Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hartyi

    tag

    Sziasztok!
    Kicsit hosszú leszek, bocs.

    Szóval adott egy IBM M50-es masina. Az utóbbi időben alkalmanként elég durva lassulások vannak, elfőfordult, hogy minden hibaüzenet nélkül, de nem volt hajlandó elindulni a gép. Kék halál sosenem volt.

    Az eseménynaplóban alkalmanként tömegkével jelennek meg ilyen üzenetek:

    Az illesztőprogram vezérlési hibát talált a következőn: \Device\Harddisk0\D.

    vagy:

    Az eszköz (\Device\Ide\IdePort0) a határidőn belül nem adott választ.

    vagy:

    Hiba történt az eszközön (\Device\Harddisk0\D) a lapozási művelet közben.

    Ezek az üzenetek néha másodpercenként megismétlődnek. De van, hogy elő sem jönnek.

    A gép: IBM M50, P4 2.8 HT procc, 1.75 GB RAM (4 RAM slot - 333Mhz), 1 db 250 SATA vinyó, DVD RW, Audigy1, Radeon 1950pro, Windows XP, néhány USB eszköz: Remote Wonder, Bluetooth, bill, egér. A gyári táp: 230W-os.

    Amivel próbálkoztam:

    - Kábelek megmozgatása, átrendezése
    Az IDE csatornán csak a DVD RW lóg, nemrég váltottam SATA vinyóra, ezért annak a kábele zsír új.
    - Minden nem használt eszköz letiltása, lehúzása
    Ha esetleg a táp gyenge (tudom, a videonak kicsit több kellene, de a gép teljesen jól futott több eszközzel is). Amit lehúztam: FDD, egy IDE vinyó, alaplapi hangvezérlő és FDD BIOS-ból letiltva).
    - Újratelepítés: 2 alkalommal
    - HDD Sentinell: Soha, semmilyen hibát nem ír.

    A hibajelenség általában érzékelhető lassulás és akkor a fenti üzenetek az eseménynaplóban.

    Van esetleg valakinek valami ötlete?

    Köszi: Hartyi

    [ Szerkesztve ]

  • hartyi

    tag

    Most még azért szétszedtem, megmozgattam a kábeleket, átdugtam a SATA vinyót a másik vezérlőre, két újraindítást csináltam és sehol egy hiba sem. Előtte meg 5 perc alatt telebarmolta az eseménynaplót ilyen hibákkal.

    Mintha jó lenne, de azért nem vagyok nyugodt, mert néhányszor már eljátszotta ezt. szeretném végre véglegesen megoldani.

Új hozzászólás Aktív témák