Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyulaipal

    tag

    válasz mmoht #236 üzenetére

    Nagyon jó a kérdés, köszönöm!

    Valóban lehet "villódzás" az eredménye annak, ha a lámpa túl kicsi teljesítménnyel van járatva. A baba-Barco azonban pont hogy "túltolja" a lámpát, így valószínűleg azzal nem lesz ilyen gond.

    Persze azért még így is elképzelhető, hogy a (valóságban 150-200W-os) lámpa néha villogni fog ha mondjuk 135W-ot kap, ebben az esetben nincs mit tenni, feljebb kell venni a teljesítményét egy picit (a ProjectionDesign/Barco gépekben 10-12 fokozatban állítható a lámpa teljesítménye, úgyhogy pár Watt-ot ráadni nem gond). Tipikusan ha egy ideig nagyobb teljesítményen megy a lámpa, ismét vissza lehet venni kicsire, elmegy a kedve (egy időre legalábbis) a villogástól.

    Számításaim szerint már egy 150W-on (ahol a lámpa elvben még nem villoghat) járatott fényforrással is alapjáraton mennek majd a ventik a gépben.

    Persze ha nagyon kicsi (100W) teljesítményen akarjuk járatni a lámpát, akkor egy ekkora teljesítményű lámpát kell a gépbe tenni. Ez azonban nem probléma, kapható ilyen lámpa, gyárilag a baba-Barco foncsorába építve ... (feltéve, hogy valakinek megéri ez a plusz költséget és macerát ... nekem megéri, az nem kérdés).

  • gyulaipal

    tag

    válasz mmoht #269 üzenetére

    Mindenkinek köszönöm az ötleteket, a Harmony is jó ötlet, elvben működne is (a gyártó honlapja szerint kompatibilis a géppel) de most nem akarnék 12 rugót kifizetni csak azért, hogy 1 hétig működjön az UFO (mostantól így hívom ezt a gépet! :-). Ennyi idő múlva a tulaj is adja a gyári távpiszkát.

    Közben kiderült, hogy jelet sem tudok neki adni, mert a DVI bemenete NEM is DVI, csak úgy néz ki, picit szélesebb ... szóval ehhez is kell valami átalakító ... ilyet sem láttam még. Se nem HDMI se nem DVI ... durva...

    Mondjuk a jel még csak-csak mehetne VGA-n, de a távpiszkát meg kell oldani.

    Az infra is kiváló ötlet, de egyetlen telefon sincs a környéken amiben lenne ...

    Megnézem az összes távirányítót, hátha valamielyik tudja ... pl. a Denon-é ...

    A vicc, hogy tanulós távirányítóm viszont van, egy infrás telefonnal fel lehetne programozni azt ... bakker ... ez még sikerülhet ...

    Mégegyszer köszi mindenkinek a segítséget!

  • mmoht

    csendes tag

    válasz mmoht #279 üzenetére

    Tudom, elírtam, de már nem javíthatom ki csak így: "legelterjedtebb"
    ,bocsánat!

  • gyulaipal

    tag

    válasz mmoht #279 üzenetére

    Hű, köszönöm a segítséget, NAGYON kedves vagy!

    Fogok írni PM-et, hogy egyeztessük a részleteket. Előre is KÖSZI!

    Ja, a képek illesztésének térbeli problémáját a DMD előtt levő (TIR) prizma okozza. Emiatt tolódik el a 3 chip-es gépek esetén is az egyes színek DMD-inek egyes pixeleinek a képe, azaz ez okozza az egyes zónákban látható konvergencia-hibát (magyarul a prizma képgeometriai torzítása). Nem valószínű, hogy 3db (azonos) projektort egymás tetejére téve ne lenne eltérés, ha mindegyik egy-egy alapszínt vetít.

    A jó hír, hogy az emberi szem viszont csak mérsékelten érzékeny erre a hibára, így valószínű, hogy nem lesz belőle nagy gond.

    Az IMAX-hoz hasonló dupla projektoros renszert már megpróbáltam megépíteni, de az reménytelen volt. Ott tized pixel pontos illesztés kellett volna, azt nem lehetett a gyakorlatban megcsinálni "átlagos" gépekkel. Az IMAX-ban azért tudják ilyen pontosan illeszteni a képet, mert azokban a gépekben extrém pontosan sík felületű prizmák vannak. Tanulság: ami rutinszerűen megy a 125milliós digitális-IMAX projektorokkal, azon mi otthon simán "felkoppanunk". Pedig nekem nagyon is tetszik ez a két projektoros rendszer ... de hát a tényekkel marhaság vitatkozni.

    Az alapszínenként dedikált projektoros őrületnél viszont 1 pixel eltérés simán elfogadható. Ez 10x nagyobb tűrés mint ami a házi-IMAX-hoz kellett volna. Ezzel szerintem nem lesz gond ... de majd meglátjuk ... azért még lehet a dologban meglepetés ...

  • gyulaipal

    tag

    válasz mmoht #285 üzenetére

    Hej,

    bocsi, hogy a nagymozis anamorf lencsét elfelejtettem megmutatni! Majd legközelebb! Azért a 2560 pixeles gép képe szerintem így sem volt rossz...

    Csatlakozót kapok pár napon belül, de a 720p felbontásban nincs sok pixel, nem igazán romlik a kép az analóg jeltől. 1080p esetén más lenne a helyzet...

    A vicces az, hogy a 3 chip-es gépnek nincs rendes fényerje, viszont a "color temperature" menüben van egy "performance" nevű beállítás ami nincs benne a manual-ban (azt az első generációhoz írták, ez már az újabb gépverzió). Azt bekapcsolva vagy 20-25% plusz fényereje lesz a gépnek. Pont mint a BrilliantColor ... na de ez értelmetlenség egy 3 chip-es gép esetén! Mindegy, így már kevésbé sötét a kép ...

    A másik dolog, hogy a gépben nem lehet állítani a lámpa teljesítményét. Vagy legalábbis ezt még nem találtam meg. Lehet, hogy ez a "performance" pont ezt csinálja? Majd megmérem, hogy változik-e tőle az áramfogyasztás ... de ha igen, akkor az Infocus szerintem ezennel megnyerte a "leghülyébb elnevezés egy gép menüjében" díjat... :-)

Új hozzászólás Aktív témák