Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz hcl #110621 üzenetére

    Nekem most épp 50 fok netezés közben ubuntuval (közben míg írtam egy újabb chrome tabbal fel is ment 60ra). De egyébként teljesen mindegy, 100 fokig engedi felmenni nagy terhelés alatt, ott throttlingol. A sima 2 magos procival is 50-70 fok között járt emlékeim szerint, terheléskor meg az is felment 80 fölé is. Néha kiporolom, de sokszor, ha már kicsit melegebbnek és hangosabbnak tűnik a sokásosnál, csak kívürről a nagyját kifújon a ventirácsokon keresztül. A környezettől is függ, hogy milyen makacsa a por lerakódás.

    A 4 magossal persze már a 100 is könnyen elérhető, idle meg kb ugyanaz. A másikban a 35w-os 4 magos is csak kicsit szolidabb, de érzésre az ebben lévő 45w-os pörgősebb, mert magasabbak az alapórajelek. Ezekben még ventit sem cseréltem... a t61-esekben anno az első években cserélgettem újakra, csak később tisztítgattam és tettem vissza a használtabbakat takarításkor. Bár lehet zaj szempontból érdemes lenne már a fő gépemen cserélni.

    Nagyon nem szoktam figyelni a hőmérsékletet. Csak azért van kitéve a rendszereimen, hogy lássam, valami a háttérben beragadt -e. Bár az hangról is hallható. A tpfancontrolt is csak figyelésre használom, a gépre van bízva, hogyan pörgeti. Néha chrome tud nyűgös lenni több tabbal erre, pláne megnyitott videókkal. Win alatt a melós környezetben meg a TortoiseSVN szokott ráizgulni és egy szálat maxon pörgetni

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák