Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • row

    csendes tag

    Szevasztok! Külföldön élek, lecseréltem "öreg" Pio VSX-919 dobozomat a minap, elsősorban 3D-s mozizás miatt...Sokáig Onkyo 616-ost hajszoltam, míg pénteken bele is botlottam egy akcióba, megrendeltem.... Most azonban találtam egy "csak ma közel féláron" offert és megrendeltem egy Pio VSX-1122-t is. Nem rajzolom a pénzt, de gyorsan kellett mindkétszer cselekednem, azt gondolom, ha kiderítem melyik a számomra előnyösebb eszköz, akkor a másikat seperc alatt, bontatlanul eladom beszer áron. Norvégiában ugye minden drágább, az Onkyo 120-ba, a Pio 136e Ft környékén állt meg postával együtt. Arra lennék kíváncsi, melyiket ajánlanátok megtartani, ha:

    -30%-ban halk zene hallgatásra
    -10%-ban hangosabb (házibuli) zene hallgatásra
    -10%-ban dvd/bluray nézésre
    -10%-ban 3D bluray nézésre
    -40%-ban pedig TV nézésre és rádió hallgatásra használnám.

    A számok tükrében gondolom a profik egy all-in-one 5.1-es teszkós cuccot ajánlanának, de ha ritkán is, jól jönne a hallható különbség, ha létezik egyáltalán.

    Jelenleg csak egy pár öreg Wharfedale Valdus 500-am van meg egy pár Onkyo fali háttér, de tervezek egy 200-300e ft környékén beszerezhető Mordaunt/Dali/Monitor?..... szettet.

    Egyenlőre a Pio mellett szól a márkán belüli bőségesebb (és jobb?) BD lejátszó kínálat és az Airplay, az Onkyo mellett számomra a márka presztízse és a THX, ha utóbbi számít?

    Köszi!

  • row

    csendes tag

    válasz Warter #25539 üzenetére

    Vissza lehetne (sőt, talán 30 napom is lenne), de nem vagyok híve ennek a fajta megkárosításnak. Amúgy miért fizetnék postaköltséget feleslegesen? Feldobom az apróba és elviszik háztól ugyanannyiért, amennyiért vettem.... Egyre jobban hajlok a Pio felé. Egyrészt picit ismerem már a távját a korábbi 919 miatt, másrészt nagyobb kedvezménnyel tudtam megvenni. A BD lejátszók szintén nem az Onkyo felé terelnek. Ha jól olvasom, a 309-es nem egy hibátlan darab, a 809-es meg aranyért van. Ezzel szemben a Pio LX55 nem tűnik rossz vételnek, talán túl jó is nekem.

  • row

    csendes tag

    válasz #09634560 #25546 üzenetére

    Arra gondoltam, komolyabb erősítőket is kiszolgálna, mint az én 1122-m.....

  • row

    csendes tag

    Szevasztok! Pár napja kértem tanácsot Onkyo 616 vs. Pioneer VSX 1122 ügyben. Végül is utóbbi mellett döntöttem, főleg a birtokomban lévő BDP-LX55-ös bluray lejátszó miatt. Most a hangfalszettet szeretném apránként kiépíteni. Két blőd kérdésem lenne, amiért előre is elnézést kérek....

    1. Létezik olyan, hogy X hangfalmárka termékei gyengébben teljesítenek Pioneer eszkökkel, mint más márka erősítőivel? Illetve fordítva: van a piónak "kedvenc" hangfal családja?
    2. Gondolkodom vezeték nélküli hátsó hangfalak beszerzésén. Létezik olyan eszköz, amivel egy hagyományos doboz (Dali Zensor1 pl. vagy hasonló kategóriás Mission, Mordaunt Short, Polk.....?) vezeték nélkülivé tehető? Nézegetem a Sonos termékeit, de ez nekem kínai sajna....

    Bocs még1x :W

  • row

    csendes tag

    Szevasztok!
    Bocs ha off lenne, de nem találtam alkalmasabb (pörgősebb) fórumot....
    Külföldön élek, nemrég vettem egy pár Monitor Audio RS6-os hangfalat. Az egyik darab szállítás közben megsérült. Úgy tűnik, az egyik hátsó csati kaphatott ütést, így megrepedt a körülötte lévő alu takarólemez. A lemezt lecsavarozva azt látom, hogy a csatiból kiinduló, kb. 5 centis fém lemezke meghajlott. Más kárt nem észlelek.Képet szívesen küldök privátba, mert ide túl nagy.... Van valakinek ötlete? Jó lenne valami barkács megoldás, mert egy helyi szakember (Norvégia) könnyen levenne a doboz teljes árával... Köszi

Új hozzászólás Aktív témák