Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz N.GÁBOR #712 üzenetére

    Marcyét nézegettem, a T61 viszont egy bolt kínálatában van. :)

    Az ideális egy 4:3-os, Nvidia Quadro-s 14", SXGA+ T61 lenne (olyan modell is van, csak nagyon ritka és drága), de ne álmodozzunk. :)

    A T41p - ha váltanék - valószínűleg eladóvá válna.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • rage00

    csendes tag

    Hali!

    Azt szeretném megkérdezni hogy egy T61-es gépnek általában milyenek a hőmérséklet adatai. Igazából azért érdekelne mert mostanában elég sokat megy a ventilátorra a gépemnek és kíváncsi lennék hogy az én lapim hőmérséklet adatai netalántán nem túl magasak-e.
    hőmérsékleteim:[link]

    Egy másik kérdésem pedig az lenne hogy most raktam fel a win7-et és az nVIDIA Quadro NVS 140M videokari helyett az op. rendszer nekem Standard VGA Graphics Adapter(14MB) -os kártyát ír ki és a letölthető win7-es driverek közt nem emlékszem hogy láttam volna ehhez a kártyához valót, nem tudom mit tudnék csinálni vele.

    Előre is köszönöm a válaszokat.

    [ Szerkesztve ]

  • BeLucZ

    addikt

    Hello mindenki!Lenne egy nagy problémám!Fogalmam sincs hogyan lehetne helyrerakni a dolgot de biztos van rá megoldás!
    Van egy Lenovo Thinkpad T61 notebookom! (c2d t7500, 2 gb ram, nvidia quadro nvs 140m)
    3dmark06ban nem fut le a cpu test mert kidobja ezt a hibát:

    IDirect3D9::CreateDevice failed: Invalid call (D3DERR_INVALIDCALL)

    legfrisebb vga driver van fenn amit a lenovo weblapjárol tudok csak leszedni mert az nvidia weblapján lévőt nem támogatják a thinkpadok, legfrisebb directx 9.0c van fenn a márciusi tudtommal!vista és xp alatt is ugyanezt csinálja, illetve a directxbe is ha bemegyek ott minden engedélyezve van de ha le akarom futtatni a directdraw tesztet illetve a 3ds teszteket kiir hibát hogy nem támogat 640x480as felbontást 16 biten vagy vmi hasonlo halandzsa! Vki tud rá vmi megoldást???
    Azért sem értem a dolgot, mert pl a notebookcheck.de -n teszteltek már t61es thinkpadon 3dmark06ot és ott kaptak pontot én viszont igy nem tudok mert nem kapok cpu scoret ezmiatt!
    Előre is köszönöm a hozzáértő emberkék segitségét!

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Sianis #6054 üzenetére

    Ha T61 + Nvidia Quadro, akkor ennyire melegedős. És ez nem is vészes.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Mboy

    csendes tag

    Sziasztok!
    Családom tulajdonába került az alábbi gép mobileman jóvoltából!
    A gép nagyon pompás.
    Azt szeretném kérdezni hogy házilag lehet-e segíteni azon, hogy a kijelző kb 2 cm lötyögéssel bir a zsnérokon, vagy szervízbe kell e vinni.
    Lenovo T61- 15,4- 1680X1050 <-----
    Processzor Intel C2D T7500 (2,2 GHz) 4MB L2cache
    Memória 4 GB
    Merevlemez 120 GB
    Kijelző 15.4" WSXGA - 1680x1050
    Optikai meghajtó CD/DVD író
    Videokártya nVidia Quadro 140 NSV
    Hangkártya SoundMax HD Audio
    Modem Connexant - 56k
    Hálózat Intel 82566MM - 10/100/1000
    WiFi Intel 4965 AGN
    Bluetooth
    USB 3 db
    FireWire van
    Kártyaolvasó SD / XD / MMC / MS
    PCMCIA van
    Express Card van
    VGA kimenet 15-pin D-SUB
    S-Video kimenet nincs
    Mutatóeszköz TouchPad + Ultranav TrackPoint, bili világítás, fingerprint
    Magyar bili, szinte matt állapotban!

  • kerlas

    tag

    Üdv!

    Érdeklődöm, hogy valaki találkozott-e már a következő szituval:
    - adott egy T61 nVidia Quadro NVS140-es videokarival
    - egy Advanced Mini Dock
    - egy Sony KDL-40EX500-as LCD TV
    a kapcsolat HDMI kábellel, és egy DVI-HDMI átalakítóval van megoldva, a kép tökéletes.
    A kérdésem az, hogy átvihető-e a hang HDMI-n keresztül, (ha igen, hogyan) vagy mindenképp a koaxos SPDIF csatlakozót kell használnom külön kábellel.

  • audi100td

    nagyúr

    válasz vikcsi #14896 üzenetére

    Mindenkepp 1650-es kijelzovel kell? A 14,1-esek alatalban 75-85 kozott mozognak...
    A T61-nel allitolag hajlamosak kilazulni a zsanerok (nalam epp olyan feszesek mint a t42-nel, bar nem sokat ment ez a gep) , illetve a Quadro-s modellek erintettek az Nvidia hibasan legyartott chipjeiben.

    A T400-nal "keyboard flexing" jellemzo "hiba", a korai modelleknel hianyos volt az altamasztas illetve a billentyuzet vekonyabb kilyuggatott lemezzel volt ellatva, ezeket kesobb javitottak...

    [link] [link]

  • zedii

    aktív tag

    Hali Mindenki!
    Vásárlás előtt állok és döntenem kell, ebbe kérnék segítséget:

    Melyiket választanátok, ha a fő terület a tervezés(autoCAD, Civil 3D), monitor méret másodlagos, van másik monitor, sőt inkább a cipelés miatt preferáltabb is a megszokott 14,1''. Az aksi kérdése is másodlagos. Ram kérdés sem döntő, mert + 4GB ram már 10e-ből megvan, tehát akkorát nem oszt vagy szoroz.

    szóval a versenyzők:

    T410 nem bolti, de újnak mondott 2522-A92 i5-560M(2.66GHz), 4GB RAM, 320GB 7200rpm HD, 14.1in 1440x900 WXGA+ MATT LED TFT, Intel 5700MHD
    3 év garival

    T410 új, bolti: 14.1" nVidia Quadro 512MB, Core i5 520M, 6GB DDR3
    1 év garanciával.

    vagy:
    W500 - használt: CPU: P9500 (2.533Mhz ,6Mb L2), 4GB DDR3 RAM 1066 Mhz,15.4" 1920x1200 LCD, FULL HD, dual VGA: ATI FireGL V5700 512 Mb dedikált RAM + Intel X4500 HD Hybrid VGA, 2GB Intel Turbo memory

    Kábé mindhárom egy árba fut, de valahogy a bolti megoldás után húz a szivem. T61-em volt azt nagyon szerettem, billentyűzetét, strapabíróságát - én a magam részéről meg voltam vele elégedve.

    De most döntés előtt állok, és e három befutó van kb azonos áron, ebből a w500-as használt de még 1 év garancia van rá. :U

    :R köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • dabgergo

    őstag

    válasz audi100td #16927 üzenetére

    ThinkPad T61 8889-2MG
    T7300(2GHz), 2GB RAM, 120GB 5400rpm HD, 14.1in 1400x1050 LCD, 128MB nVIDIA Quadro NVS 140M, CDRW/DVDRW, Intel 802.11agn, Bluetooth, Modem, 1Gb Ethernet, UltraNav, Secure chip, Fingerprint reader, WinVista Business 64

    Ezzel a felszereltséggek kb mennyi?

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Napfénysüti #17398 üzenetére

    Szerintem nem árt, ha beírod, hogy Intel GMA X3100 vagy pedig Nvidia Quadro a zsuga a kollégád T61-ében. Valószínűleg az előbbi, az utóbbival tudtommal mennie kellene a dolognak.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • KTibxx

    aktív tag

    Sziasztok (T61 ismerők)!
    Szerintetek ez jó működés ,hogy az Everest szerint kb:2500-on pörög a venti (bár a hőkivezető nyílásnál ezt nem nagyon érzem ,hogy nyomná ki a levegőt...) majd leáll, azonnal elkezd a CPU-GPU hőmérséklet növekedni -kb 48fokig- és már 10-20 sec után ismét pörög-és így tovább?
    Csak a wifi megy a net miatt meg a böngésző.Nem kéne kb 20 fokban kicsit lassabban melegednie?Gyakorlatilag,majdnem folyamatosan megy a venti.(Tény, így kb 42fok a CPU)
    (C2D T7100 1,8GHz+NVidia Quadro NVS 140M-15")
    Mondjuk "hideg" is a gép,csak nekem fura ez a venti-működés...Mi lesz nyáron 35fokban?

    Köszönöm előre is a véleményeteket! :R

    [ Szerkesztve ]

  • válasz Chaser #20809 üzenetére

    T400-ból van 2 VGA-s aminél váltogathatsz (Intel GMA4500MHD + ATI3470HD). Nekem is ilyen van ha kell infó kérdezz nyugodtan. :K
    T61-ből csak vagy Intel-es integrált vagy Nvidia Quadro-s létezik külön. Szóval emiatt is lehett jóval drágább a T400. :K Memóriából is az újabba már DDR3-as megy.

    [ Szerkesztve ]

    Més que un club!

  • sutszi

    veterán

    Lassan 5 éves lesz a gépem, és bár elégedett vagyok vele, egyre többször bizonyul kevésnek a vas...Emiatt az egyszerű néha bonyolult és időigényes...Gondoltam felmérem a helyzetet és megnézem milyen lehetőségeim vannak. (Erről már írtam egy korábbi hsz-mben)
    Mivel használt gépben gondolkodtam ezért kizárólag Thinkpad vagy Elitebook jöhetne szóba, de ez a történet most a TP-ről szól. :)
    A követelményeim:
    CPU: A jelenlegihez képest egyértelmű előrelépés. Szóval valamilyen C2D.(Kezdetnek jó az alap amivel az adott típust szerelték)
    RAM: Szeretném bővíteni 8GB-ra.
    VGA: Valamilyen kis diszkrét kártya ami éppen jó egy kis alkalmi játékra.
    Háttértár: Úgy szeretnék SSD-t használni benne, hogy azt ne fogja vissza ->SATAII ->T61-nél moddolt bios (De ez egyáltalán nem zavar.)
    Kijelző: Eddig 1280x800-at használtam. Tudom wide...de nekem bejön. Én már csak ilyen fura fazon vagyok. Szóval vagy ezt szeretném tartani, vagy 1440x900-ra fellépni ha lehet.

    Szeretném ha ez a gép is képes lenne kiszolgálni kb 4-5 évet. Ja és persze az gép ára + 8GB RAM + 64GB SSD a lehető legjobban konvergáljon a 100K-hoz.

    Ezek alapján két típus maradt. A T61 és a T400
    T61:
    + alacsony a gép alapára: kb 60K
    + elvileg kezeli a 8GB RAM-ot
    + SSD-t is viszi. (valami 64GB-os példányra gondoltam kb 20K-ért)
    - 8GB DDR2 KIT - kb 30K ami egy horror :Y ...
    Ami jó, hogy a gép ára, még így is megáll 110K-nál és ami első körben fontos az benne van.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    T400:
    + bizosan kezeli a 8GB- RAM-ot.
    + olcsó a RAM 11K-ból
    + 25W TDP-s processzorok.
    - nagyon magas az alapára kb 100K
    Sajnos ebben az esetben 130K felett járunk az alapnak szánt bővítések után.
    -----------------------------------------------------------------------------
    Majd egy idő után az alábbi upgrade-eket tervezem:
    Ha szükséges akkor CPU csere:
    T61:T9300
    T400: még passz...

    Típustól függetlenül:
    Újrapasztázás + hűtőrendszer csere
    Ultrabay keret + egy nagy HDD bele
    9 cellás akksi
    Új billentyűzet

    A bővítések ára is jelentősen nagyobb T400 esetében...

    Eddig ennyiben látom a T400 előnyeit:
    - DDR3 (olcsóbb, kevesebbet fogyaszt, gyorsabb?)
    - Kevesebbet fogyasztó processzorok:
    - Ati 3470 erősebb mint az NVS 140

    Arra jutottam eddig, hogy a T400-as vonal megépítése sokba kerül. A T61 mindenképpen jó alternatívát jelent ebből a szempontból. Viszont van pár dolog amitől félek:

    1. T61 vs 8GB: biztos képes rá minden modell a moddolt biossal?
    2. Milyen A win7 prof 64bit alatti driver támogatás? Mármint van e, és ha van akkor az mennyire stabil?
    3. NVS 140-et lehet takarékra állítani úgy, mint egy ATI-t a powerplay-el? (Még nem volt nvidia kártyám)
    4.Van annyi előnye a T400-nak, hogy megérje azt a plusz 40K-t alapárban?
    5.Ha RAM és HDD nélkül számlom akkor reális elképzelés lehet hozzájutni egy T61-hoz ami 1440x900-as és quadro-s kb 55K áron?

    Mindenki véleményére kíváncsi vagyok. Ha lehet akkor indoklást is kérnék egy-egy állítás mellé. Esetleg van más szempont is amit kihagytam?
    (A zaj, melegedés nálam nem szempont. A jelenlegitől mindkettő jobb)

    Előre is köszönöm a segítséget :R

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • kraftxld

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz sutszi #22100 üzenetére

    1. T61 vs 8GB: biztos képes rá minden modell a moddolt biossal?
    2. Milyen A win7 prof 64bit alatti driver támogatás? Mármint van e, és ha van akkor az mennyire stabil?
    3. NVS 140-et lehet takarékra állítani úgy, mint egy ATI-t a powerplay-el? (Még nem volt nvidia kártyám)
    4.Van annyi előnye a T400-nak, hogy megérje azt a plusz 40K-t alapárban?
    5.Ha RAM és HDD nélkül számlom akkor reális elképzelés lehet hozzájutni egy T61-hoz ami 1440x900-as és quadro-s kb 55K áron?

    1, Nekem gond nélkül megy Patriot ram-al. Inkább chipset/modulfüggő mint bios.
    2, Semmi gond nincs vele, Thinkvantage feldob mindent.
    3, Passz
    4, Szerintem nincs
    5, 55K-ért nem hiszem, inkább áldozz rá kicsit többet, nekem pl nagyon bejön az 1680x1050-es felbontás.

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

  • pigmeus

    tag

    T61 amiben T7300 as aproci és intel 3100 VGA mennyivel nagyobb a különbség Intel Core T8100 NVIDIA Quadro NVS 140M?
    Gondolom fogyasztásban azért ez megérződik, nem de?

  • sutszi

    veterán

    Első benyomások az "új" T61-el kapcsolatban:
    A külseje lenyűgöző. Már értem mi a stabilitás...Szóval nem győztem fogdosni. Itt megvolt az első "leesett az állam". /Igaz a zsanérok szokásos játéka megvan...de hol érdekel az most/
    Nem volt feltéve a VGA driver, és eléggé zavaros számokat írt az AIDA és a GPU-Z is. Gondoltam gyorsan tisztába rakom a helyzetet.
    Az nvidia support oldala a 280.26-ot dobta mint nyertes választást. /Azért jó, hogy még most is van ehhez a kártyához driver. Anno nagyon haragudtam mikor az ATI kinyírta az X1600 driverének jövőjét...win7 alá úgy kellett készíteni./
    Második "leesett az állam" következik. A splash player jelezte, hogy a hardveres gyorsítás elérhető, így este az aktuális NCIS részt már ezen néztük. Ezen kívül dinamikusan változtatja a kis quadro az órajelét attól függően mit csinálok...sőt akár én is megmondhatom, alkalmazás szinten, hogy ki/mit/mennyit használhat. Kellemes meglepetés ez, mert nagyon hozzászoktam az ATI féle PowerPlay-hez és kicsit féltem, hogy mi lesz majd...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • tibyke

    tag

    hali,

    2008. januari T61-em pentek 13-an elhalalozott, vagy legalabbis azota nem tudom hasznalni. 7664-1FG-rol van szo, nvidia quadro nvs140-nel.

    azota neha be sem kapcsol, fagyogat, foleg ha a videokartyat es a procit terhelem.
    ha csak bebootol a windows/linux, es nem csinalok semmit, akkor vigan szalad, de pl. egy furmark-ba mar belehal, csontra fagy, meg se moccan.

    memtest fossa a hibakat, de mas modulokkal is ugyanigy fossa a hibakat, es az osszes modul mas gepben vigan szalad, a memtest hiba nelkul fut azokon, tehat biztos, hogy nem a memoria a hunyo.

    merre erdemes elindulni? proci lehet ludas? esetleg az alaplap (videokartya)?

    koszi!

    t

    [szerk: a system board 41W1489 lenne]

    [ Szerkesztve ]

  • rgeorge

    addikt

    válasz zonaporkolt #27598 üzenetére

    T61-ből erősen ellenjavaltak a 2008. május-június előtti, nVidia Quadro NVS140M-el szereltek.

    Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

  • b3Ro

    senior tag

    Sziasztok !

    Van egy t61-es gépem ( NVidia Quadro NVS 140M, T7300 ), ami jól működik, kivéve, h a ventilátor állandóan megy. Mar kitakarítottam, újra pasztáztam, és változatlan. A BIOS a power managmentben beállítottam mindent battery optimized-re, es balanced-re, de változatlan. Próbáltam Ubuntu/xubuntu párost, most win 7 fut rajta.

    Van valami mód arra, h csak akkor menjen, ha melege van, ne állandóan, mert igy idegesítő ?!

    segítséget előre is köszönöm

  • becenevem

    aktív tag

    Na, megtörtént a T61 (6460) gépen a RAM bővítés és az SSD beépítése. A keretbe rakott eredeti vinyót látja. Gyorsabb a gép a telepítéseknél és bootnál, a többi majd kiderül.

    Problémáim még vannak. Pl. az AERO nem megy. x64-et raktam fel, x86 alatt ment a driver.
    Ha valakinek volt hasonló problémája és megoldotta segíthetne. Leszedtem az NVIDIA oldaláról a legújabb drivert (autodetect-tel), az nem segített. Quadro NVS 140M.

    Most tesztelek.

    Ne gyere be meg ne gyere erre, he...

  • Quaresma

    aktív tag

    Sziasztok

    Egy t500-ban lévő vga intel 4500 kártya erősebb, mint a t61-es nvidia Quadro 140?
    Itt arra gondolok, hogy az intel kártya viszi e gond nélkül az 1080-as tartalmakat stb..

    [ Szerkesztve ]

    Ps: brunorbert

  • Quaresma

    aktív tag

    válasz Dr. Akula #32595 üzenetére

    A T61 az Nvidia kártyás tehát a Quadro nv140 van benne, ha erre gondolsz.

    Ps: brunorbert

  • jss

    aktív tag

    Tudna valaki válaszolni esetleg a #34141 üzenetemre?

    Ja, és még az volna a kérdésem, hogy futna -e a Diablo 3. a gépemen? T61.
    T7500 2,2 ghz, 4 Gb Ram, NVIDIA Quadro NVS 140M.

    Zuhanó repülővel süllyedő hajóra esni...

  • solaris7

    tag

    Sziasztok.
    Van egy T61 15'4 1920x1200-as felbontású laposom, videó kártya nVIDIA Quadro NVS 140M

    Az lenne a kérdésem hogy ha külső monitorra tenném ki a képet az mennyibe terheli meg a videó kártyát?
    A monitor az hasonló felbontású lenne,vagy 1920x1080

    Köszönöm a választ

    [ Szerkesztve ]

  • ABE

    őstag

    Szervusztok!

    Van egy nVidia Quadro-s T61-em, amin tegnap játék közben eltűnt a kép, nagy feketeség borult az éjszakára... (minek játszom laptopon, tudom... :D ) A Windows ment tovább, a képernyő háttérvilágítása is működik, újraindítás után semmi hibajelzés, csak maradt a nagy semmi. Kis pihentetés után visszajött még indításkor a kép, aztán mire a Windows felállt, el is ment, azóta nagy üresség. Sajnos nincs külső monitorom, így azt nem tudom ellenőrizni, hogy amúgy küld-e ki jelet a videokártya. Azt tippelem, hogy engem is utolért a típushiba, a GPU adta meg magát. Érdemes ezzel foglalkozni, mármint a javítással, vagy inkább bontsam el a gépet, mert gazdasági totálkár? Minden mindegy alapon házi barkács reflow-t megpróbáltam, a helyzet változatlan, a gép ugyanúgy elindul, Windows feláll, de kép semmi.

    [ Szerkesztve ]

  • Tim82

    nagyúr

    válasz FoxiestFox #37720 üzenetére

    Az a GPU hiba a T40-41-42(p)-t érintette, T43-at és utána már egyáltalán nem, tehát emiatt nem kell aggódnod.

    Radeon X1400-as T60-at használok. Nem tudom, pontosan milyen játékokkal játszol, a Dragon Age: Origins 1024*768-ban, alacsony részletességre vett grafikával még bőven játszható rajta. (Nekem ez a legújabb rajta lévő játék.)

    Én nagyon óvatos lennék a Quadro-s T61-ekkel, amint említették, a 2008. júliusáig-augusztusáig legyártott darabokat érinti a hírhedt Nvidia GPU elhullás. Szóval ha amellett döntesz, akkor figyelned kell arra, hogy a legutolsó szériás gyártású T61-et vegyél.

    Alternatívaként valamilyen integrált Intel-es T60/T61 is szóba jöhet esetleg, amihez szereznél dokkolót + kisebb PCI-e VGA-t (ami azért mind az X1300/X1400-at, mind az NVS140M-et megeszi reggelire) + külső monitort?

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Francia91

    veterán

    Mivel lehet megnézni T61-en az nVidia Quadro 140M szériáját? GPU-Z kiírja, azt hiszem, hogy A1 vagy A2. Jól tudom?

    "Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

  • mustang28

    tag

    válasz Tim82 #41842 üzenetére

    Sajnos csak T5600-al találtam elfogadható T60-at. A T61-ek többsége nVIDIA Quadro NVS 140M van szerelve amire azt írták itt, hogy gyárilag hibás a chip! nVIDIA Quadro FX 570M-val nem is találtam!

  • Shatterstar

    aktív tag

    válasz Dhampir #44164 üzenetére

    Először is leszögezném,hogy ez a vélemény többnyire szubjektív mivel jelen esetben az Én saját T61-ről van szó! Tulajdonképpen azért vagyok pipa rá mert lefuttattam a memtest86+-t,HD Sentinel-t és a sokadik ilyen teszt után is azt írja hogy 100%-os kondiban van a gép :U Egy hónapja megpróbáltam rá Linuxot tenni és az itteni Linux topicban is nagy kérdőjel volt a noteszom mert a szakik se tudták megmondani mi a probléma vele.
    Mielőtt bekiabálná valaki,hogy tuti az nVidia a hibás akkor elárulom az enyémben Intel X3100 van :)
    Tehát lényegében ezért orroltam meg erre a szériára( meg a fent említett nvidia quadro nvs 140m selejtek miatt)
    Amúgy tökéletes gép lenne ez ha minden úgy menne mint a karikacsapás!

    Szerk: btudos kollega is egyből az nvidiára gondolt,de ennél jóval fifikásabb galiba ez :)

    [ Szerkesztve ]

    Why are you wearing that stupid man suit?

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Tim82 #45182 üzenetére

    Ugyan az előző hozzászólással még szerkesztési időn belül vagyok, de mivel külön téma, ezért inkább külön is teszem.

    Keresőnek: T61, R61, Nvidia, Quadro, NVS 140M, GPU, VGA, hiba, kiszűrés, rev.A1, rev.A2, Aida64.

    Fiery nagyon kedvesen és gyorsan válaszolt a privátomra, az engedélyével a válasza teljes szövegét bemásolom ide.

    "Szia!

    A GPU reviziojanak kiolvasasa sosem adatbazisbol erkezik, ezert az mindig megbizhato. Az adat egyebkent a GPU-hoz tartozo PCI eszkoz 8-as regiszterebol kerul kiolvasasra, ami minden PCI eszkoznel az eszkoz reviziojat tartalmazza, 8 bites (azaz byte) formatumban. nVIDIA GPU-knal ez mindig megegyezik a GPU steppingjevel, azaz ha a kiolvasott byte hexadecimalis formatumban 0xA2 (A2h, $A2, ki hogy szereti jelezni a hexadecimalist), akkor az A2 steppinget jelent. A PCI eszkozoket mas szoftverrel is tudod ellenorizni, es igy tudod ellenorizni, hogy valoban jo PCI reviziot olvas ki az AIDA64. Ilyen szoftver pl. az RW-Everything, vagy a CPU-Z. Ez utobbinal a teljes dump-ban talalhatoak a PCI eszkozok regiszter dumpjai, ahol az elso sor 08-as indexet kell nezni. Az nVIDIA GPU-knal a PCI eszkoz regiszter dumpja mindig igy kezdodik:

    DE 10

    Ami ugyebar a gyarto kodja 16 bites formatumban, azaz 0x10DE, ami az nVIDIA-ra vonatkozik. Ezt koveti szinten 16 bites formatumban a PCI eszkoz azonositoja, ami Quadro NVS 140M eseten 0x0429, azaz igy nez ki egy ilyen GPU elso 4 bajtja a PCI regiszter dumpban:

    DE 10 29 04

    Ezt koveti 4 bajt, ami kevesbe izgalmas, es utana jon a revizio 1 bajton. A PCI regiszter dumpot egyebkent az AIDA64 riportok aljan is meg tudod nezni, itt van pl. az en gepemben talalhato nVIDIA videokartyahoz tartozo reszlet:

    B01 D00 F00: Asus GT610-SL-1GD3 Video Adapter

    Offset 000: DE 10 4A 10 07 00 10 00 A1 00 00 03 01 00 80 00
    Offset 010: 00 00 00 F9 0C 00 00 E0 00 00 00 00 0C 00 00 EE
    Offset 020: 00 00 00 00 01 CF 00 00 00 00 00 00 43 10 FB 83
    Offset 030: 00 00 00 00 60 00 00 00 00 00 00 00 10 01 00 00
    Offset 040: 43 10 FB 83 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00
    Offset 050: 01 00 00 00 01 00 00 00 CE D6 23 00 00 00 00 00
    Offset 060: 01 68 03 00 08 00 00 00 05 78 80 00 00 00 00 00
    Offset 070: 00 00 00 00 00 00 00 00 10 B4 02 00 E0 8D 00 00
    Offset 080: 10 29 00 00 01 4D 05 00 00 01 01 11 00 00 00 00
    Offset 090: 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 10 00 00 00
    Offset 0A0: 00 00 00 00 00 00 00 00 01 00 00 00 00 00 00 00
    Offset 0B0: 00 00 00 00 09 00 14 01 00 00 00 00 00 00 00 00
    Offset 0C0: 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00
    Offset 0D0: 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00
    Offset 0E0: 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00
    Offset 0F0: 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00

    Latszik, hogy ez egy nVIDIA GPU (DE 10-val kezdodik a sor), azon belul pedig 0x104A kodu eszkoz, ami a GeForce GT 610. A revizio pedig 0xA1, ami A1 stepping.

    Udv,
    Fiery"

    Nagyon laikusan összefoglalva a lényeg: úgy néz ki, hogy az Aida64 által nyújtott információk alapján megbízhatóan beazonosíthatóak a valóban rev.A2-es Quadro GPU-val szerelt T61-ek, R61-ek, mivel az valóban a GPU nyújtotta saját adatokra támaszkodik.

    Ezúton is szeretném itt is megköszönni Fiery segítségét! :R

    [ Módosította: mukibuci ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Sziasztok. 1066Mhz Fsb-s procit T61-be lehet? ( T9400 ) Vagy csak szigorúan 800Mhz?
    Illetve még egy kérdés :)

    Az Nvidia Quadro 140-nek, nem lehet adni több memóriát virtuálisan? Megy eredetileg 128MB van, de igen ki is használja, szerencsétlen :( Úgy mint az Intel HD VGA-nak is lehet adni.....

    [ Szerkesztve ]

  • Picco

    addikt

    válasz Chaser #49443 üzenetére

    koszi, meg 1 orat kuzkodtem vele, de semmit nem talaltam google segitsegevel.

    masik kerdes, beruhaznek egy regi thinkpad t61-re, valami fullosabb kombinaciot szeretnek, amik viszont egyben itt(uk)ben iszonyat dragak, viszont ha en kukazom ossze magamnak mondjuk 2 peldanybol akkor nagyon jo aron kijonnek vele.

    elkepzeles:
    1440 v 1680 kijelzo
    7100 es testvereinel erosebb proci, itt kernem a segitsegeteket h melyik az ajanlott.
    nvidia quadro
    4g ram
    3g modem
    dual band wifi.

    namarmost, par napja olvasgatok a thinkpad szeriarol, de egy kezdonek elkepeszto bonyolult ez a vilag, whitelist es baratai sem segitenek a dologban.

    mennyire modularisak a thinkpad csalad tagjai? ha veszek kettol t61-et amibe teszem fel megvannak ezen konfighoz valo tartalmak, azokbol epithetek egyet? (pledaul: egyik mondjuk szep allapotu kivulrol de torott kijelzo, masiknak belul vannak finomsagok csak ugy nez ki mintha kutya szajabol szedtek volna ki)

    adtam/vettem kislanykoromban nehany thinkpadet, supervisor passal is gyult mar meg a bajom, szerencsere sikeresen megoldottam, de minnel melyebbre asom most magam bele ebbe a bilagba annal bonyolultabbnak tunik a dolog.

    [ Szerkesztve ]

    **Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

  • Francia91

    veterán

    válasz ADAM1337 #50263 üzenetére

    ThinkPad-okban nincs MXM-es VGA, mind forrasztott, a T60/T61-asban is. T61-esek nVidia Quadro NVS140M 128 Mb/ Quadro FX570M 256 Mb VGA-val vannak, de ezek szeretnek elhalálozni, amelyik nem jó szériából van (asszem, hogy a 2008. Augusztus utániak a "megbízhatóbbak"). T60-nál ATI Mobility Radeon X1300 (64 Mb)/ X1400 (128 Mb) GPU-k vannak, T60p-nél ATI Mobility FireGL V5200/V5250 (256 Mb GDDR3, 128 bit) GPU van. Nekem egy FireGL V5250-nel megáldott T60p-m volt, sok mindenre elég volt. Játékok terén COD4-ig bírta a nyúzást, CS Source-t 1680x1050-es felbontáson Medium beállítással gyönyörűen vitte. Erősebb VGA-val T60p-t érdemes venni, olyat még nem hallottam elhalálozni gyártási hiba miatt.

    "Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Sanyi.mTs #56914 üzenetére

    Nvidia Quadro-s T61-eknél, illetve T61p-nél szériahiba a VGA elhullása.

    Francia91 említette már a topikban, hogy neki Intel GMA 950-nel szerelt T60-okkal sincsenek túl jó tapasztalatai.

    Szerintem megfelelő karbantartással (3-4 havonta a hűtés portalanítása, újrapasztázás) nincsen velük gond (kivéve a Quadro-s T61/p, mert az ettől függetlenül is elhullhat).

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Blue Eagle

    őstag

    válasz alcsa #61634 üzenetére

    Én február 7.-én vettem használt készülék kereskedésből 3 hónap garanciával T61-et. Igaz, nekem ötezerrel drágább volt. Pontos típusa: 6458-Y56.
    Ebben is NVIDIA Quadro NVS 140M (128 MB) VGA van. Viszont a Képernyő az Samsung LTN154P2-L05 [15.4" LCD] 1680x1050.
    Megvétel után én rögtön újra is pasztáztam. A masinám nagyon szép állapotú, teljesen kopás és sérülésmentes. A billentyűzeten sincs egy mikronnyi kopás sem. Az akku persze már csak 30-40 perces, de Dual CBR fórumtárs 7000 Ft.-ért adott egy 85%-os gyári akkut. A zsanérok lottyannak az igaz, de már úton vannak az újak kedvező áron. Azokat még kicserélem és teljesen szuper az egész. Valóban nem bántam meg. A közeljövőben viszont váltani szeretnék egy T500-ra, a jelenlegi eladása mellett. Lehet, hogy bukni fogok a T61-en, sőt biztos, de aki majd megveszi az nem érezheti majd becsapva magát...

  • Francia91

    veterán

    válasz sketchifun #66349 üzenetére

    Állapot, T61 esetén pedig ha lehet, kerüld a dedikált kártyás modelleket (nVidia Quadro NVS140M, T61p-nél pedig Quadro FX570M)

    "Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

  • hxd2ODR

    csendes tag

    Helló!
    Segítséget szeretnék kérni, mert az internet nem elég egyértelmű...
    Egy T61p-s gépbe szeretnék egy sima T61-es alaplapot.
    Az egyik kérdésem, hogy ez megoldható-e, a másik a GPU-val kapcsolatos.
    A T61p-ben ugye nVIDIA Quadro FX 570M van, a T61-ben Pedig nVIDIA Quadro NVS 140M, illetve az Intel.
    Az nem tiszta nekem, hogy az NVS 140M képes-e megjeleníteni a T61p 1920x1200-as felbontását...
    Semmi 3D játék, csak netezésre és filmnézésre lenne használva.

    Előre is köszönöm!

  • Wolfskin

    őstag

    PLÍZ HELP ME!!!

    segítséget kérnék.
    • elég régóta thinpadezek, most unokahugomnak kellene eg ygép, ami
    • főleg asztali használat,
    • nem lassul be 10 év folyamatos fészbukozástól és youtubozástól sem :P
    • főleg CAD, photoshop, rajzoló programok, lehetőleg egyszerre
    • a többi a szokásos zene, film, facebook, youtube stb

    én ezt ajánlottam neki:
    én egy ThinkPad W510 4391BY7 • i7-720QM • 8GB RAM (még 2 üres SLOT) • 320GB 7200rpm HD • 15.6in 1920x1080 LCD • 1GB nVIDIA Quadro FX 880M • CDRW/DVDRW • Intel 802.11agn N6300 • 2*USB3/1*USB2(tölt)/1*eSataUSB • Bluetooth, Modem, 1Gb Ethernet • UltraNav, Secure Chip, FPR • Camera
    9c Li-Ion 2 - 2,5 üzemidő • Win7 Pro 64

    Lenovo IdeaPad Z50-70
    Lenovo IdeaPad Z50-70 (59-444252) ezüst
    Intel® Core™ i5-4210U Processor (3M Cache, up to 2.70 GHz) • Freedos • 8GB DDR3/1600MHz memória • 1TB HDD + 8GB SSD meghajtó • 15.6" Full HD LED (1920x1080) fényes LED kijelző • NVIDIA® GeForce® 820M 2GB grafikus vezérlő • Gigabit LAN • Wireless 802.11b/g/n • Bluetooth 4.0 • USB 2.0 (2db) • USB 3.0 (1db) • DVD RW • HDMI • D-Sub • 2in1 kártyaolvasó • Webkamera (beépített) • 24 hónap garancia • ezüst

    régóta thinkpadezek (T42, T43, T61, X201tablet, T410s), felsoroltam minden érvet mellette, de sok szól a másik mellett is:
    ezüst színű, új, garancia van rá, akciós, műanyag, nem fém, csillog a kijelzője, csillog az egész, világítós billentyűzet.

    kérlek segítsetek választani. igazából nem akarom lehúzni az IdeaPadot, hisz nem is ismerem, és elfogadom az érveket mellette, de többe is kerül (110 vs 170 minus Áfa +Windows) meg mégiscsak...

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Norbi.Sz

    senior tag

    Sziasztok!

    Van egy 8 éves Lenovo Thinkpad R61i-m, amin igazából már "T61"... Az eredeti alaplapon nVidia Quadro NVS140 videokártya volt, ami megadta magát, így alaplap cserés lett a dolog (mivel már nem volt garanciás, a legjobb megoldásnak egy T61 lap beszerelése tűnt - már 2 éve hibátlanul működik így, de ez Intel videokaris).

    Amire kell, arra nekem tökéletesen megfelel - internet, fórum, Word-Excel...

    Picit gyorsabb proci kerül most bele (a jelenlegi T5450 helyett kap egy T7500-at, valamint most ment bele 4GB RAM is). Szerintem így még pár évet simán kibír nálam :)

    Gondolkodtam a Win10-en, mert az asztali gépen hibátlanul, stabilan műxik.
    T61-en megoldható az Fn+F5 használata, valamint az, hogy alvó állapotból visszatérés után újra csatlakozzon wifi-n a hálózathoz? Már volt rajta Win10, ezt a két hibát leszámítva stabilan működött (legalábbis pár nap alatt nem találkoztam más hibával),,, Viszont akkor vissza kellett raknom a Win7-et, mert volt olyan progi, amit elég gyakran használtam és nem futott Win10 alatt (erre már nincs szükségem).

    Tud valaki erről a két hibáról mondani valamit, vagy esetleg Win10 ellen/mellett ezen a gépen???

    THX

    Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Vegha #103099 üzenetére

    Ha GPU hiba, előbb-utóbb a külső képernyőn is jelentkezni fog, nem csak a sajátján. Ha Intel GMA X3100 van benne, akkor meg fel se nagyon merül ez, mint ok (csak az Nvidia Quadro-s modelleket érinti). A Te T61-ed mivel van szerelve?

    Első körben nem tudom, mennyire van lehetőséged megnézni másik szalagkábellel vagy kijelzővel, vagy amikor a hiba jelentkezik, akkor átváltani (kikapcsolás, újraindítás nélkül) külső monitorra.

    Szerk.: ha jól olvasom vissza a régi hozzászólásaidat, Intel lesz a notidban, így nem valószínű, hogy a GPU haldoklik. Kijelzőből sajnos jó 1440x900-asat nehéz szerezni, mert hiánycikk, 1280x800-asat könnyű.

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Tamás12345 #106809 üzenetére

    Nvidia videókártya, a T61 esetében Quadro NVS140M.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Cyone

    tag

    válasz FoxiestFox #106853 üzenetére

    Az én T61-em, akkor kivételként erősíti a szabályt. :)
    2007-es gép. Napi szinten több órát dolgozik és még mindig hibátlanul üzemel. Az NVidia Quadro NVS140M, köszöni jól van (még). :)

    Cyone

Új hozzászólás Aktív témák