Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rjg

    őstag

    Sziasztok! Ma megérkezett az emag-tól a G2020T szerverem. Egy Synology NAS-t akarok vele kiváltani és első körben egy OpenMediaVault-ot akarok rá feltenni, hogy kipróbáljam. Ennél a rendszernél a gyakori írás-olvasás miatt nem javasolják a pendrive használatát, ezért vettem egy SSD-t, amit a hardverkeres srácok tanácsa alapján alábbi módon kábeleztem be:
    A tápkábelt széthúzva beletettem egy Y osztókábelt, az egyik vége visszament a HDD-k ellátásához, a másik pedig az SSD-be.

    A SATA kábel egyik vége szintén az SSD-be került, a másik pedig az optikai drive-nak készült portba.

    Nagy nehezen sikerült a boot sorrendet az USB-re átállítani és feltelepíteni egy pendrive-ról az OMV-t az SSD-re, de minden indításnál a HP saját, nekem haszontalan embedded rendszere jön be. Kérlek, segítsetek, ha lehet step by step, hogyan tudom beállítani, hogy minden újraindításnál az általam kiválasztott meghajtó / rendszer induljon el. (Józan paraszti ész alapján megpróbáltam a CD-t előre tenni a boot sorrendben, de media fault hibát ír.) Jelenleg nincs HDD a gépben, azt csak akkor fogom beletenni, ha az alaprendszert már beállítottam.

    MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

Új hozzászólás Aktív témák