Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #68216320

    törölt tag

    válasz tordaitibi #82557 üzenetére

    Szuper lett, köszönöm a tippet! :R
    Amúgy a rajzon lévő poti igazából csak 3 lábú. A negyedik láb csak be van forrasztva, de nem megy sehova, csak egy kis pad van a pcb-n, ami nem vezet sehova. Én sem értem, a rajz alapján nem ilyennek kellene lenni, de ilyen.
    Amúgy az R707-et söntöltem, akkor szaladt meg a jobb oldal jelszintje. Egy 50k trimmert forrasztottam be és szépen, szabályozható tartományban söntölhettem vele az ellenállást.
    Nem volt kedvem kivenni, benne is hagytam. Most 0.001V pontosan együtt megy a jelszint és mivel a kivezérlésjező is digitális jelszint alapon működik, nem tudok olyan finoman RecLevel potmetert állítani, hogy ne egyszerre mozdulnának.

    Donki Hóte:
    Esetemben pontosan az volt a gond, amit leírtam. A balance poti középállásban valójában nem középállást eredményez az audio processzorban. Ha tippelnem kellene, akkor a probléma a Technics chip-en belül van. Nincs összefüggésben a lejátszással, mert direktben, a line-in bemenetre küldött azonos jelet balanszolja félre és így kerül feldolgozásra vagy éppen a Monitor-Source kapcsolóval a kimenetre.
    Ismert aprócska hiba a Technics AZ6 és AZ7 magnóknál, de megkockáztatom, hogy a hasonló felépítésű 747 és társai esetében is megvan ez.
    Ugye ezek a magnók egy 12bit A/D -> D/A konverzióval játszanak le és vesznek fel. Az EEPROM-ban van tárolva külön-külön normál/Króm/Metal regiszterekben a Playback-Gain, Record-Gain, BIAS bal és jobb csatornára egyaránt. Kalibráció is ugyanoda történik.

    Nem értek ugyan hozzá, de szerintem amit látsz a rajzon, az lehet, hogy a 16-os érintkezőről (B+) jön egy 7.5V (nyíl mutatja az irányt) és abból dolgozik ott a kapcsolás. Aztán a végeredmény, hogy RecLevel után jön a Balance, ami az R706 és R707 segítségével húz kicsit a test felé (R705). A lényeg, hogy a két ellenállás előtt 1-1 vezető visszamegy a 27-28 érintkezőkre (E VR L, E VR R), ami szerintem a processzoron belül meghatározza a jelszintet csatornánként. Csak tippelek, hogy az E VR L és E VR R talán Electronic Variable Resistor Left és Right lehet.
    Végigkövettem a rajzon, a B+ (+7.5V) a táp résztől ered. Van egy B- (-7.6V) is. [kép]
    Szóval nem tudom hogyan kerül oda a BIAS szöveg, de a BIAS alapbeállítás (amit a kalibráció felülír) egy másik PCB panelon 2db trimmerrel történik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák