Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz xxxjjjkkk #58075 üzenetére

    Példa kedvéért egy egyszerű dugasztáp jellegű áramkör:

    Van egy kis természetes kapacitás a primer-szekunder között, amit nem jelöltem.

    Szokott lenni egy zavarszűrő kondenzátor, amit zölddel rajzoltam, a kimeneti negatív és Graetz-negatív között. Kisebb teljesítményű tápoknál ez a kondi elmaradhat.

    Mindezek eredője az a "virtuális" kapacitív osztó, amit pirossal rajzoltam. Tehát az nincs ott látszólag, csak ezzel próbálom szemléltetni azokat az eredő kapacitásokat, ami az AC betápot nagyjából megfelezi és a kimenetre átviszi.

    - Ezek természetesen jelentéktelen áramok, nem életveszélyes. Ha meg akarjuk mérni a kimeneten létrejövő feszültséget (AC) a hálózati nullához képest, még a műszer is leterheli, lejjebb húzza, tehát kevesebbet fog mutatni a valóságnál.

    - De az előfordulhat, hogy fordított irányú bedugásra mást mutat, mert a kapacitások kiszámíthatatlansága miatt az osztásviszony is kiszámíthatatlan (nem pont felező).

    Egyébként a hifisek ebbe a jelenségbe szoktak belemagyarázni hülyeségeket, pedig magát a hangot nem befolyásolja elvileg. De azt meg tudja tenni az egyszeri hifis, hogy elkezdi méregetni. Nahát, fordítva mást mutat, akkor biztos más a hang is. Innen kezdve tág teret kap a fantázia, bele lehet képzelni olyan dolgokat, ami nincs is.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák