Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wrathchild

    tag

    válasz v.attis #50137 üzenetére

    Üdv! Amatőr felhasználó vagyok, de átestem pár éve hasonló nosztalgikus hullámon a bakelit feeling felé... :) RIAA korrektorra LENNE szükséged, nekem anno a Project-et ajánlották, kb. 20ezer volt, DE: (a többi más topik, de röviden talán itt is elfér)
    súlyos összeg nélkül azt javaslom, engedd el!... :)
    Régi lemezjátszóból jót kifogni nehéz, az biztos felújítandó+új Ortofon shell+hangszedő 30ezertől csillagokig... Én hagytam, mert nagyon vérszegény hangzást kaptam és nem volt erre szánt forrás.
    A hangzás igazán egy minőségi sztereó erősítővel nyerhető ki, vagy egy erős középkategóriás házimozi erősítővel.
    Egy jó lemezjátszó biztos megadja a kívánt élményt, de az maga is zsebbe nyúlós.
    A bakelit lemez esestén is TUDOMÁSOM SZERINT egyáltalán nem biztos, hogy a bakelit hangzás előnyét biztosító analóg master (?) anyag van rajta, hanem sokszor a cd-re szánt digitális verzió. Sugar Mommy nélkül fájós lehet a zsebnek ez a bakelit világ :)

  • wrathchild

    tag

    Sziasztok!
    Segítséget kérek az ARC-HDMI control ügyében, mert visszaolvasgatva sem tudtam kihámozni egyértelműen, nekem hol a hiba.
    Denon x2300W erősítő-Sony W809C TV-UPC média box-Sony BD lejátszó-PS4.
    Minden eszköz HDMI az erősítőbe megy és onnan egy HDMI out a TV ARC-s HDMI bemenetébe megy.
    Amit szerettem volna, szeretnék:
    1:
    bekapcsolom a UPC-t, VAGY BD-lejátszót, VAGY PS4-et és AUTOMATIKUSAN kapcsoljon be az erősítő+TV, a megfelelő forrásra állva (Erősítő: Game, TV: HDMI bemenetre).
    Kérdések:
    Ezt ÖNMAGÁBAN a HDMI-control funkció biztosítja, biztosítaná, vagy az ARC-nek is köze van hozzá?
    Kikapcsoláskor is működnie kellene?:
    azaz, ha kikapcsolom a UPC-t, BD-t vagy PS-t, akkor automatikusan ki kell kapcsolnia az erősítőnek és TV-nek?
    Vagy az erősítő kikapcsolása esetén a többinek is ki kellene kapcsolódni?

    2:
    TV-n Youtube Netflix HBO Go hangja az erősítőn át a hangfalakon szólaljon meg!
    ARC esetén elvileg nem kellene ehhez külön optikai kábel, ez a lényege.
    Kérdés:
    ez esetben hova kapcsoljam az erősítőt, melyik forrást válasszam, mert én balga ezt nem tudom. Külön kábelt ugye így nem kap, ellentétben minden más eszközzel, így nem tudom a DVD-GAME-TV audio bemeneteket választani...

    Jelenleg:
    1:
    egy optikai kábel megy az erősítőbe, ami a TV audio forráshoz van párosítva.
    Így most erősítőn át jön a hang, de a lényeg pont a plusz kábel használatának mellőzése lenne...

    2:
    Mindenhol engedélyezve a HDMI control+ARC.
    Ha PS-t bekapcsolom, a TV bekapcsol és a megfelelő HDMI bemenetre áll, de az erősítő nem kapcsol be.
    UPC és BD bekapcsoláskor semmi más nem kapcsol be.
    Valószínűleg a Sony saját Bravia Sync funkciója miatt kapcsol be a TV, nem a HDMI control miatt... (a BD pedig gondolom még nem Bravia Sync képes)

    Tipp:
    nem működik a HDMI control az erősítőben, de lehet, az ARC sem.
    Kérdés:
    ötlet esetleg arra, hogy kiderítsem (én magam, nem szervíz), hogy a HDMI control az erősítő esetében működik-e egyáltalán? Ugyanígy az ARC?
    Vagy TV esetén ugyanezek, hogy legalább azt tudjam biztosan:
    a TV esetén okés a HDMI control és ARC is, vagy akármelyik ott sem.

    Köszi! Üdv!

  • wrathchild

    tag

    válasz Dorian #50165 üzenetére

    Kolléga régi, klasszikus csemegéket szeretne beszerezni, azok esetében gondoltam, hogy nem mindegy, az eredeti analóg master-ről nyomták a muzsikát a bakelitre, vagy sem.

  • wrathchild

    tag

    válasz mpo #50167 üzenetére

    Köszi a választ!
    Nagyjából innen indulnak a problémáim.
    A tényeket, beállításokat így sejtettem, de nem működik.
    Én használnám a HDMI -controlt :)

    "A tévén kiválasztom az AVR-t, marad a médialejátszó és az AVR távirányítója."
    Most így van, de csak az optikai kábellel működik.

    ARC esetében még mindig nem tiszta, hova kapcsoljam az erősítőt, ha az optikai kábelt elhagyva szeretném a hangot a hangfalakra küldeni?

    Valószínűleg valamelyik eszköz hibás az ARC, HDMI -control vagy mindkettő tekintetében:
    TV, vagy erősítő,
    de előbbit nem szeretném szervízbe vonszolni, ezért ki kellene derítenem valahogy, hogy melyik a hibás?!

    [ Szerkesztve ]

  • wrathchild

    tag

    válasz Begi #50178 üzenetére

    köszönöm a választ!
    kiszórakoztam magam beállítások próbálgatása tekintetében: nem működik sem a HDMI-control, sem az ARC, valószínűleg az erősítő a ludas.

  • wrathchild

    tag

    Üdv!
    Javaslatot kérnék:
    adott egy JBL Northridge E90 álló hangfal.
    Tapasztalt kollégákat kérdezem:
    ma, új hangfal vásárlása esetén minőségben-tudásban, kihagyva minden szubjektív tényezőt, melyik más gyártó álló hangfala(i) felel(nek) meg a fentinek?
    Ha esetleg segít: házimozi és kemény rockzene, heavy metál... :)

  • wrathchild

    tag

    Udv!
    Hazimozi rendszer valtas/vasarlas elott allok. Az ebben a forumban tapasztaltak alapjan belepo szint eloszobaja....
    (Nekem persze premium...:))
    Mindent tisztan lattam magam elott.. de az utolso napokban felmerult nehany kerdes.
    Ezekbol maradt ide nehany.
    Fogyasztasi cel:
    kemeny rock-metal CD-Tidal Premium Stream.
    Fele-fele sztereo es TV-n bluray 5.1 koncert. +
    “Duborgos” HD 5.1 filmek
    (fontos a robbanas dinamika is, de foleg a szetszorodo repeszek foldre esesenek hangjat szeretnem frankon hallani.)
    Erosito 2 eselyes:
    Denon X2600H
    Marantz SR5014
    Tudom, hogy a Marantz komolyabb minoseg, a kerdes:
    ebben az also arfekvesben is megeri-e a +70.000 ft-ot???
    (a picit jobb sztereo hangzas miatt biznek benne, de tanakodom rajta. Kesobb sincs tervben kulon sztereo erosito!!! Yamaha nem tetszik fazonra)
    Masik kerdes:
    DALI Oberon 7 volt a terv (kesobb Oberon Vokal+Dali sub)
    De bejott a kepbe:
    Quadral Ascent 80 LE (kesobb ebbol a csaladbol center+sub)
    De ugy tunik, ezt egy (egyik legjobb, legelismertebb) bolt forgalmazza itthon excluzive.
    A jelen helyzetben meghallgatni nem tudom.
    Ezert kerdezem, AKINEK pont ilyen hangfallal volt/van tapasztalata esetleg Denon/Marantz alja parositassal:
    melyiket ajanlana a fent korulirt fogyasztasi celokra?
    Oberon 7, Quadral Ascent 80 LE?
    (A korabbi rendszer Denon x2300w+JBL Northridge E90+csaladtagjai volt(ak).
    Remelem, ez nemi reszletek, finomsagokbeli elorelepes lehet....)
    Koszi!

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Mindenkinek köszönöm a válaszokat, segítséget a 3.1 házi-mozi rendszer ügyében.
    Ahogy az gondolom másokkal is lenni szokott, az utolsó, vásárlás előtti kérdések szültek még öt újabbat…. Összegezve az olvasottakat és a válaszokat úgy tűnik a mélyláda (és a center) esetén érdemes nagyobbat álmodnom.
    Ez viszont a fronthangfal kiválasztásában üt vissza. A terv quadral Ascent 80LE (esetleg Polk Signature S60, egyiket sem tudtam meghallgatni jelen helyzetben, de quadral felé húzok) volt.
    Mindent összevetve viszont ez lenne a végleges:
    Denon AVR-x3600H
    quadral Argentum 590 frontok
    quadral Ascent 10LE center
    SVS SB1000 mélyláda
    Ez (915ezer) is sokkal több, mint az eredetileg tervezett keret, de több nincs.
    Én még a PC azon korszakában nőttem fel, amikor az alaptétel ez volt: a PC-d pont olyan erős, mint a leggyengébb alkatrésze. Kicsit ezt megfordítva kérdezem:
    a rendszer egységességét figyelembe véve nem túl komoly a mélyláda és a center?
    Pl. elég „komoly” és erős ez a Denon (600W, állítólag a korábbi 4500H transzformátora van benne) ahhoz, hogy ezt a mélyládát hajtsa? (ahogy olvastam, reflexeshez elég kisebb erő, de a zárt gyorsabb (mint ez), pontosabb (ezért ezt választom), csak több kraft kell neki)?
    Center esetén ebben a rendszerben megéri a felárat az Ascent, vagy tök ugyanazt nyújtja (metál+akció filmek) az Argentum 510 Base?
    Köszönöm!

  • wrathchild

    tag

    válasz mpo #52205 üzenetére

    Na igen, én 800-ból szerettem volna 5.1-et.
    De csak előre lépéssel hangzásminőségben (Denon 2300+JBL E90..)
    Néhány kizáró ok (angol-amerikai hangfalak) és vélemény után duzzadt fel a ktg....
    Pl a sub.. :)

  • wrathchild

    tag

    válasz mettek #52206 üzenetére

    Köszi a választ! Igen, én sem értem pontosan mire írták (talán av-online) tesztben, hogy a zárt SVS-hez nagyobb erősítő kell (példálóztak, hogy ott pl. Denon 7200w volt asszem...) bizonyára csak félreértelmeztem és a teszt a láda saját erősítőjére gondol, azaz maga a cucc kell, hogy magasabb osztályú legyen, pl. SB3000 :) Csak ez furcsán hangzik egy adott tesztben, hogy vegyél másikat...
    Ascent-et nehezen engedem el és is, de ennyi a lóvé és ennyi is marad. Nem gyűjtök erre többet, ami most beáll, az marad, a következő a bicikli, egyéb dolgok :)
    Így elég tanácstalan vagyok, hogy megtartsak egy egyensúlyt és úgy lépkedjek le-fel... minden döntés 50-80 ezer és több összetevő esetén így csak egy irány marad..... :D
    Szoba egésze 22nm tégla 270cm magas, de a frontok által, oldal- és szembefal által behatárolt terület 16nm négyzet, 280cm fejtáv a centertől :)
    Köszönöm a tanácsot, meggondolom a polc cuccot!

  • wrathchild

    tag

    Üdv!
    18nm téglalap szoba (belmagasság 2,65, tehát 48m3)
    13nm-es "négyzete" (3 fal+szélső front vonala által határolt terület. A bámulás-hallgatási pozíció és szemben a rendszer a hosszanti falak mentén) az élményzóna.
    Denon AVR-x3600H a biztos pont.
    60% Dübörgős filmek (1080p mkv x.264, bluray) és 5.1 metál koncertfilmek
    + 35% heavy metál CD+Tidal veszteségmentes zene HEOS-on.
    5% itt vállalhatatlan formátum .. :)
    Álmodoztam (szerintem nagyon szép is) quadral Ascent 80LE frontokról.
    Azonban a zenei stílus miatt Argentum 590-et ajánlották, mert az Ascent ILYEN ZENÉHEZ a hangkarakteréből adódóan hamar "fárasztó". A metálhoz az Argentum 590 egyértelműen "jobb".
    Ezt meg tudja Valaki erősíteni, akinek esetleg mindkét fenti quadral-lal volt tapasztalata?

    Házi-mozira viszont Ascent-et ajánlották a jobb részletezés okán.
    Ide vonatkozó kérdésem:
    ezt tudomásul véve is van annyira szignifikáns különbség Ascent javára házi-mozin, hogy a fenti fogyasztási szokások alapján az megérjen (centerrel együtt) plusz 120ezer ft-ot?
    Alapból túl sok nekem anyagilag az Ascent, de hosszú időre tervezek a mostani rendszerrel, valós és határozott élménytöbblet esetén inkább elnyújtom időben a rendszer véglegessé tételét. De az esetleges nüanszok nem érnek +120ezret és +x hónapot :)

    Illetve mélyláda esetén "csak" SVS belépő szint a max. anyagi lehetőség, azaz SB/PB1000.
    Olvastam olyan véleményt, hogy a belépő SVS-ek nem rendelkeznek olyan ár/élmény faktorral, ami kiemeli azokat a konkurenciából. Ellentétben a magasabb osztályúakkal, amik határozottan jók e szempotból (3-4000, ultra...) Nem váltanék később sem SVS esetén jobbra, amit most veszek, az marad jó ideig!!
    Az egységesség elve ez esetben indokolhat inkább quadral Qube 10-est, vagy az SVS belépő SB/PB1000 is üti azt?
    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Köszönöm Mindenkinek a segítő hozzászólásokat, használatba vettem az új rendszert.
    Denon AVR-x3600H
    Quadral Ascent 80LE + Center + Phase 16 hátterek
    SVS PB1000 sub.
    Sajnos a mélyláda nem akarja azt, amit én hallani szeretnék…
    Borzasztó vérszegény, elsőre azt mondanám, nem is brummog semmit, de az erősítővel futatott hangfal beállítások teszt hangjára brummogott egy keveset.
    De a korábbi, JBL ES250P-hez képest ez konvergál a nullához…
    Beállításoknál:
    minden hangfal Small, minden hangfal 80Hz, mélyláda esetén hagytam a 120 Hz-et.
    De nagyon nem jó. Reméltem, hogy esetleg a bejáratás ennyire visszafogottan indulhat, de többek véleménye szerint ez nem okés (40% hangerőt használtam eddig max. a rendszeren.)
    Végül megcsináltam a 8 lépéses Denon-os kalibrációt és az eredmény pár helyen talán alátámasztja az aggodalmamat(???):
    A rendszer a frontokat visszaállította Large-ra. (Center+háttér Small)
    Távolság bemérésre rendben volt a 2 front és a köztük lévő center (kb. 270 cm-ek), de a mélyláda 330cm, az a szomszéd területe...
    Levels:
    Frontok -6 dB és -7 dB
    Center -6 dB
    Hátterek -7,5 dB és -8,5 dB
    és -7,5 dB a mélyláda.
    Amiből nem tudok levonni következtetést:
    Crossovers:
    Front: Full Band
    Center 40 Hz
    Háttér 60 Hz
    Mindezen száraz számokból hozzáértő mire következtetne méyládát illetően?
    Köszönöm!

  • wrathchild

    tag

    válasz BBéci #52645 üzenetére

    Én is nagyon bízom benne, hogy így van.
    Elég határozott az álláspontod, de nem tudom, mire gondolsz :)
    Merre induljak, ha feltételezzük, hogy a sub mégis okés?
    Audioquest Irish Red a subkábel, remélhetőleg ez nem lehet a gyenge pont.
    Sub-tól eltekintve nagyon jól szólnak a hangfalak, elvileg minden megfelelően van csatlakoztatva, a kalibrációig minden hangfal small-ra volt állítva....
    Ami feltűnő volt, hogy a kalibráció alatt minden hangfalból egy azonos erősségűnek érzett hangjelzés ismétlődőtt, a mélyládánál viszont rettentő halk, valóban csak éppen hallható brummogás...
    Van javaslatod, mit tegyek? :) Köszi!!

  • wrathchild

    tag

    válasz mettek #52650 üzenetére

    Köszönöm a választ, akkor próbálgatok. Mindenki másnak is!
    Addig is nem tudom, leszűrhető-e bármi 5.0-ás kalibrációs eredményekből.
    Tehát a sub-ot kivettem a sztoriból és így futattam le a kalibrációt:

    Front: large, -6,5 dB és -7 dB, full band
    Center: large, -5,5 dB, full band
    Surround: small, -8,5 dB és -7,5 db, 60 Hz

    Esetleg ezekből van mit leszűrni?
    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • wrathchild

    tag

    Üdv!
    TV vásárlás előtt állok, szeretnék 4K-ra váltani a jelenlegi FullHD-ról (de kicsit tartok a sok pozitív mellett esetleges negatív következményeitől), az illetékes topic-okat olvasgatom (OLED, LCD), azonban hamar kiderült, hogy alapvető kérdésekben sincs meg a tudásom, ami most felszínre került és ezért van néhány kérdésem.
    Kemény kutató munkával talán megtalálnám a válaszok nagy részét, de megköszönném, ha egy helyen kapnék válaszokat! Lehet, nem mind e topicban keresendő…J
    Eszközök:
    Sony 55w809C FHD TV, Denon AVR-x3600h házi-mozi erősítő, Sony UBP-x700 Bluray lejátszó +ehhez csatlakoztatva 2TB USB 3.0 külső merevlemezről 1080p filmek/720p sorozatok.
    Fogyasztás a TV vásárlás után:
    javarészt 1080p filmek, 4K/UHD filmek, UPC kábel TV médiabox, Netflix UHD/4K, 720p sorozatok!!
    Kérdéseim:
    1:
    FullHD anyag felkonvertálása szép képet ad a mai 4K TV-ken, ez oké.
    De van-e jobb választás a TV technológiák között 720p anyagok lejátszásához?
    Asszony sorozatai: Született feleségek, Szívek szállodája, 24 borzasztó minőségű a saját Sony FullHD (w809) után egy Sony csúcs LCD-n (XH9505) kipróbálva (bár állítgatásokra nem volt módom).
    OLED talán jobb erre, vagy vannak beállítási lehetőségek, vagy 720p így is úgy is kuka a 4K TV-ken?
    2:
    úgy tudom, az erősítő és a TV is rendelkezik képi felskálázó technológiával:
    szükséges-e mindkettőt igénybe venni? nem problémás-e, hogy mindkét eszköz a „maga módján” skáláz. Ajánlott ezt kikapcsolni valamelyik eszközön? (TV-n nem tudom, lehet-e vagy automatikus?)
    3:
    abban a hitben éltem, hogy ha letöltök egy x csatorna hanggal rendelkező anyagot (pl. 5.1), de én azt pl. csak a TV hangszórón keresztül hallgatom, akkor 2.0-ban szól. Ez ok.
    De mostanában rendszeresen előfordul, hogy Dolby Atmos vagy DD+ hanggal rendelkező film letöltése után a külső merevlemezről Bluray lejátszón keresztüli lejátszásnál audio hibát ír ki a rendszer és nem játszik le hangot.
    Nem elég csak az x264 – x265 kiterjesztésre figyelni a film kiválasztásánál???? Mi lehet a hiba?
    4:
    Mi a pro-kontra lista a HDMI kábelek csatlakoztatására:
    ha a TV portjaiba közvetlen dugom a különböző eszközöket (PS4, Bluray, UPC médiabox),
    vagy ha az erősítőbe mindet és egy HDMI megy a TV EGYETLEN(!!!) ARC portjába?
    5:
    szükséges lesz-e egy ilyen szintű rendszerhez Audioquest Forest minőségű HDMI kábeleket használni, vagy elegendő szerényebb képességű gyártó/áru is?
    6:
    sok-sokezer ft-ért lehet venni HDMI kábeleket (2.1-eseket főleg) a minél jobb képminőség érdekében.
    Az USB-vel a Bluray lejátszóhoz csatlakoztatott külső merevlemezről történő lejátszás akkor egy ódivatú módszer és majd UHD tartalmak esetén felejtős?
    Maga az USB 3.0 kábel ebben az esetben minőség szempontjából hátrány???
    Mi a kép- és hangminőség szempontjából a legmegfelelőbb módszer lemezes UHD film és Netflix Stream-en kívül a 4K/UHD anyagok (letöltött) megtekintésére?
    7:
    magamtól azt gondoltam, ha egy anyag FHD kamerával kerül rögzítésre, akkor az az egyetlen FHD minőségű anyag arról. Vagy 4K kamerával rögzítve az egyetlen 4K minőségű anyag.
    Akkor hova kell minőség szempontjából elhelyezni egy sok évvel ezelőtt megjelent film UHD verzióját? Megvan a technológia arra, hogy pl. a Trónok harca 2010-es 1. évad UHD kiadása képminőségben ugyanazt nyújtsa, mint az „UHD/4K világban” forgatott 2019-es, utolsó évad?
    És ugyanígy rengeteg, korábbi film esetén?
    8:
    Van valami mérőszám akár kép akár hang esetére, ami alá nem kellene mennem, ha valóban jó minőséget szeretnék majd 4K TV-n a meglévő audió rendszeremmel?
    Látom sokszor az 5.1 hangot 256 kb/s és 5000 kb/s verzióban…. Felteszem, nem ugyanaz az élmény! Vagy belépő szinten nincs ebben még különbség?
    (5.1 Quadral (Ascent 80 front)jaim vannak, SVS PB1000 mélynyomó)
    4K/UHD kép esetén mi az ajánlott alsó küszöb? fps, kb/s

    KÖSZÖNÖM MINDENKINEK, AKI VALAMELYIK KÉRDÉSEMRE VÁLASZOLT!!!!!!!

    [ Szerkesztve ]

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Van néhány általános kérdésem:
    UPC/Voda médiabox-Bluray lejátszó-PS4 mind HDMI kábel Denon AVR-be,
    onnan 1 HDMI TV eARC bemenetbe.
    Néhány hete tűnt fel, hogy médiabox csatornaváltásnál a hang csak 5-8 mp alatt fokozatosan hangosodik a beállított hangerő szintre, minden váltásnál szinte 0-ról erősödik fel újra. Előfordul rögzített-visszanézett tartalom +/- 30 mp-es léptetésekor is.
    Nagyon ritkán előfordul pl. Netflix-en is, tehát nem a médiabox a hunyó.
    1:
    Van ötletetek, esetleg valamely AVR beállításnak lehet ehhez köze?
    Nyilván együtt lehet vele élni, de korábban nem volt ilyen, ill. pl. hírműsor visszanézésénél, vagy hírműsorra kapcsoláskor ez bosszantó.

    Más:
    2:
    amennyiben egy lejátszó program, vagy eszköz nem kezeli a Dolby Vision és Dolby Atmos tartalmakat, attól még automatikusan lejátsza HDR-ben és pl. 5.1-ben, vagy hibát jelezne és nem játsza le? Vagy eszköze/lejátszó programja válogatja?
    Hasonló elvi kérdés:
    3:
    ha egy TrueHD 7.1 (de bármilyen „sok”csatornás) anyagot szeretnék center nélküli 4.1-rendszeren hallani, akkor ezt egy TrueHD 7.1-et kezelő AVR automatikusan lekezeli, tehát számomra nem vész el semmi a 7.1-ből?

    Megint más:
    Denon AVR-X3600H (Pre out) mellé a sztereó élmény fokozása miatt szeretnék egy erősítőt (Power In), pl. Audiolab6000a. A jelenlegi rendszer 4.1, center nélkül.
    4:
    Ha szeretnék TIDAL veszteségmentes zenét is hallgatni CD mellett, DE CSAK EZT, akkor ehhez a konkrét rendszerhez (+Quadral Ascent 80 frontok) melyik a leggazdaságosabb eszköz, amire még szükségem van sztereó erősítő mellé?
    Igen komoly áron látok hálózati lejátszókat, de nem tudom, „csupán” TIDAL miatt szükséges-e pl. még egy 200ezres cucc?
    5:
    vagy ebben a rendszerben (leírt+előző kérdésre adott válasz) semmivel nem nyújt többet a sztereó élmény, mint a jelenlegi verzió: Denon AVR-beépített HEOS/TIDAL?
    Köszönöm!

  • wrathchild

    tag

    Üdv!! Beállítással kapcsolatos bénázás/tudatlanság miatt van néhány kérdésem:
    Sony A8H TV HDMI 2.0 eARC kapcsolattal 5.1 (jelenleg 3.1) Denon AVR-x3600H-hez csatlakozik.
    AVR-be HDMI 2.0 csatlakozik: PS5, Sony x700 Bluray+ optikainTechnics CD.
    Kérdéseim:
    1:
    normális az, ha beállításokat szeretnék módosítani az AVR-en pl. Streaming szolgáltató bámulása közben, azt nem tudok, csak akkor, ha valamelyik HDMI-vel csatlakozó eszközt (PS5 vagy Bluray) bekapcsolom???
    Mert amikor megnyomom az AVR Setup gombját a távirányítón, hiába választom a TV távirányítón az eARC HDMI csatlakozás bemenetét (3-as), azt írja az üres fekete képernyő alján, hogy nincs jel.
    Ha bekapcsolom a PS-t, vagy Blurayt, akkor már megjelenik az AVR Setup felülete...
    Valamit be kellene máshogy állítanom, vagy ez így van: Netflix Disney... stb. nézése közben nem tudom az AVR Setup menüt előhozni???

    2:
    Center hangfalat egy időre kivettem a rendszerből, majd most reaktiváltam.
    Bluray nézése közben meg tudom tenni, hogy a Centerre érkező hangot (pl. koncert film esetén főleg az ének) megosztom a frontokkal is.
    Nekem ez bejön, kicsit szélesedik az ének, nem csak középről jön.
    Ezt azonban nem tudom beállítani Streaming esetén!!
    Ott kizárólag a Centerből jön a beszéd. (de csak térhangzást tartalmazó anyagnál)
    Ha lehet ezen beállítással módosítani, akkor ez esetben hol, mit? :)

    3:
    az előzőhöz kapcsolódik:
    ha a Streaming-Netflix anyag csak 2.0 hangot tartalmaz, akkor az normális, hogy a Centeren semmi hang nincs?
    Valamiért azt gondoltam, az AVR mindenképp generál térhangzást 2.0 anyag esetén is.
    (Felújítás után a hátterek még nincsenek beüzemelve, így nem tudom kipróbálni, hogy ott van-e hang 2.0-ás anyag esetén)

    Köszönöm a válaszokat!!!

  • wrathchild

    tag

    válasz gab1ka #71180 üzenetére

    Köszönöm a választ! Akkor valami katyvasz van...
    1: látom a kijelzőn az 1 soros infót, de azon a bizonyos eARC-os HDMI bemeneten (3-as) a TV-n a Setup menüt Netflix ás társai közben nem.
    2: igen, az a funkció, de Netflix és társai alatt ez nem működik, csak Centerből jön a duma.
    3: így van, nyomogatom, de egyiknél sincs a Centeren hang, bár úgy tűnik, a "sztereó mindenhonnan" beállítást nem tudtam előhozni.

    Valójában nem arra irányult a kérdés, hogy mely funkciókra van szükségem és azokat hol találom, hanem hogy mi a helyzet, ha nem működnek :D

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Denon tulajoktól (és az ilyen AVR-t jól ismerőktől) kérdezem: x3600H
    több javaslat, vélemény és videó alapján az AVR beállításokban az álló frontjaimat (Quadral Ascent) Small-ra állítottam és a SUB esetében (SVS PB1000) LFE beállítást (több szaki is kimondottan "tiltotta" az LFE+Main lehetőséget). A vágási (majdnem Ferit írtam, idősebbek érthetik :D) frekvencia 120Hz.
    Ha jól értettem, ilyenkor minden 120Hz alatti tartományt a Sub kap.
    Kérdéseim:
    1:
    ha 2.1 módon szeretnék zenét hallgatni (CD), azaz Sub-bal kiegészítve és tudomásom szerint a CD lemezeken 120Hz az alsó tartományhatár, akkor várjam türelemmel, hogy brummogjon valamit a Sub, vagy ekkor nem is kap semmi jelet, nem csoda, ha nem szólal meg?...
    Milyen Sub, front és frekvencia beállítások mellett tudok 2.1 zenét hallgatni CD-ről és Tidal veszteségmentes módon?
    2:
    Filmnézéskor LFE+Main beállítás esetén elvileg minden basszus hangot megkap a front is és a Sub is, ami akár a hanghullámok egy részének kioltásával járhat. Ezért is "tiltólistás" a beállítás..
    Ez így igaz?
    3:
    DE igaz az (szakbolt sem volt egyértelmű), hogy a Denon AVR-ek esetében LFE+Main beállítás esetén a 40Hz alatti hangokat eleve csak a Sub kapja? Ez egy Denon sajátság.
    Így, amennyiben a leírásnak megfelelően a Quadral képes kicsikarni magából 40Hz-ig a brummogást (elvileg 29-46000Hz-et tud), a többi csak a Sub-ra megy, akkor nem vész el hang és nem lehet kioltás.
    Így akkor LFE+Main ás a Front Large lenne a szükséges beállítás?
    Ti mit ajánlotok?

    Köszönöm!

  • wrathchild

    tag

    ui.: kifutottam a szerkeszthetőségi időből..

    még 2 kérdés zenehallgatás ügyében:
    Z1:
    A Denon x3600H előfokról milyen kijelentést lehetne tenni (max.) hifi sztereó zenehallgatás témában (audiophile-high end számomra ismeretlen... :) )?
    Inkább korrekt előfok, így van értelme egy korrekt végfoknak (Emotiva pl.),
    vagy felesleges a +végfok, mert eleve gyengus az előfok?
    Z2:
    Kicsit más megközelítés:
    olyan sztereó erősítő hozzáadása esetén, ami integrált erősítőként használható a Denon AVR Pre-out-jába csatlakoztatva (pl. Audiolab6000a Power In bemenetén) a Denon gyakorlatilag teljesen kiszáll a sztereó hangképzésből, vagy valamennyire beleszól???
    Itt viszont a Sub nem játszhat, ha jól sejtem, mivel az az AVR-be csatlakozik??

    Köszönöm

    [ Szerkesztve ]

  • wrathchild

    tag

    válasz FerNandor #71452 üzenetére

    Üdv! Én ezt használom 15 éve nagy megelégedéssel:
    STELL SHO 1005B
    (Amennyiben nem gond, hogy a TV faltól mért távolsága min. 12cm)

    [ Szerkesztve ]

  • wrathchild

    tag

    Sziasztok!
    Némi idő után újra belevágnék a házimozi erősítő sztereó irányú „tuningolásába”.
    Két út: Emotiva BasX A2 végfok, vagy integrált, végfokként is használható sztereó erősítő csatlakoztatása.

    Jelenlegi 5.1 rendszer:
    Denon AVR-3600H, Quadral Ascent 80LE (89dB, 4 Ohm) + 10LE Base + Phase16,
    mélynyomó: SVS PB1000

    Az igény: rockzene, heavy metal hallgatás 40 % CD 60 % stream.
    Inkább a sztereó integrált erősítő felé mozdulnék, ebben kérnék véleményt, e kettő közül melyik?

    A két kinézett erősítő NAD C356BEE és C375BEE, mindkettő kiegészítő modulok nélkül.
    Kérdések:

    -ebben a rendszerben átlagos füllel adhat sztereó többlet élményt a javasolt NAD vagy felesleges pénzkidobás lenne? (és az Emotiva?)

    -a mélyládán az LFE csatlakozón kívül van vonalszintű bemenet:
    a sztereóhoz is szeretnék szubot, ha megoldható. Működhet az, hogy az LFE csatorna az AVR-hez csatlakozik, ahogy most és a vonalszintű bemeneten RCA-val a sztereó erősítőhöz, így zenehallgatáskor kizárólag a sztereó erősítőt bekapcsolva is elindulna a szub? Vagy választanom kell: sztereóhoz vagy 5.0-hoz csatlakoztatom a szubot?
    Ezzel kapcsolatban még egy kérdés:
    Házimozi esetében értem, hogy a beállított (nálam 80 Hz) alatti frekvenciák mennek a szubra, de 2.1 zenehallgatásnál pontosan mi történik, mely frekvenciákat kapja a szub és azt hol kell beállítani?

    -Amennyiben stream zenehallgatás esetében is szeretném kizárólag az integrált sztereó erősítőt használni, felteszem szükséges egy hozzá csatlakoztatott forrás eszköz:
    mi lenne a leggazdaságosabb, de a rendszerhez megfelelő eszköz, Tidal veszteségmentes zene hallgatásra. (Airplay2 is jó lenne bónuszként, de plusz anyagiakat arra nem áldoznék)

    Más téma: egy ideje keresek megfelelő média állványt, azt gondoltam, mi sem egyszerűbb ennél, de kiderült sok minden…150-200 ft-os profi megépítésre nincs szükségem, de a típus, méret, amit keresek, nagyjából a Norstone Epur 3-nak megfelelő fazon.
    Ha esetleg valaki hasonlót vásárolt, de jóval olcsóbban, kíváncsi vagyok, hol?:)

    Köszönöm!

  • wrathchild

    tag

    válasz BBéci #75752 üzenetére

    Köszi! Tekintettel a korlátozott keretre, még vacillálok a NAD C375BEE és C356BEE között, mivel digitális forrást is "kell" vennem, ha már végére szeretnék járni a 2 csatornás sztorinak :D De elég korrekt az árkülönbség közöttük (kb. 180/300)
    Van (vagy Másnak) esetleg tapasztalatod:
    hangzásban megéri a felárat a 375? Ebben a kategóriában (Quadral Ascent).

    Digitális streaming forrásnak hasonló a dilemma:
    Bluesound NODE (2021), vagy "elég" a Node 2i?
    Esetleg van javasoltabb forrás (DAC-os) a Tidal (Connect) streaminghez?
    Köszönöm!!

  • wrathchild

    tag

    Elnézést, most nem találom, hogy ebben a fórumban volt-e téma, de nekem sem teljesen világos:
    DENON X3600H AVR-hez önálló végfokként is funkcionáló (régebbi) sztereó erősítő (a jelölt NAD C356BEE) téma:
    ha a házimozi erősítőmet kötöm össze egy végfokként is leválasztható integrált sztereó erősítővel, pl. egy Audiolab 6000a esetében egyértelmű, előlapon kapcsolással váltok a módok között, hogy csak végfok a házimozi mellé, vagy önállóan sztereó erősítőként funkcionáljon.
    A NAD C356 esetében azonban nincs ilyen kapcsoló.
    Az AVR Pre-out és a NAD Main in összekötése esetén AUTOMATIKUSAN tudja majd a NAD, hogy a házimozi erősítő bekapcsolásakor végfokként üzemeljen, azonban ha csak őt magát kapcsolom be, akkor sztereó erősítőként működjön?
    Vagy szükséges pl. jumpert dugdosnom, vagy bármi mást tennem???
    Köszonöm!

  • wrathchild

    tag

    és még egy témában bizonyul kevésnek a felfogó képességem:
    pontosan mi a H(ome)T(heater) Bypass funkció?
    Ezzel a funkcióval az AVR-nek is és a sztereó erősítőnek is rendelkeznie kell?
    (Eddig azt gondoltam, ez a HT Bypass megegyezik azzal, amit én keresek: sztereó erősítő Main In v Power In bemenetére AVR Pre-out és akkor a sztereó a végfok házimozinál, vagy AVR-t be sem kapcsolom és teljes értekű sztereó rendszerrel zenehallgatás... de látszólag itt másról van szó, mert a HT Bypass listában számos sztereó erősítő szerepel Main in v Power In csati nélkül.... tehát alapból más a HT Bypass funkció... :D

  • wrathchild

    tag

    válasz I'am Dony #76181 üzenetére

    Korábban láttam egy Youtube videót, kimondottan Denon AVR beállításokról szólt, elég hozzáértőnek tűnt a feltöltő/készítő és Ő azt mondta, a Denon AVR-ek Large, LFE+Main beállítás esetén a 40 Hz alatti hangokat mindenképp csak a szub-ra küldik.
    Ezt Valaki más is hallotta/látta/olvasta már?
    (Persze, ha a front nem megy le 40 Hz-ig, akkor így egy tartomány akár el is veszhet..)

    [ Szerkesztve ]

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Szeretnék egyedi méretű fa (vagy ami elbírja, de nem edzett üveg) médiaállványt gyártatni. Van itt esetleg ("hobbi")asztalos, vagy javaslat, akihez fordulhatok? Utcáról beesve random szakikhoz nem ugranak a melóért... Köszi!

  • wrathchild

    tag

    Sziasztok!
    Lefuttattam az Audyssey mikrofonos kalibrációt (Denon x3600), sokkal jobban szól a rendszer, sokkal kiegyenlítettebb, mint amikor manuálisan adtam meg az infókat az erősítőnek, azonban 2 jelentős változással járt:
    1:
    “Durva” a hangerő csökkenés mértéke.
    A korábban 40-es állás hangerő szintjét most 60-as állásnál éri el. Ez normális mérték???
    2:
    A nagyobb eltérés:
    sima TV adás, vagy sorozat esetén, ahol gyengébb szub jelek vannak (felteszem), a szub láda be sem kapcsol 60-62-es hangerő szint alatt. Ez biztos gond :)
    3:
    A mérési eredmények alapján
    -5 és -7,5 dB között mozognak a frontok center hátterek értékei, a szub -3,5 dB.

    A mérés után
    Dynamic EQ, Dynamic Volume és LFC-t kikapcsoltam.

    Mutatnak ezek az értékek valamit??
    A Midrange Compensation esetében mi a javaslat, most mindhárom esetben BE van kapcsolva: (front, center, háttér)

    Mélyhangok felerősítésére egyszerűen a szub láda hangerőgombbal emeljek a hangerején, vagy állítsam át a szub láda hallgatói ponttól mért távolságát pl. 3m-rel nagyobbra, vagy tök mást???:)

    Köszönöm!!

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Kicsit off, de asszem ebben a topic-ban írt egy kollega, aki valószínűleg tötölte magát azóta: AVR mellé integrált sztereó (Denon vmit) erősítőt csatlakoztatott a rendszerbe sztereó zenehallgatás okán. Azonban nagyon erősnek vélte a basszust (szub nélkül) és HA JÓL EMLÉXEM, VALAMILYEN FIZIKAI CSATLAKOZÓT VÁSÁROLT, AMIT AZ ERŐSÍTŐ ÉS HANGFAL KÖZÉ LEHET ILLESZTENI, ami valamiféle csillapító, így már jó lett számára a basszus. Pár éve ez a cucc 10000 ft körl mozgott.
    Túl sok volt a szénhidrát és én ezt totál hallucináltam, vagy más számára is ismert, létező alkatrészről van szó??? :) Rákérdezek: mi az? Nekem is hasonló problémám van, de hangfal áthelyezés, szőnyegek, akármik falra nem opció :D
    Hátha valaki használ ilyet?...
    Köszönöm!

  • wrathchild

    tag

    Üdv!
    Esetleg van Valakinek tapasztalata futeko.com rendeléssel kapcsolatban? Megbízható? Időben szállít? Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák