Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • highness

    tag

    válasz Vikthor #6004 üzenetére

    Bocs hogy újoncként belekotnyeleskedem, de Bluray lejátszó választásnál nézz utána az LG BD390-nek, az már mindent lejátszik, még az mkv-t is, és NTFS winyót is rá lehet kötni. Én már szemezek vele egy ideje, de itthon csak mostanában kezdték forgalmazni. Szerintem ez év végére talán az ára is jobb lesz.
    A HD 1080p-t azt hiszem az Onkio TX-SR577 is tudja. Erről a tipusról mi a véleményetek?
    Igazából hasonló cipőben járok. Én is egy elfogadható házimozit szeretnék összehozni, amire az Xbox360-at, és a fentebb említett LG hálózati lejátszót szeretném rákötni. (Persze addig sokat kell túlóráznom, hogy meglegyen rá a pénzem. :) )
    Ja, a hangfalak kiválasztásán még sokat fogok tépelődni, de ezt majd év vége felé Ti is meglátjátok, mert szerintem ennél a topiknál hozzáértőbbeket máshol sem találnék. Ezért ki szeretném majd kérni a véleményeteket.

  • highness

    tag

    válasz Vikthor #6009 üzenetére

    A Denon1910 nekem is jobban tetszik. (külsőre mindenképp) Lehet, hogy kicsit tovább kell rá várnom, de ezt fogom választani. A BD390 NTFS kezeléséről az egyik magyarországi forgalmazó honlapján olvastam a vásárlói véleményeknél. [link] Ha lehet hinni ezeknek a véleményeknek, talán ki fogom próbálni, de leghamarabb az év végén. Addig még több "játékos" is bemutatkozhat, és az ismertetők is pontosabbak lesznek.
    Amúgy mi az oka, hogy a Denon népszerűbb az Onkiónál? Mert az elmúlt 3 hónap hozzászólásaiból Én ezt szűrtem le.

  • highness

    tag

    Sziasztok

    A közeljövőben szeretnék egy Onkyo TX-SR508 erősítő, és Mission Mv-8 5.0 hangfalszett kombót összehozni. :) Nagyrészt mkv formátumú filmeket szeretnék nézni a HP Pavilion dv9555 tipusú notebook-ról a Samsung LCD-re átvarázsolva.

    A kérdésem az lenne, hogy az erősítőbe hdmi-n átvitt képet és a fülhallgató kimeneten juttatott hangot össze tudja-e rakni az 508-as úgy, hogy egy hdmi kábellel továbbítsa a TV-re?
    Arra az esetre kérdezem, ha nem akarom este a hangfalakon, hanem inkább a TV hangszóróin keresztül hallgatnám halkan mondjuk a Discovery Channel-t. :)

    Jelenleg meg vagyok lőve azzal, hogy a kicsit öregecske 2 éves noti nem adja ki a hangot a hdmi csatlakozón keresztül. A Samsung LE40B650 LCD meg nem foglalkozik más hanggal, ha hdmi-n megy a kép. :(( Az nVidia8600gs sajnos nem ATI HDxxxx. Bánom, hogy nem figyeltem erre annak idején. Bár akkor még szinte nem is volt hdmi-s noti kis hazánkban. :)

    A válaszokat előre is köszönöm!

  • highness

    tag

    válasz #09634560 #10921 üzenetére

    Egyelőre ezt a laptopot tudom erre a célra használni. Kártyacsere nem hiszem, hogy lehetséges, de utánanézek. Az viszont megnyugtató, hogy analóg hang és 1080p kép összekapcsolására is képes egy hdmi kimenetre ez az erősítő. A következő lépés egy médialejátszó, vagy blu-ray player lesz, lehet hogy egyben.

    Az Onkyo, és a Mision is kapható a Netdepó webshopjában. Mit tudtok, megbízható bolt?
    Érdemes ott vásárolni? Hivatalos magyar garit adnak, vagy csak boltit ami csak ott lehet érvényesíteni?

    A pénztárcám vastagsága sok változós egyenlettel is nehezen kiszámítható, így lehet hogy csak az erősítőt veszem meg először. :))
    Hangfalak nélkül is össze lehet hozni így a filmnézést laptopról a fentebb említett formában?

    Thx!

    [ Szerkesztve ]

  • highness

    tag

    válasz lean #10923 üzenetére

    Win7 van fent, és az általad linkelt realtec driverrel megy a hang. De a hang kicsikarása hdmi-n keresztül még nem sikerült. Más digitális hangkimenet sajnos nincs a gépen asszem.
    Van S-video, sima VGA kimenet, hdmi. Viszont a hang csak 2db headphone 3,5mm kimeneten megy ki. Meg van egy általam még nem használt IEEE1394 port is. Ezzel nem lehet digitálisan kihúzni belőle a hangot?

    Elég láma vagyok ehhez, de a Hangerőszabályzó beállításainál felajánlja a Digitális hang (SPDIF) funkciót. Itt kéne valamit varázsolnom? pl ha rá van kötve a tv akkor alapértelmezetté tenni?

    [ Szerkesztve ]

  • highness

    tag

    válasz lean #10925 üzenetére

    Hurráá!
    Sikerült kicsikarni hangot a hdmi-n. A tv- n most nézem a Star Wars III. részét 1080p 5.1 ac3, miközben a hsz-t pötyögöm. A Digitális hang (SPDIF) hangot kellett bekapcsolni,a hangbeállításoknál az ikonjára kell kattanni és akkor jelennek meg a plusz beállítási opciók. Így a hang az Onkio 508-on is biztos jó lesz. Mit lehet így kihozni belőle?
    A támogatott formátumok között a DTS audio, és a Dolby Digital ki van pipálva, a Microsoft WMA Pro Audio nincs. Az mit változtat, ha kipipálom? Engedi.
    Amúgy tényleg nagyon köszönöm a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák