Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sifarr

    senior tag

    válasz geleati #24665 üzenetére

    Én a doksiban azt látom, hogy havonta az első 30 tranzakció ingyenes, [itt] meg hogy nem, de akkor valószínűleg nem értem.
    Nincs gond! Akkor fussunk neki még egyszer!
    Szerepel a prémium doksiban, hogy mennyi a díja, ha fiókban vagy TeleCenteren kereszetül adsz utalási megbízást? Nem. Akkor ennek nincs díja? De van!
    Onnan kell kiindulni, hogy te a K&H-nál Lakossági Bankszámlára kötsz szerződést, ami mellé külön szerződsz és megkapod - a feltételek tejesítése esetében - a prémium számla kedvezményeit. Ezért nem egy, hanem 2 doksit kell mindig vizsgálnod!
    A Lakossági Bankszámla díjait ebben a doksiban találod. Az itt szereplő díjakból ad a Prémium számla egyes tételeknél kedvezményt ad (prémium doksi). Ami nem szerepel a prémium doksiban, azt a sima lakossági számlacsomag díjainál kell keresni.
    Tehát prémium csomag esetében is adhatsz fiókban utalási megbízást, a díját pedig a lakossági csomagnál megtalálod.
    Bonyolultabb az utalások kérdése. A K&H az utalások esetében kétféle díjat számol fel. Egyrészt a bank a saját díját, valamint külön tételként a tranzakciós költséget (illetéket).
    A kedvezményes csomagoknál - nemcsak a prémiumnál, hanem a különböző nevű "plusz számlacsomagoknál" is) - a bank elengedi a saját díját. Erre írja a prémium doksiban, hogy az első 30 díja 0. De ez a nulla a Lakossági Bankszámla 1.1.1.1 pont e-banki és mobilbanki utalások díját írja felül. Lásd banszámlák dokumentuma 4. oldal megfelelő sora!
    De ettől a nullázástól még érvényben marad az 1.1.1.1.1 pontban leírt tranzakciós költség (7. oldal). Tehát a tr. díjat az első 30 utalás esetében is fizetned kell: a 20e fölötti részre. Sőt! Ha 20e alatt utalsz, ami ténylegesen ingyenes, az is beleszámít a 30 utalásba.
    Ugyanígy adja a kedvezményt a kedvezményes plusz csomagok esetében (2,3 vagy 5 kedvezményes utalás. Ezeknél a forintműveletek kedvezményeinek leírásánál a 10-es lábjegyzet le is írja, hogy a tr költséget fizetni kell (bankszámlák doksija 9. o.)
    Remélem, már minden tiszta.

    A revolutos feltöltés kártyás vásárlásnak számít?
    Se revolutom, se K&H számlám, se gyakorlati tapasztalatom. Ennek ellenére szerintem szinte biztos, hogy vásárlás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák