Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • masta_dry

    tag

    Behalt a céges gépem vincsije. Sok vesződéstől kímélném meg magam, ha le lehetne menteni róla az adatokat. Szerintetek mi lehet a baja? A történet: 3 hónapos a gép, intensa mittudoménmi fantázianéven fut, de mivel a cég, aki hozta, elvitte tokkal-vonóval, nem tudok vincsi típust mondani. Szal 3 hónap nyüstölés után (irodai környezet, semmi ütés-vágás, belenyúlás) egyik pillanatról a másikra (mp3 lejátszás közepén, 2 nyitott word ablakkal körítve) elkezdett ritmusosan ismétlődve kattogni, mintha "park helyzetbe" tenné a fejet, utána vissza, oda-vissza, oda-vissza. Megfagyott a gép, kikapcsoltam, utána vártam egy kicsit, restart, és boot közben, amikor a vincsihez nyúl a gép, ugyanez a ritmusos, de ismétlődő kattogás ment, amit érthetően nem hagytam sokáig menni, kikapcs. Egy óra múlva ismét próba, de ugyanezt produkálta.
    Mondtam a csókának, aki a gépet hozta, hogy szerintem az adatok megvannak rajta, mert nem produkált átmeneti romlást. Egyből behalt, és nem hiszem, hogy haláltusájában kockásra karmolta magát...
    Kérdések:
    1. Lehet-hogy csak vezérlő hiba? Olyankor elég egy ugyanolyan vinyó vezérlőjét beszerezni, ugyebár?
    2. Ha nem vezérlő, akkor pormentes környezetben bontják a vincsit, és következik a Kürt Kft csillagászati áron kínált beavatkozása?
    Jó lenne, ha valaki, aki ilyesmivel találkozott már, megírná, hogy hasra ütve mi lehet a javítás min/max költsége, mert ugye ha több a javítás ára, mint a vesztett adatok értéke, akkor felejtős...

  • masta_dry

    tag

    válasz liksoft #8439 üzenetére

    Köszi a gyors választ!
    Típust lenyomozom, de ha nem írok vissza, akkor azt jelenti, hogy a főnök dobott egy hátast az ár hallatán és/vagy már az új munkahelyemet keresem...

Új hozzászólás Aktív témák