Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • cherockee

    aktív tag

    lennének aprócska kérdéseim:

    1. venni akarok egy 512es memós iaudio-t, 4es 5ös és g3as szériákkal favorizálok, bár tisztában vagyok az AA elem előnyeivel....szóval az érdekel hogy tényleg cska a fent emlitettekben különbözik a 4es és 5ös? hangminőségben?

    2. hja és lenne egy olyan kérdésem is hogy használ valaki ezek közül bármelyikkel egy sennheiser HD szériás fejhallgatót? 202-212 érdekel főleg, mivel valamelyikkel fogom használni...főleg hangerő érdekel, meg esetleg hogy kell e csillapítani EQ-val....

    ha nem pont ezekkel a fülesekkel de zárt, hifi fülesekkel való járatás érdekel, utazás közben, tehát háttérzajjal...

    3. van ahol olcsóbb az iaudio? mindenhol kb 45 a g3 és az 5ös is 512 memoval....

    na kb ennyi, ahogy olvastam minőségi, isteni lejátszók, és kösz ha irtok választ:)

  • cherockee

    aktív tag

    ujabb kérdés: g3as csak az elemben különbözik? mert azt tudom hogy nem szinezhető a kijelző, de más eltérés G3 és i5 közt van? i4es hangminősége ezekkel összehasonlitva milyen?

  • cherockee

    aktív tag

    nagyon szemezem egy 1G-s i4-essel...megérne nekem 45öt, de 45ért kapnék i5öst ami 512....valaki meg tudja nekem mondani hogy hangminőség ügyileg eltérnek e? Azt tudom hogy aksi, meg usb, meg szinek, meg külső, de érdekel hogy maga a hangminőség eltér e....

    köszönném ha valaki megválaszolná

  • cherockee

    aktív tag

    válasz vili13 #528 üzenetére

    csak annyit ide hogy a hangkártyába dugj amit akarsz, attol fagy le a géped hogy a pci slotban a kari elmozdul ... mechanikai hiba ... szóval magnoot nyugodtan kötögessetek rá, tény, line in-nek van egy szintje, amit szeret, ergo magnoot nem kéne bömböltetni rájaaa.

    amugy wav editorok vannak bőven, látom at audacity-t már ajánlották, meg a nero wave editort....ezutobbi mondjuk :).

    amugy talán ma vagy holnap rendelem meg az iaudio 4esem, 1g-st, és majd rittyentek ide egy tesztet...asszem:).

  • cherockee

    aktív tag

    lenne olyan kérdésem a társasághoz hogy valaki probált már i4-est sennheiser hd202-vel? vagy valamio hasonlo hifi-zárt-nagy fülessel? cska az érdekelne hogy a kis elem ellenére viszi e rendesen...
    előre is kösz

  • cherockee

    aktív tag

    egy 4 - 512es modell tulaja vagyok 5 napja, gondoltam megosztom azokat a pozitiv észrevételeim amiket más még nem irt le ide...

    - usb 1.1 nem lassu. direkt vettem 4est, mert az 5ös csak ogg-ban és usb2.0ban tud többet. igy a 4esem 20 perc alatt tellik meg zenével, ugy hogy állandó eltávolithatóra van állitva. még lehet ezen is gyorsitani. ez csak a windowsXP alap beállitása, és szerintem 20 perc semmi.

    -aksi igenis eleget bir, 1 AAA-s elemmel nekem durván ment 7-10 orákat, 1 perc csere, és már megy is a zene tovább. mellesleg egy 3000Ftos töltővel kb 30-50 perc feltölteni egy ilyen aksit. 4 aksi elég volt 4 napra.

    -a szinskála rgb-alapon állithato 0-4ig, és ez pont elég. elsőre vicces, utána meg hasznos a sokféle üzemmód alatt a sokféle szín.

    -pendrivenak olyan lazán alkalmazhato....sima Xp felismeri, kezeli.

    -a doboz tartalma nagyon baba: nyakbaakasztó, tok, képernyővédő fóliák, kézikönyv, cd, egy usb kábel, egy usb átalakito, ami elméletileg nem is kéne, mivel a kábellel megegyező a célja, cska kisebb, egy jack-jack (3.5) kábel line in felvételre, és a doboz magában is szép lett.

    -sennheiser 201est, ami egy zárt nagy fülesnek számit igazábol már 40es hangskálán 28nál bömbölteti. ereje van a kicsinek. egy nyitott fülest is megnyom max 32nél már. szóval hangerő nem kevés benne.

    -automatikusan kikapcsol usb bekötéskor, rögtön felismeri a gép, szóval baba ebben is. szinte minden be-átállitható. picurit körülményes a kezelés, kb 5 percig:). utána könnyü.

    kicsi hátrány hogy nehézkes kicsit az aksicsere, valojában csak 500 mega marad a software mellett mp3aknak, nem 512:), müanyag porfestése kicsit rideg, már sikerült tokban hordás mellett is összekarcolni, már 4 helyen van meghuzva:D, és hogy a tok szerintem bovli picit. a burok anyaga kicsit olyan törékeny érzésü, de vigyázni kell rá. amugy minden szép.
    szóval nekem tetszik, bár iaudio 4es már nem sok van, állitolag infopatikának már csak 2 db-ja volt kedden mikor vettem. vagy hétfőn.

  • cherockee

    aktív tag

    elfelejtettem mondani hogy nem kell iAUDIO 5öst venni annak aki nem akar agyvérzést kapni a jog-gomboktol. ugyanis kiprobáltam szobatársamét, és a 4es gombjai 1000x jobbak. usb1.1, és kevesebb szin. semmiben sem más.

  • cherockee

    aktív tag

    válasz blackmoto #630 üzenetére

    rádió: ki se probáltam, nem vagyok egy rádióhallgatós, teljesen más zenéket hallgatok.
    burkolat: ahogy mondtad hogy alu, elgondolkoztam. lehet az, nekem elsőre durva porfestettnek tünt. amugy nem igazán karcolás, csak olyan nyomjel, ugy képzeld el mintha az érdesség egy vonalban eltünt volna. csak megnyomta a kulcsom kicsit. amugy a kijelző nekem is foliás, meg ugye a tokot mindig rajta hordom.
    firmet énis cseréltem rögtön rajta, mert szintén ogg-ot használok.

    amugy még mindig fenntartom hogy ez egy joo kis lejátszó:)
    bár lehetne kisebb is. lásd: samsung yepp. meg egyfajta fura élmény volt ennyi pénzt kiadni egy ilyen kis gépre.


    tanács tulajoknak: a system mappában a logo filét ird felül egy teljesen üres filével, és igy nem lesz animáció belépéskor. kb 1 mp alatt bebootol majd. nekem igy jobban tetszik. ha pedig lemásolod az ini filét a lejáátszó gyökérkönyvtárából, meg a system file tartalmát, akkor egy esetleges formázásnál vissza tudod állitani a beállitásokat egy mozdulattal.
    tanács 2: formázással gyorsabban töröl, bár azt nemtom mennyi ideig birja a formázgatást.
    tanács 3: total commanderben a beállitások - másolás menüben tessék megkeresni a kompatibilitást, és ott megadni a lejátszó meghajto betüjelét, kicsit gyorsabb lesz a másolás.
    tanács 4: walahol az xp-ben meg lehet neki adni hogy az eszköz leválasztást igénylő legyen. tehát a tálcán megjelenő kis usb csatlakozást jelző ikonra klikkelve kell majd eltávolitani a hardvert, de igy a másolás is gyorsabb lesz.
    tanács 5: ne babráljatok az eq-val, csak rontani lehet a hangon.
    tanács 6: müködés közben ne huzzátok ki a füles jack dugóját. érdekes hangokat tud kelteni a kontakthiba, tehát akkorát reccsenhet a fülesed hogy besz@rsz. amugy nekem hiányzik belőle az a funkcio amit az 5510esem tudott: kihuztam a füles dugóját és kikapcsolt az mp3 lejátszó kb 1 perc üresjárat után. igy nem kellett kapsolgatni. most meg macerálhatom a kicsikét.

  • cherockee

    aktív tag

    válasz blackmoto #632 üzenetére

    igazábol nem 20 perc, csak akkor annyi ha előtte még törlök is. szóval inkább ugy fogalmaznék 20 perc alatt fel lehet tölteni zenével.
    eq: igazábol nincs vele bajom, én is állitgatom, csak a tapasztalatom az lett hogy bbe-t, mp enchancet használva nagyon szépen szól, mach bass-el csak finoman, max 3-ra állitva már elég, a 3d hatás szintén 2-3ig egészséges, felette mind2 elnyom bizonyos hangokat. eq-val probáltam igazitani rajta, de inkább visszavettem, és az eq rock-jazz beállitásai teljesen lefedték a zenéim 90%át. csináltam külön egyet a user eq-ban a filmzenéimnek, pl fűrész filmzene, fele nyikorgás, meg elvont dobok, morgások, és ahhoz kellett egy saját eq. csak azé mondtam hogy ne nagyon állitgassák inkább az emberkék mert ha nem tudja melyik freki mit jelent akkor el is cseszheti. még énis el tudtam mikor fülest cseréltem. hd 202-esről 201-esre, kényelmi okokból. szóval ezért irtam az eq-nukut. amugy a 201esnél javallott a magast megtolni, bassből meg visszavenni, ha valakinek ilyen fülese van.
    yepp: igen, joyos, cska azé irtam mert olcsobb és kisebb. amugy a hangját kicsit befigyeltem, nem olyan joo mint az iaud, kicsit lassabban is vált, meg ilyen aproságok, de pl az elemcsere abban jobb. hja és azé mondtam hogy kisebb mert kaptam egy nagy seni 7valahányas fülest meg egy ilyen yeppet, hogy dobjam egybe őket. rámahináltam a fülesre a yeppet, és tökre jool megy. iaudiom már nem férne rá, igaz most kézre csatolva csücsül a mobilom, a szemüvegem meg a kamerám mellett. igy se rossz.

    fém....tényleg az, hideg is, meg rá is mértem multiméterrel:). csak az tévesztett meg hogy nagyon pille érzése van, meg azé ilyen felületet direktbe kiképezni alubol kicsit butuska designerre vall szerintem. le kellett volna szálcsiszolni, vagy csak porfesteni. vagy bármi. szerinted nem ugy néz ki csak ránézéskor mint egy müanyag játék?. yepp pl ebben is veri, meg az ipod minik is. de amugy ez egy buta nyavajgás, élete 90%át kezemre csatolva egy tokban tölti majd, szóval:).

    tanács 1 blackmotonak: mach bass-en lehet finomhangolni kicsit az eq-val, probáld ugy hogy az első két band az eq-ban kb egyenlő legyen, első max 2-3al legyen több. kicsit visszábbfogja.

    kérdés 1 főleg blackmototól (bárki irhat ha tud:)): mi az előnye annak ha a jetshellel másolom rá a zenéket? nekem nem gyorsabb, playlisteket is lekezeli simán felmásolva is, 18 mappából mindet látta, sima total commanderes másolással is. a beállitási file-okat meg meg lehet találni rajta ugyanugy, pl rádio, meg szinek beállitása egy jegyzettömbel is átirható. szerinted miben jobb a jetshell? bár látom te se azt használod.

  • cherockee

    aktív tag

    akinek kérdése van iaudio (főleg 4es) ügyben irjon nyugodtan! firmware cserék, logo készités, tanácsok ilyesmik. bármi.

    csak azok kedvéért akik nem akarják az egész topicot elolvasni, de van egy egyszerü kérdésük. 1 kérdés. és egyszerü. nem olyan mint sharkT-nek, hogy hogyan kösse rá a 2 colos winyoját usb-n keresztül a 256os iaudio5ösére, ugy hogy a winyoról játsza le a zenéket?:). azóta amugy megoldva.

  • cherockee

    aktív tag

    válasz blackmoto #636 üzenetére

    vannak azok az aranyos kis 2,5''os winyok, és vannak kis masinák amik memokártyákat hivatottak pc nélkül archiválni winyora. ph!-n is vannak iylen tesztek, arra találták ki hogy a fotos kártyájának tartalmát egy winyora dobhassa gyorsan. na most van pár fajtája ami kezeli az usb-hostos cumókat, van rajta usb csati. arra rátolod a kábelt, másik vége az iaudiodra, és másolod a zenéket össze vissza. csak a szépséghiba hogy végülis arra joo ez hogy a tartalmát kicseréled. nem tucc egyszerre 5 gigát mondjuk listsán tartani, csak ha unod azt az 500 megát kicseréled másra. amugy a kis masinák kb 10 mp alatt kicserélték a proba alany 1 gigás tartalmát.

    igazábol tudom lesz aki rávágja hogy ez nem müxik, de én meg kipróbáltam.

  • cherockee

    aktív tag

    gondoltam ide is beirom hátha kell valakinek:
    iAUDIO 4 512 Mb, 2 hetet használt. Tökéletes állapotban van. 2 év garancia van rá, minden tartozékkal, eredeti dobozban, nyakbaakasztóval, fülhallgatóval, övre rakható tokkal, kábelekkel. 34999ért vettem, infopatikánál még mindig 35, most 4 AAA akkumulátorral (ez joo bele, ezekkel használtam) és töltővel kapható tőlem : 35ért! (eladás oka: nem, nem rossz, csak közbe vettem egy PDA-t, és baromira teli van a zsebem. inkább azon hallgatok zenét....sajna az nem olyan joo minőségű)

    info a termékről:
    http://infopatika.hu/iaudio4/iaudio4.html
    http://eng.iaudio.com/product/product_i4.php

    ár alkuképes, Budapesten és Dunaújvároson bellül házhoz viszem. Megegyezés szerint más városba is, illetve posta is megoldható.
    elérhetőségeim:
    +36304800210
    mail: cherockee@gmail.hu
    MSN: cherockee@freemail.hu
    (ide topicba nem mindig tudok benézni, mail a legjobb...)
    olcsóbban adom, ha veszel mást is tőlem: http://cherockee.atw.hu

    [Szerkesztve]

Aktív témák