Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • péter007

    senior tag

    válasz péter007 #503 üzenetére

    azt is meg szeretném kérdezni hogy adnak-e az erősítőhöz olyan kábelt aminek az egyik fele jack a másik meg olyan ami belemegy az erősítőbe?
    ja meg van az alaplapomon vami spdif digitális csatlakozó, ez mire jó?
    sorry de láma vagyok ehhez a dologhoz :B

  • Cifu

    nagyúr

    válasz péter007 #503 üzenetére

    Először is szvsz nézz szét kicsit a netes bazárokban (AVPlanet.hu, Netdepo.hu, Satsystem.hu) olcsóbban is tudsz vásárolni, itt pl. olcsóbban van újabb, RX-V361-es Yama erősítő: [link]

    Másodszor a hangfalak inpedanciája lehetőeg legyen azonos, tehát ha 6 Ohmos front és surround hangfalakat akarsz, akkor a center is legyen 6 Ohmos lehetőleg, a te általad kiválaszott center viszont 4 Ohmos. A szub esetén ez lényegtelen, mert az aktív szub saját erősítővel rendelkezik.

    A hangfalak terén szerintem mindenképpen menj el egy rendes Hi-fi boltba, és hallgas meg pár hangfalat, a lényeg ugyanis az, hogy a TE füleidnek tetszen a végeredmény!

    Szvsz célszerű egy komplet szettet vásárolnod akkor már, vagy nem akarsz polc hangszórókat, és ezért akarsz álló hangfalakat is hátra? Úgy 100e Ft körül kijönne e Wharfedale Diamond 9 AV1, kicsivel többől a AV2 szett, igaz ezek polchangszórósak. Úgy 150e Ft körül lenne a Heco Victa szet (2x Victa 500 előre, 2x Victa 200 hátra és Victa 100 centernek), én utólag már kicsit bánom hogy nem ilyet vettem. De a lényeg: a te füleddel halgasd meg őket, lehet, hogy nekem tetszik, de ha neked nem, akkor a hajadra kenheted a tanácsomat. ^^

    Hozzáteszem még, hogy hangfalkábelt is kell venned, az erősítőhöz semmiféle kábelt nem adnak, a Yamaha az mélynyomohóz általában ad mondjuk erősítő kábelt (egy RCA - RCA dugós kábel), illetve a szettekhez, de a különálló hangfalakhoz nem adnak kábeleket, sem ő, sem más! Éppen ezért kell venned külön hangfalkábelt is. Szvsz 2.5mm-es valami nem teljesen névtelen meg fogja tenni, de ha elmész egy hi-fi boltba, és rákérdezel valószinüleg fognak segíteni. Előre szólok, hogy a hangfalkábel métere olyan 200 Ft / métertől kezdődik, és a határ a csillagos ég, a speciális ezüstözött-aranyozott csúcshyper kábelekből egy méternyi ára több ezer forint is lehet!

    Ami a hangkártyát illeti... na ez hosszú lesz:

    Az SPDIF kimenet általában optikai, olykor koax digitális kimenetet jelent, ezzel digitális kapcsolattal tudod összekötni a hangkarit és az erősítőt. DE! A legtöbb ilyen kimenettel rendelkező hangkártya csak sztereo jelet tud kiküldeni. Tehát az 5.1-es hangfalrendszeredet szép sztereóban fogod halgatni velük. Ide tartozik az az összes Audigy és X-Fi hangkártya is. Tehát ezek esetén vagy úgy kötöd össze, hogy a kimenetre rákötsz egy jack -> 2 RCA átalakítót, és így fog az 5.1 létrejönni. Kicsit macerás lesz, de az ilyen hangkártyáknál nincs jobb megoldás.

    Alternatíva van, Dolby Digital Live és DTS Connectnek hívják őket. Ez annyit tesz, hogy a hangot a hangkártya hardveresen vagy szoftveresen lekeveri 5.1 Dolby Digitalba vagy DTS-be, és így küldi az erősítő felé. Ez a technológia az nVidia Soundstorm alaplapi hangkártyán debütált jópár éve, azóta a Realtek egyes alaplapi chipjei (ALC 882D, 882DTS, 883D, stb.) illetve a C-Media egyik alaplapi chipsetjei (CMI9880) illetve PCI hangkártya chipjei (CMI 8768+, 8770, 8788) tudják. A magyar piacon én egyetlen egyet láttam eddig ezek közül, a Terratec Aureal 7.1 PCI hangkarit ([link]), ami cirka 14e Ft, ezzel működik a Dolby Digital Live, bár állítólag csak szoftveresen (itt van a gépben, de még nem nagyon tudtam ezt lecsekkolni, mindenestre működik, és egy AM 4400+ X2 procival a TDU nagyon szépen fut és nagyon szépen szól :)). A Creative az év végére igéri a Dolby Digital Live / DTS Connect technológiát támogató hangkeltőit.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Aktív témák