Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schlaci

    csendes tag

    Végre sikerült! 2014-ben vettem egy Sony Nex-6 fényképezőgépet, nem kevés pénzért. Néhány próbálkozás után a videókészítéssel felhagytam, mivel semmilyen számítógépen, számítógéphez HDMI kábellel hozzá kötött semmilyen TV-n nem sikerült elérni, hogy a mozgás a felvételen folyamatos legyen. Pedig én csak Full HD-s videót akartam csinálni, nem is UHD-st. A TV-be bedugott pendrájvról vagy a fényképezőgépről - összekötve azt egy HDMI kábelen a TV-vel - viszont ment minden flottul.
    Tavaly már elkeveredtem erre az oldalra is a nyomozások során, de akkor a madVR sem segített - valamit rosszul csinálhattam. Most újból nekiugrottam, és végre minden ok.
    Köszönöm azoknak, akik ebben segítettek.
    Lenne néhány kérdésem, ami nagyon kívánkozna az összefoglalóba is, de nincs benne:
    1. Mi az alapvető oka a darabos lejátszásnak?
    2. Mit tudnak a TV-k és a fényképezőgépek olyant, amit még az egészen drága számítógépek sem?
    3. Mit nem tudnak a videólejátszó programok, amit a MPC-HC tud?
    4. Mi az a madVR?
    5. Mi történik akkor, ha hozzá rendeljük a MPC-HC-hoz? Mit csinál vele?
    6. Hogy lehet az, hogy nincs olyan videó lejátszó program, ami bármiféle kiegészítés nélkül megoldaná a problémát? 2018-at írunk!
    7. Hogyan videóznak az emberek, ha akkor, amikor ezt a problémát elmondom nekik, zömmel nem értik, nem látják, sőt időnként egyenesen beszámíthatatlannak néznek? Az évek során legalább 40 emberrel beszéltem, zömmel szakemberekkel, vagy legalább is magukat annak tartókkal. Az eredmény egy nagy nulla volt.

  • schlaci

    csendes tag

    Több évnyi próbálkozás, nyomozás, dühöngés után többek között ennek a fórumnak a segítségével végre sikerült elérnem, hogy a fényképezőgépemmel készült Full HD-s videóimat szaggatás nélkül le tudjam játszani a laptophoz csatlakoztatott TV-n (én még csak a Full HD-nál tartok). Ehhez a következőket kellett tennem:
    1. Az fps-t a fényképezőgépen a maximum fps-re, 50-re kellett állítanom.
    2. Az MPC-HC – madVR együttes segítségével a laptopot át kellett állítanom 60 Hz-ről 50 Hz-re.
    3. A TV már eleve 50 Hz-es.
    Így az fps és a Hz értékek szinkronba kerültek egymással.
    Feltűnt, hogy a monitorok a TV-kkel ellentétben nem 50 Hz-esek, hanem zömében 60, egy részük pedig még annál is nagyobb frekvencián működnek.
    Feltűnt továbbá, hogy az utóbbi években egyre terjednek az olyan fényképezőgépek, melyek 60 fps-en is tudnak működni. A YouTube tele van olyan minta videókkal, melyek már nem 50, hanem 60 fps-esek. Ezeket a videókat a jelenlegi beállítással nem tudom szaggatás nélkül lejátszani.
    Kérdések merültek fel bennem, melyekre szeretném, ha a válaszaitokkal segítenétek:
    1. A számítógépek mért 60 Hz-en működnek, mért nem 50 Hz-en, mint ahogy a TV-k? Az USA-ban általánosan használatos 60 Hz miatt?
    2. Mért nem lehet egy laptopot egyszerűen átállítani 60 Hz-ről 50-re vagy viszont? Mért kell ehhez a madVR-es bonyolítás?
    3. Azért találták ki újabban a fényképezőgépeken a 60 fps-t, hogy ezek a felvételek szinkronban legyenek a számítógépekkel és a monitorokkal? Azt meg felejtsük el ezután, hogy TV-t használjunk monitornak?
    4. Ha az 50 fps-es felvételt az eredeti, 60 Hz-es beállítású laptopon játszanám le, de TV helyett 60 Hz-es monitort használnék, akkor megint lenne szaggatás? Mivel nincs monitorom, nem tudom ezt az összeállítást kipróbálni.
    5. Ha az 50 fps-ses felvételt 50 Hz-es beállítású laptopon játszanám le, de 60 Hz-es monitoron, akkor mi lenne a végeredmény?
    6. Ha fényképezőgépet cserélnék, és 60 fps-ses felvételeket kezdenék csinálni, akkor mi lenne az eredmény 50 Hz-es laptop és 60 Hz-es monitor párosításnál?
    Ha minden érték 60 lenne, akkor feltételezem, semmi gond nem adódna, ezért ezt nem is vettem bele a kérdések közé.
    Megjegyzések: szaggatás alatt azt értem, hogy videózáskor történő pásztázás során készült kép lejátszása darabos. Azt, hogy a madVR átállította a laptopomat 60-ról 50 Hz-re onnan tudom, hogy bekapcsoláskor rövid időre kiíródik a TV-n, hogy 50 Hz-es jelet kap a laptoptól (HDMI-n).

  • schlaci

    csendes tag

    válasz PuMbA #28798 üzenetére

    Köszönöm a választ. Találtam benne használható véleményt. Kár, hogy a sorszámozásom félreértésre adhatott okot: a bejegyzésem elején az 1-3 pont nem kérdés, hanem állítás volt, a tapasztalataim alapján. A kérdések a bejegyzés második felében találhatók, 1-6 sorszámok alatt.
    A madVR-es átállítást azért tartom problémásnak, mert megköveteli az MPC-HC használatát - nem enged más lejátszót használni, egy átlag felhasználó számára a madVR menüje riasztóan bonyolult, már az is az, hogy az MPC-HC menüjébe bele kell mászni. Ennek úgy kellene működnie, hogy a Win beállításai között egyetlen kattintással lehessen váltani az 50 és 60 Hz között.
    A madVR-rel az is a gondom, hogy hiába írom be a menüjébe a megfelelő helyre a 24, 25, 30, 60 fps-t, ezeket vagy továbbra is szaggatva játssza le, vagy nincs kép, csak hang. Beállt az 50 fps-re, és abból nem enged.
    Szomorú, hogy míg TV-knél van USA és európai változat – már ez is beteg dolog -, de hogy az USA 60 Hz-es hálózata miatt az egész világon 60 Hz-es számítógépeket kell használnunk, az durva.
    „A TV annyi Hz-es, amit adsz neki.” Ezzel nem értek egyet. A PAL rendszerű TV-k vagy 50, vagy az 50 egész számú többszöröse Hz-en (100, 200 Hz) működnek. Ha pl. 24 fps-es (24 képkocka/mp) – és nem 24 Hz-es, mivel olyan, hogy 24 Hz-es film, nem létezik – filmet adunk rá, attól még továbbra is 50, 100, stb. Hz-en megy a TV.
    „A laptopnak nincs 50 Hz-es beállítása.” Ezzel megint nem értek egyet. De Te magad is leírod kétszer, hogy pont ezt az beállítást csinálja meg a madVR, automatikusan, helyettem.
    Lehet, hogy egy számítógépen belül először mindig 60 Hz-es a működés.Hogy melyik az a pont, ahol a 60 Hz-ből 50 Hz lesz nem tudom – valószínűleg a videokártyában. De különösebben nem is érdekel – nekem az a fontos, hogy a HDMI kimeneten már 50 Hz-es legyen a jel. Lehet, hogy nem precíz a megfogalmazásom, de én ezt tekintem „a számítógép átállításának, 60 Hz-ről 50-re.”
    A 2-6 kérdéseimre továbbra is várom a válaszokat.
    Előre is köszönöm.

  • schlaci

    csendes tag

    válasz PuMbA #28808 üzenetére

    Köszönöm a tanácsokat mindhárom komentelőnek.
    A TV-k jellemzőit, működését eddig alaposan félreértettem. Mentségemre szolgáljon, hogy félrevezető vagy félreérthető cikkekkel akadtam össze korábban.
    Tehát: a Philips és mindhárom Samsung TV-nk tud működni HDMI csatlakozóról 50 Hz-en is, és afelett is. A javasolt érték mindegyiknél a 60 Hz, de el tudnak menni max. 75 Hz-ig.
    A fényképezőgépemmel már nem ilyen egyszerű a helyzet. A Sony NEX-6 gépből kétféle változatot csináltak: egyiket az USA, és talán még néhány másik ország piacára, a másikat a világ többi országába. Nekem ezen utóbbi van, emiatt én max. 50 fps-t tudok beállítani rajta, 60-at nem. A fiatalabb fényképezőgépek már univerzálisak, mindegyiken lehet 50-et is, 60-at is választani.
    Mivel nem akarok 200-300-ezer Ft-ot egy új fényképezőgépre költeni, marad az MPC-HC-madVR használata, tudomásul véve azt, hogy a lejátszás csak a saját gépemen lesz jó, ha csak nincs fent a lejátszásra használandó idegen gépen is az MPC-HC-madVR.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés