Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lompos48

    nagyúr

    válasz Reggie0 #28195 üzenetére

    14 darab 1 ohmos, 500W-os párhuzamosan kötve: [link] Lehet válogatni is a honlapon.

    Nagyon drága mulatságnak tűnik.

    [ Szerkesztve ]

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz Reggie0 #28195 üzenetére

    Mint villamosmérnök és anyagtechnológus :) Azt ajánlom, (ha <50V alatti feszre kell) szerezz egy kerámia rudat (nagyon nincs akkor a 60mm átmérőjű fentebb említett pvc is megteszi) erre lehet tekercselni nagy vastag acél drotót (6-10mm átmérő) lágyacél legyen (mást nem tudsz könyen feltekerni ). A cinkes része, hogy szerezned kell valami értelmes ohm mérőt hozzá, hogy leellenőrizd a kívánt ohmikus értéket.

    Én csináltam már így több ellenállatot is. Hegesztő berendezések kimeneti tranzienseinek mérése miatt. 1-2ohm körüli állaton a rekord 250A volt kb 10-12 másodpercig (sárga ízzásig).

    Fontos vékony festék lakk réteggel le kell kenni a huzalt is meg a kerámia rudat is. Nem 1szerű móka elkészíteni ezért ajánlom, legyen a közelben egy hegesztőtrafó amivel tesztelni tudod.

    0.07Ohm ami neked kell az lehet, hogy már csak alu-ból kivitelezhető, vagy még vastagabb acélból. Én azért arra is figyelnék, hogy lehetőleg 20 menetnél többet ne tekercseljek.
    Meg lehet próbálni a vastag 12-16-os acél sodronyt is azt könnyebb tekerni.
    Terhelésnek ez a jó megoldás viszont terhelés közben drasztikusan változik az ellenállás értéke erre érdemes figyelni.

    De ha gondolod hétfőn rátudok mérni vastag alu zártszelvényre, hossz megválasztással és bemetszésekkel (flexxel) lehet könnyen kivitelezhető lenne a 0.07 ohm csupán sok méricskélés :F
    Ha valami 12%ban Sivel ötvözött szelvényt választasz akkor sokkal rövidebb is lehet elméletben :)

    [ Szerkesztve ]

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Új hozzászólás Aktív témák