Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz Xpod #613 üzenetére

    Tapasztalatok szerint egy használható, a jogszabályi előírások jelentős részét lefedő IBSz 50-60 oldalnál kezdődik.

    És mennyinél végződik? ;] 100+ oldalas szabályozó rendszer ritkán jó, célravezető és használható.
    Egyébként baromira nem mindegy, hogy a 41-es rendelet által megkövetelt csillió eljárásrend az IBSZ része, avagy külön doksi (incidenskezelést, BCP/DPR-t stb. nyilván célszerű külön kezelni).

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz Xpod #613 üzenetére

    Szerintem félreérted a munkaszervezésem, általában nem sorban szoktam haladni, hanem több dolgot csinálok párhuzamosan.
    IBSZ természetesen van, oldalszámra nagyjából annyi, amennyit írsz, a felülvizsgálata folyamatban van, vannak dolgok, amikkel ki szeretném egészíteni.
    Maga a központi naplózás nem prioritás, csak mellékszál, amit viszont súlyosnak tartok, és úgy gondolom, hogy azonnal reagálni kell rá, hogy a felhasználók egy része tudja egymás jelszavát és egymás fiókjaiban lépkednek be. Aztán ha már ezt megoldjuk pl egy AD-vel, akkor jó lenne legalább a naplókat összeszedni egy a munkaállomásoknál védettebb helyre, mert onnan bármelyik malware lazán törli őket, hogyha esetleg egy incidens van, akkor vissza lehessen nyomozni, hogy miből és kitől indult.
    Szerintem az idei évben elmolyolok az itteni rendszerrel, bőven lesz időm beletanulni az IBF témakörbe, annyi munkát látok magam előtt. Ha viszont egyszer rendbe raktam, akkor onnantól már nem lesz olyan sok meló vele, és csinálhatok mellette másikat. Nagyjából ez a terv. Fizetni biztosan nem fognak más cégnek auditért, mert ennyi erővel szerződést is bonthatnánk, aztán megcsinálja más helyettem. Betanítani sem fognak mások konkurenciának. Nekem kell kitapasztalni.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák