Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • littlerock

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy lassan mindennapossá váló problémával állok szemben, ha tud valaki tanácsot adni, azt megköszönném ( ha valaki régi tv-t cserél újra, az könnyen belefut):

    Vettem egy Tv-t amin csak fülhallgató, vagy optikai hang kimenet van. DLNA támogatás, HDMI, 2xUSB - és mindent szépen játszik.
    Van egy DVD lejátszóm, amin nincs optikai bemenet
    Van egy GENIUS 5.1-es hangrendszerem, ami szintén csak analóg jelet fogad.

    Már feltérképeztem milyen lehetőségeim vannak:
    - Kínából rendelek egy dekódert ami 13500 huf, és vagy ideér vagy nem, itthon megveszem ugyanezt 20-30000 huf között
    - veszek egy optikai bemenettel rendelkező lejátszót/házimozit és eladom azt ami megmarad ez kb 30000-ból kijön, de csak 430 mm-es példányok vannak, és 360-as a hely, ahova befér, azaz alakítani kell a bútoron.
    - veszek egy erősítőt, és használom azt ami eddig is volt - itt ismét méret, és hűtés gondok vannak

    Nos a 2. megoldás tűnik a legszimpatikusabbnak, mert az eredményezi a legkevesebb távkapcsolót.
    Az, hogy milyen színű, mekkora hangfalak és hova kerülnek, az megint problémás, főleg azért, mert a Genius rendszer passzol a bútorokhoz.
    Ha már lejátszót kellene venni, akkor jó lenne, ha BD-t is kezelne.
    Használtan van olyan DVD lejátszó, aminek van optikai bemenete, de még divx-et sem kezel.

    Van valaki aki ebben a káoszban megfizethető megoldást tud ajánlani?

    Az lenne a legjobb talán, ha lenne egy 360 széles BD lejátszó, megfizethető áron, aminek van optikai bemenete. Az sem nagy baj, ha 430-as, de laposnak kell lennie.

    Nekem elég az 5.1-es hang bőven.

    Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

  • littlerock

    aktív tag

    válasz krenkoka #44741 üzenetére

    Szia!

    Bocs, ha pontatlan voltam. A dolog eléggé összetett, mert minden lehetséges megoldás más problémát vet fel.

    Pontos típust a melóhelyről nem tudok. a tv : Samsung LE 37 D550 - ez mindent lejátszik, amit szeretnék, de csak optikai hangkimenete van, ráadásul, ha HDMI-n megy bele a jel, akkor azon se ad ki 5.1-et, csak 2.0-t (olcsó hús, híg lé esete)

    Ahhoz, hogy a csak analóg bemenettel rendelkező 5.1-es rendszerrel használni lehessen, kell egy dekóder. (az előbb nem írtam, van egy, de csúnya, és az megy majd eladásra a távirányítója is hibás) - ez az optikai jelből dekódolja az 5.1-et.
    Egy új, távirányítást nem igénylő darab Kínából 13500 huf. Ez semmi mást nem csinál, csak átalakít, és csak egy 5V-os tápot kér.

    A dvd- lejátszóm (divx-es lemezek lejátszására, bár van rajta usb, de csak fat 32-t kezel) hangjele szintén kódolt, azzal se megyek sokra. Csak ha egy dekóderre rákötöm. Ha Kinából rendelek, akkor mindjárt jöhet kettő, mert ehhez is kell, hacsak nem scart-on megy a jel a tv-ig, és onnan az előbb vázolt úton a hangrendszerig.

    Létezik olyan házimozi rendszer, (most akciósan 30000) DVD lejátszó, Asszem Samsung HT D3xx ami azért lenne kényelmes, mert a tv- ből (ottani USB-t) használva az Optikai hangjelet képes fogadni, és azt nekem visszaadni.
    Ha ezt használom, akkor a Genius rendszerre nincs szükség, de ez meg 430mm széles, és át kell alakítani a bútort. Ha ez létezne 360 szélességben, akkor már megvettem volna.

    Ha van valahol olyan DVD vagy BD lejátszó, aminek van optikai bemenete, 360mm széles, és megfizethető, akkor az lenne az ideális. Mert akkor csak a mostani DVD lejátszó lenne felesleges.

    Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

  • littlerock

    aktív tag

    válasz Patice #44743 üzenetére

    Köszi, közben ugye még írtam pár szót. De akkor jól látod a problémát.

    Este még majd olvasok, de most rohannom kell.

    A mostani DVD-m, és a UPC médiabox ugye 360 széles, és ezért lett volna jó ez a méret

    Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

  • littlerock

    aktív tag

    válasz Gorneck #44745 üzenetére

    TV -t cseréltem... bútort is alakítottunk, hogy elférjen, és egy Sony minitorony hazudta eddig 5.1-re a stereót... a minihifi már nem fér el, ezért nem akartam ezzel is bonyolítani a leírást.

    Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

  • littlerock

    aktív tag

    válasz BBéci #44752 üzenetére

    Ez idáig rendben is van, de az a fajta tv néző vagyok, aki egy sörrel a kezében hétvégente megnéz egy filmet. Ha a hangnak van egy kis térhatása, és a botfül számára tiszta, akkor édes mindegy miből jön ki. A Genius szetthez azért kellene ragaszkodni, mert az asszony azt szereti... Ez van...

    Mondom, szép kis káosz ez itt...

    Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

  • littlerock

    aktív tag

    válasz krenkoka #44755 üzenetére

    Azért ennél egy picit több az igény.... úgy néz ki szert tudok tenni egy Creative szettre, abból a dekódert lenyúlom, és a Genius szettel jó páros lesz... legalábbis remélem.

    Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

  • littlerock

    aktív tag

    válasz BBéci #44845 üzenetére

    Valahonnan el kell indulni, és ugye szegény ember azzal főz, amit a konyhában talál...

    Nem hifi szempont, de ugye megy a bútorhoz (mint írtam már, az asszonynak számít)
    Most egy Sony MHC RG70AV dolgozik - csak nincs neki helye. [link]

    Amúgy most jön a hülye kérdés: mi a baj a Genius DHT 510-es szettel?

    [link]

    Ezt sokan dicsérik, és megmondom őszintén nem tudom mi a különbség egy dvd lejátszó, és egy pc között a hangleadás tekintetében.

    Bár kényszerből, de volt olyan tantárgyam, hogy hírközlés illetve analóg 1-2, azaz legalább azzal tisztában vagyok, hogy egy hangszóróvezetéket nem azért kell forrasztani, mert nem megy át a szigetelésen az áram, ugye, hanem Pl. mert az ott kialakuló "kondenzátor" szűrőként képes viselkedni. A jelátvitel alapja nem ördöngösség, de ha egy AVI filmet nézek, ott az én fülemnek nem biztos, hogy hallható a különbség... És egy nem műanyag dobozos rendszer talán jobb választás egy bögreszettnél.

    Az autómban van egy JVC fej, JBL hangszórókábelek, Hertz komponens szett elöl, Alpine kisovál hátul, És dobáljatok meg, de egy SAL erősítő SAL ládával. A korlátai a rendszernek ugyanazok, mint eddig bárminek, erre van egy nagyon kedvenc CD-m Highland - Bella Stella... ott van olyan effekt, amit eddig nem sok minden tudott nagy hangerőn tisztán kiadni, egy hasonló dologgal a Karib tenger kalózai CD-n is találkoztam, de egy hétköznapi Guns vagy akár Scooter nagyon szépen szól, és Autóhifisek is vakarták már a fejüket, hogy ez ugyan hogyan lehet, mert a komplett cucc volt kb 60000 huf... A láda azért van, hogy kiesik a szerepéből, ha nagyon meg van hajtva.

    Egy cimborámnak van egy Mazda hatosa Bose rendszerrel... és jobban tetszik neki az enyém hangja... mit mondjak, nekem is.

    Ennyit a hallásomról, de a tudatlan ember azért boldog, mert nem tudja, mi hiányzik neki...

    [ Szerkesztve ]

    Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

  • littlerock

    aktív tag

    válasz BBéci #44848 üzenetére

    Még mielőtt azt gondolnád, hogy az a fajta ember vagyok, aki "mindig ügyesebb a szakembereknél, fillérekért" le kell szögeznem, hogy nem nevezném autóhifinek a sajátomat én sem. Bár nincs Loudness bekapcsolva, és csak a magsakra ban egy pici ráadva, az erősítőt meg addig állítgattam, amíg azt nem mondtam, elég lesz ez így is... Annyi a trükk a kisoválban, hogy a Front-Rear fel van cserélve, és az csak akkor szól, ha ül hátul valaki. Megilleti őt is egy kis zene... (ilyenkor a láda is sokszor otthon marad, mert több csomagot feltételez ez a helyzet). Pókeréktartály van a kombiban, Pótkerék meg a csomagtartóban stb... Hozzá kellett nyúlni anno mert műanyagkosaras első hangszóró a vicc kategória volt... Valamilyen autóhifi magazinnak még sok évvel ezelőtt (lehet, hogy Tuning&Stereo, már a fene se tudja) lelkes olvasója voltam, Legalább anyit megtanultam, szerkezetileg hogyan néz ki egy olyan rendszer egy autóban, amit hallgatni érdemes... Anno egy Swiftben a 10cm-es hangszórók (JBL) egy 4x20W-os Blau fejjel olyan hangot tudtak produkálni, hogy többen nem hitték el, hogy ekkorák a hangszórók. Én szó szerint élveztem, amikor a magas hangok térben ugrálnak... Utána meg elolvastam, hogy ez ugye nem éppen az, amit hifinek kellene nevezni. Érdekes kettősség volt. A következő autómban már az alapszabályok szerint kerültek beépítésre a dolgok... A szent" Wattszám", csak arra utal ki és mennyire akarja eladni a hangszórót...

    Terek: A nappali területét a 40,3 m2 -es lakásban jó esetben 16-18 m2 -re saccolom...

    De ez szinte mindegy is... nézd a jó oldalát, azzal, hogy itt beszélgetünk, lehet, hogy ez a messze nem tökéletes rendszer lesz az az alap, ahonnan elindulok valamerre... Eddig a tv szólt a legtöbbször, Csak filmnézéskor szólt a Sony... az is csak azt hazudta, hogy 5.0 az amit hallok, Ha minden jól megy, akkor hétfőtől kb. azt hallom, amit a film készítői a fülembe akartak juttatni. Ennek a minőségén meg majd lehet változtatni, idővel, munkával, pénzzel...

    Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

Aktív témák