy így oszlik el: 90-50-20-10. tehát egyik mag sem akadt ki, mégis alacsonyabb fps értékeket kaptam.
    a többi játékban is kb 20-50 %-os fps csökkenést tapasztaltam a 4 gigán járó e8400-hoz képest. nem hiném, hogy a 10% órajel hátrány (4000 vs 3600) ennyi fps csökkenést tud hozni. lehet, hogy valami beálítást is elszúrtam a tesztnél.
    azért megnéztem volna a qx-et 4 gigán, de nem volt rá sajnos módom... :O

    egy biztos: ugyanaz a konklúzióm, mint a nagy ph-s tesztekben: játékra nagy órajel, új 2 magos, de brutál számítási teljesítmény igény, ahol megy rendesen mind a 4 mag, (filmkonvertálás, stb), jobb a q6600 és tsai..

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák