Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fehér_ember

    addikt

    válasz szazbolha #95390 üzenetére

    Én meg már azt hittem úgy silabizáltál hogy ha a csőtésztának hiányzik a közepe akkor a tömörnek meg megvan. :D

    Biztos van olyan, hogy valakinek a kábel ront valami elcsesződésén, de nem ez a cél.
    A cél hogy minél kevésbé piszkítson bele a dolgokba.
    Ha hangolni akarnék egy rendszert, nem vacakolgatnák, EQ-t használnák.

    Nem tudom volt-e már: Kácsánál -20%-os hétvégék.

    [ Szerkesztve ]

  • szazbolha

    addikt

    válasz szazbolha #95390 üzenetére

    Ebben a hsz-emben megemlítettem Kammerer nevét, tévesen értelmezve egy korábbi véleményét: [link]
    .
    Ezért szívesen közzéteszem kérésére és hozzájárulásával amit ezzel kapcsolatban PM-ben nekem írt:

    idézet:
    "Én inkább olyasmiket szoktam írni-mondani, hogy a sodrott kábelek többsége hajlamos kiemelni a sávszéleket (elsősorban a magasat), ezért sokan jobban szeretik, mint a lineárisabb hajlamú tömöreket. A tömöreknél is általában fontos, hogy több, mondjuk 3, 5, egyenként szigetelt (ekkor már lényegében litze szerkezet) vezetőérből álljon, hogy az optimálisan nagy vezetőkeresztmetszet mellett a vezetőfelülete is optimálisan nagy legyen, a szkinhatás csökkentése végett, a szkinhatás ugyanis vágja a magasakat. (Akik erre azt jegyeznék meg, hogy a szkinhatás nem jelentkezik lényegesen a hangfrekvenciás vezetési feladatoknál, azoknak előre üzenem, hogy DE.) Tehát a nem optimális szerkezetű tömör eres konstrukció valóban hajlamos középsávorientáltabb lenni, vágván a magassávot, a jobbfajta tömör eres konstrukciók ellenben alapvetően lineáris átvitelűek. Tapasztalatom szerint, a tömör ereseket jellemzően esetleg azért szeretik kevésbé mint a sodrottakat, mert a többségnek esetleg jobban tetszik a sodrottak sávszélkiemelősebb hajlamú hangkaraktere. A jó tömör kábel nem vágja a sávszéleket, tehát nem középsávorientált, hanem lineáris(abb), azaz felrakódásoktól mentes(ebb), a sodrott kábel ellenben viszonylag törvényszerűen kiemeli a sávszéleket, elsősorban a magasat, valószínűleg elsősorban az egyes vezetőszálak érintkezése miatti "átugrási" torzítások révén - vagy egyéb okokból.
    És persze szinte minden alól van kivétel, nem határolja be eleve a vezeték hangkarakterét a szerkezete. Tendencia.
    Én évezredek óta közismerten tömör eres kábeleket használok mindenhol, ahol csak tehetem, úgy elvi mint hallgatási tapasztalati okokból. Tömör ereset, mint LINEÁRISAT."

Új hozzászólás Aktív témák