Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz stevve #5717 üzenetére

    Üdv !
    El akarnék mélyedni a HD anyagok kódolási eljárásaiban, elsősorban a DXVA-támogatottságra, és NV és Ati részről is a GPU-gyorsított transzkódolásra kihegyezve.
    Ehhez a fő források mindenképp a Logoutos írásaid lesznek :R , de van még esetleg más cikk javaslatod is, amit érdemes lenne elolvasni ?
    Lehet esetleg angolul is.

    MOD:
    Illetve látom, hogy az első elméleti írásaid még 2008 közepiek, lehet-e esetleg valami fontosabb dolog, ami azóta jelentősen megváltozott, és így lehethogy már "nem aktuális" azokból a cikkekből ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Épp olvastam, hogy a VLC Win7 alatt nem tud DXVA-t. [link]
    Milyen jó lejátszót tudtnátok még ajánlani MPCHC-n kívül Win7 x86-ra ?
    Mert a VLC volt nálam a második számú, ha nem ment egy HD filmnél a DXVA az MPCHC-vel, akkor azt vettem elő. Ami egyikkel sem ment olyannal szerencsére még nem nagyon találkoztam (a procim egy P4 2@2,4 , úgyhogy mindenképp kell a DXVA a HD-hez...). (VGA: HD2600XT AGP)
    Holnap vagy holnapután akarom felrakni a Win7-et, úgyhogy ezért lett most hirtelen aktuális.

  • atesss

    addikt

    válasz CPT.Pirk #5775 üzenetére

    És band1103-nak is:
    Köszi a segítséget :R
    Hát akkor úgytűnik marad csak az MpcHC.
    Csak mindig szeretem, ha van két alternatívám, ha pl. az egyikben nem lehet valamit megoldani, vagy csak nem tudom hogyan, akkor ott a másik is, és akkor azzal lehethogy jobban / könnyebben menne. De akkor majd jobban "kitanulom" az MpcHC-t, és akkor biztos nem lehet ilyen gondom. :)

    Pedig nekem elvileg megy VLC-vel a hardveres gyorsítás. Lehethogy aztán csak részleges, de elég sok FullHD-t is néztem vele, pedig egy P4 2@2,4-em van !
    Az utóbbi időben viszont egyre rosszabb állapotban van az XP-m (ezért is kell ujratelepíteni), valamilyen codec összekavarta a dolgokat, úgyhogy mostmár csak a filmek egy része megy akadás nélkül (hiába próbáltam leszedni mindent, nem javította meg, de most már igazából nem gond, mert úgyis újra lesz telepítve ma vagy holnap).
    Van, ami MpCHC-vel nem ment, akkor azt próbáltam VLC-vel, és a kettő közül az egyikkel szinte minden HD ment.

    Ja és itt látom a DirectX-ről is szó van, abból akkor ugye mindig ajánlott a legfrissebbet felrakni webinstallerrel, minden windows alá ?
    Vagy Win7-nél nem okozhat esetleg valami kavarodást a DX11-el ?
    És admin-ként kellene telepíteni ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    P4-es gépben HD2600XT AGP-m van, ezzel szeretnék HD filmeket lejátszani DXVA-val, most telepítettem ujra az XP-t, és nemsokára felrakok Win7-et is.
    Van erről egy elég hosszú cikk a logouton: [link]
    De nekem korábban közel sem volt ennyire bonyolult, gyakorlatilag csak jó driver kellett(bár annak a telepítésével volt most problémám: [link], és nem vagyok azért teljesen biztos, hogy így az XP-vel felrakatva a drivert tényleg megy minden tökéletesen :F ), és vagy az MPC-HC, vagy a VLC majdnem mindennel ment.
    Mikor kellene ilyen részletes beállításokat csinálnom az MPC-HC-ben ?
    Vagy van amit anélkül is lejátszik, csak lehethogy többel menne, ha beálítom ?

    Késöbb majd jön a Win7 telepítése, ott van valami, ami máshogy kellene csinálnom ?
    Remélem a Win7-es AGP Hotfixes driver már normális lesz. :W
    DX-Webinstallt ott is kell futtatni, ugye ?

    MÁS:
    Pár nap múlva egyik barátom gépét kellene újratelepítenem, egy elég régi Compaq irodai gép, P3 1GHz, Intel 815 chipsettel, és az abba integrált VGA-val (és sajnos AGP-hely nincs a gépben).
    Ezen a gépen jelenleg nem működik a teljes képernyős videólejátszás XP alatt (persze nem HD-ra gondolok, hanem a sima 1-2CD-s Divx-ek / Xvid-ek ! ), és állítólag korábban sem ment (azóta már ujra lett telepítve, de előtte sem ment).
    Teljes képernyőre kirakva akad bármilyen programban próbáljuk lejátszani, ezért nagyítás nélkül (1024*768-as CRT-je van egyébként), kicsiben kell néznie szegénynek.
    Mi lehet a megoldás, mit kellene beállítanunk, hogy működjön a teljes képernyős lejátszás ?
    Mert azért elég erős a proci, és a VGA meg csak nem annyira szar, hogy ne menjen vele egy sima videólejátszás. Nem baj, ha kicsit rosszabb lesz a minősége, csak menjen teljes képernyőben.

  • atesss

    addikt

    válasz CPT.Pirk #6937 üzenetére

    Oks, akkor átrágom magam a cikken, és beállítom a dolgokat.
    A jelenlegi beta MPC-HC-t milyennek tapasztaljátok, érdemes lenne inkább azt felraknom (x86, és XP és Win7 alá is kérdezném) ?

    Ez a VLC érdekes dolog, mert mégis elég sok mindent lejátszott (pl. olyat is, amit az MPC-HC nem). De az is lehet, hogy csak kevésbé terhelte a procit, így ő még épp elbírt bizonyos 720p-ket, az MPC-HC meg nem. És a DXVA meg nem működött épp annál az mkv-nál (akkor ugye kiütéssel győzne az MPC-HC).

    A P3-as gépen meg én próbáltam korábban sok mindent, valószinűleg azt is, hogy kikapcsoltam a vírusirtót is; de már nem nagyon emlékszem.
    Mindegy, most egyébként is újra kellene telepíteni az XP-t, akkor az alap driverek felrakása után próbáljuk majd meg a lejátszást, szerintem MPC-HC-vel.
    Csak azt kérdezném, hogy nem-e lehetne valamit beállítani, ha nem megy alapból az MPC-HC-vel ?
    Ram sajnos csak 512MB van, mert nem támogat többet a chipset: [link] :O
    Pedig nekem van itthon egy csomó SD ramom, akartam is adni belőle neki, de hiába próbáltunk mindenféle kombinációban 512-nél többet berakni, nem megy...
    De annak azért elégnek kéne lennie, ha nem fut más mellette, nem ?
    Ja és XP SP3-at mindenképp ajánlott felrakni az 512MB ellenére is, ugye ?
    DX Webinstall itt is kell (max nem használja ki, mert ugye ez messze nem DX9-es VGA) ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz CPT.Pirk #6943 üzenetére

    Hát pedig ez biztos nem DX9-es...
    De szerintem azzal még önmagában nem lehet baj, pl. az én DX 8.1-es Geforce 3-ammal is ment simán.
    De akkor úgy tűnik neked is volt már hasonló gondod. :F
    És ha tényleg ez lenne a helyzet, akkor nem lehetne az MPC-HC-ben valamilyen beállítással lerontani az erőforrásigényt, akár a minőség rovására ?
    Youtube igazából nem annyira fontos, csak a filmek menjenek valamelyik lejátszóprogrammal. VGA-drivert az Intel oldaláról próbáljak keresni hozzá, vagy a Compaqnál, vagy valahol máshol ?
    Nekem is van egy PCI-os S3 Trio3D-m (talán az is 16MB), de azt inkább meg sem próbáltuk benne. Itt az a probléma, hogy nincs benne AGP, mert ahhoz lenne egy csomó kártyám; sőt még akár HD-hez is lehetne venni pl. egy használt AGP-s HD2400-at.
    De PCI-os kártya nem is nagyon van, vagy ha mégis van valami újabb ezeknél, akkor meg baromi drágán adják.

  • atesss

    addikt

    válasz CPT.Pirk #6946 üzenetére

    Hát ez sajnos egy egyedi Compaq fekvőházas kisgép, aminek egyedi kialakítású az alaplapja, tehát ebbe a házba nem menne bele más.
    És akkor már kell hozzá ház is, sőt lehethogy táp is, mert az is egyedi, 14 tűs csatlakozójú, és akkor nekem kéne egy 20-as csatlakozót csinálni rá (ha egyáltalán lehet, ha megvan minden feszültség).

    De érdemes lehet elgondolkodni egy gyengébb P4-esre való cserén esetleg.
    Elférne nála egy nagyobb ház is, úgyhogy az nem lenne gond.

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Anyám új Fujitsu Lifebook A530-as notebookját most telepítettem (Win7; de van egy XP is, de azt majd pár nap múlva fogom beállítani, azon most még csak a szűz telepítés van), és beállítanám ami kell HD lejátszáshoz.
    HM55 Chipset, Intel HD Graphics.
    Elsősorban MPC-HC-t használnék, de lehet VLC-t is felrakok, ha ott tudjátok hogy esetleg mit kellene be/át-állítani, az is jól jönne. Meg persze a WMP is fent van alapból, akkor már azt is beállítanám.
    Van-e valami olyan beállítás, ami Intel HD Graphics esetén szükséges / ajánlott ?
    Később majd rá lenne kötve HDMI-n egy Samsung 32B650-re is.

    VGA driverből nem a több mint 1,5 éves Fujitsu oldaláról származót raktam fel, hanem az Intel oldaláról a legfrissebbet.
    Win7-en az SP1 is fent van, amihez írtak valami, hogy a HDMI kezelésen javítottak. Ez pontosan mi is ?

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    #14595 -re valaki ?
    (Lehet hogy sajnos újra kell majd telepítenem a Win7-et, úgyhogy olyan instrukciót is mondhattok.)

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés