Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz razorbenke92 #79424 üzenetére

    kifutottam a szerkesztésből az offolás miatt...

    Várj, kezdem kapizsgálni. Már kérdezték ugyan, de gondolom a wifi azért kikötés, mert a távolság túl nagy/akadályozott egy direkt rádiós kapcsolatra (bluetooth, rf433, stb.) viszont az IP alapú kommunikáció infrastruktúrán keresztül megoldott.

    Ebben az esetben kész terméket én sem tudok. Illetve ahogy írták, két Sonoff megoldaná a dolgot, egy kis ágyúval-verébre módon:
    - Kell egy hagyományos Sonoff, amiben a relé dolgozik a hálózati feszültséggel
    - Kell egy sonoff touch kapcsoló, aminek a nagyfesz része, és az agya különválasztható. Ha az előlapi nyákot kiveszed és megtáplálod akksiról, akkor a logikai része menni fog.
    - Ha ez megvan, be lehet állítani "jeleneteket" - ebben nem vagyok biztos, hogy LAN-on is megy, szerintem ezt a Sonoff szerverei intézik - és meg lehet adni, hogyha az egyiket felkapcsoltad, akkor a másik is kapcsoljon fel, és fordítva.

    Persze olcsóbban meg lehetne úszni egy alap sonoff átprogramozásával, és egy csupasz ESP távirányítóvá bővítésével. Ha gondolod, szívesen segítek benne, a cuccaim megvannak hozzá.

    Épp most csináltam az asszonynak meg a kolléganőjének "barátságlámpát". Ugyanazt csinálja, mint ami neked kell, csak a neten keresztül. Ha egyik ráteszi a kezét a lámpára, a másiknál világít, és ha az is ráteszi, akkor tudja viszonozni a fényt.
    Kellett valami kreatív ajándékot kitalálni az új lakásába, volt rá 1 napom, így a kivitelezés amolyan diy-os :D

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Új hozzászólás Aktív témák