Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • urban racer

    senior tag

    A publikumnak is szeretném prezentálni az átalakításomat, ezért megosztok minden adatot!

    Az átalakítás során fontos volt a csendes gép megőrzése, az alacsony fogyasztás és az erő. Szerettem volna az ECC képességet megőrizni, így az átalakítás-fejlesztés során a Pentium 2020T procit Xeon 1220v2re cseréltem. Itt tudjátok megnézni a 2 proci közti különbséget: [link]
    Eddig sok újdonságot nem mondtam, azonban a fejlesztés a hűtés átalakításával járt, hiszen majdnem dupla akkora TDP-jű proci került a gépbe. A HP, megőrizte azt a szokását, amit a fordnál és a francia autóknál is megszokott: A szabványosság legkisebb esélye. A procihűtő felfogatója nem 75x75, hanem valahol 65x75 környéke. A gyári hűtő pocsék felületi minőségű pillekönnyű alumínium hűtő, az alján ragasztott, kikeményedett pasztával, ami alig érintkezik a processzor kupakjával.


    Több passzív és aktív bordát is vásároltam [nlq] kollegától, végül a jobb oldali réz hűtő lett a legjobb átalakítási alap.

    Ennek az alsó részén látható kitüremkedés lett levágva, a magassága kb fele akkorára lett csökkentve. A 4 db lefogató csavar helye módosítva lett: 2 db kicsit ki lett szélesítve, 2 db teljesen új helyre költözött. A régi lyukak közül 1 fel lett használva a ventillátor lefogatásához. Ezt úgy oldottam meg, hogy az alján kicsit "lencsésítettem" a lyuk körül és süllyesztett csavarral és önzáró anyával rögzítettem a ventillátort. Egyet kicsit elb...tam, így most 3 csavar fogja csak. :W A hőátadó felület közepét 1200as vízpapírral kicsit megtisztítottam.

    Sajnos a magasság kicsit nagyobb lett, mint ami befért volna, így még némi vékonyítás után a végső felállás:

    A hőátadásért egy olcsó, spire hűtőpaszta felel, némi ezüst tartalommal, a levegő keringetésért egy szintén olcsó, de halk spire 70x70x15 mm-es venti felel.

    A végső eredmény: katalógus szerint 29dBA zajszinttel járó venti, ami véleményem szerint alig hallható, 37,9 CFM légszállítással 40 fok alatt tartja netezés közben a procit, 24-25 fokos szobában. Prime95-el terhelve 30 perc után sem ment 48 fok fölé a proci hőmérséklete. Ekkor a házhűtő 6 és 11% között ingadozott, 1-2x felment 24%ra. Hogy mitől, rejtély, majd Dave javaslatára frissítek firmware-t...

    Akinek kedve támad némi farigcsáláshoz, [nlq] kollegát ajánlom, pontosan, gyorsan, időben eljutatta nekem a hűtőbordát. Aki a gyári, ócska alumíniumot szeretné lecserélni, az a magasság csökkentése nélkül, 2 lyuk fúrásával és 2 másik szélesítésével könnyedén fel tudja rakni-véleményem szerint nagyon sokat jelenthet, a másik szerverem lehet kap egy ilyen megoldást. Sajnos a ventillátor késett az ünnepek miatt(bestbyte), így csak most jutott a projectre időm.

    [ Szerkesztve ]

    "Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

Új hozzászólás Aktív témák