Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kokov

    tag

    válasz liksoft #44340 üzenetére

    Sajnos nincs meg konkrétan miért veszi el a feszt a motortól néha. Inicializálás, önteszt stb.

    Praktikusan valami olyasmire gondoltam, ami olyan hibát generál, ami miatt a már fent lévő gyári program egyáltalán nem fut tovább, mert valami olyan válaszra vár, ami sosem jön meg.
    Esetleg a leszerelt fej számára kiépített érintkezőket rövidre zárni, vagy valahogy valami nagy bajt csinálni.

    De igazából a célra megteszi így is, ezért nem léptem eddig semmit. Csak néha bosszant, ha pont élezés közben lelassul.

    A másik megoldásom a kikopott, zajos golyós ventimből kivenni a nyákot ahogy van, mert azzal szerintem indulna ez a motor is, de két fájásom is van az elmélettel.
    Az egyik, hogy az egy 12cm-es PC venti. Tehát ragasztott, ezért a nyákfúró tokmányába való mini flexel kellene szétvágni a nyákért, hogy ne sérüljön meg a kapcsolás.
    Ez már túl sokáig tart, ennyit nem küzdök érte.
    Pláne hogy a másik szomorú tény, hogy halovány lövésem sincs mennyi lehet ennek a HDD motornak az áramfelvétele, de a venti csak 0,3A és a két motor már eleve nem ugyanaz, de az erősen ködös háttérismereteim birtokában nem zárom ki, hogy megforgatná az a nyák és ha az áramfelvételt elviselné a kapcsolás, akkor még jó is lenne.

    Csak az egész nem kell olyan gyakran. Amennyit élezek egy évben… túl munkás ennek utána járni, szóval inkább így marad. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák